Změní covid-19 přístup levice k turistice?

Nyní, když díky očkování lidé mohou pomalu opět cestovat do zahraniční na dovolenou, jsou podnikatelé v těchto turistických destinacích rádi za každého hosta. Navzdory tomu nelze spoléhat na to, že v této situaci extrémní levičáci přestanou na turisty útočit.

Snímek letáku s nápisem „turista je terorista“ z baskického přímořského města San Sebastián v červenci 2018. foto: István Léko

Snímek letáku s nápisem „turista je terorista“ z baskického přímořského města...

Turista-terorista

V uplynulých letech část evropské levice ve velkých městech pod hesly „Turists go home!“ či „Fuck tourism!“ pravidelně organizovala demonstrace proti turistům. Hlavním důvodem byl prý nekontrolovaný příliv návštěvníků a dopad služeb, jako je Airbnb, na místní trh s nemovitostmi. „Dnešní způsob turistiky vyhání lidi z jejich čtvrtí a škodí životnímu prostředí,“ řekl v srpnu 2017 mluvčí španělské radikální marxistické skupiny Arran v rozhovoru pro BBC.

Kvůli koronavirové pandemii ze všech odvětví hospodářství turistika utrpěla největší finanční ztráty, krachují zejména cestovní kanceláře, hotely a restaurace

Členové skupiny se proslavili například rozřezáváním pneumatik turistických autobusů nebo bicyklů k pronajmutí. Chtěl bych ale vidět aktivistu, který letos v létě ve Španělsku, v Itálii, v Řecku či v Chorvatsku vyjde s transparentem přirovnávajícím turisty k teroristům do ulic. Je totiž všeobecné známé, že kvůli koronavirové pandemii ze všech odvětví hospodářství turistika utrpěla největší finanční ztráty, krachují zejména cestovní kanceláře, hotely a restaurace.

A nyní, když díky očkování lidé mohou pomalu opět cestovat do zahraniční na dovolenou, jsou podnikatelé v těchto turistických destinacích rádi za každého hosta. Navzdory tomu nelze spoléhat na to, že v této situaci extrémní levičáci přestanou na turisty útočit. Nezapomeňme, že pro tyto lidi zvláštního ražení na prvním místě byla vždy ideologie. (Snímek byl pořízen v červenci 2018 v baskickém přímořském městě San Sebastián.)

Diskuse neobsahuje žádné příspěvky.