Volební heslo pana Zrcadla

Autorem MCZGA je český streetartový umělec Mr. Mirror (pan Zrcadlo), jenž svá díla vyrábí z vyřezaných kusů zrcadel. Pokud by chtěl nějaký politik udělat Českou republiku znovu skvělou, ať v Praze jede tramvají číslo 12 na Anděl a odtud náhradním autobusem do stanice Hlubočepy, kde se může u díla ze zrcadel vyfotit na volební plakát.

István Léko 29.9.2020

Dílo MCZGA českého streetartového umělce Mr. Mirror (pan Zrcadlo) lze spatřit u pražské autobusové stanice Hlubočepy. foto: István Léko

Dílo MCZGA českého streetartového umělce Mr. Mirror (pan Zrcadlo) lze spatřit u...

MCZGA

Po vzoru Donalda Trumpa, jehož hlavním volebním heslem v prezidentském klání v roce 2016 byla geniální věta Make America Great Again (MAGA), začali tento nápad používat i další politici. Narazil jsem na to například v Německu. Plakátu tehdejší hvězdy tamních sociálních demokratů Martina Schulze dominovala čtyři písmena: MEGA. Jak jsem později rozluštil, šlo o zkratku hesla Make Europe Great Again.

Dnes už bývalý předseda Evropského parlamentu (jediný poslanec bez maturity) byl tvrdým kritikem evropských pravicových politiků a horlivým zastáncem přijetí a přerozdělování nelegálních migrantů, ale prohrál boj s Angelou Merkelovou o křeslo kancléře Německa. Tento padlý politik je dnes řadovým členem Bundestagu a ve straně dost izolovaný. Děkujme ale Bohu, že se Evropská unie nebude vyvíjet podle jeho nápadů.

Autorem MCZGA je český streetartový umělec Mr. Mirror (pan Zrcadlo), který svoje originální výtvory vyrábí z vyřezaných kusů zrcadel. Doposud dělal jen kytičky či sluníčka, teď se dal na politiku. Pokud by měl nějaký politik ambici udělat Českou republiku znovu skvělou, ať v Praze zajede tramvají číslo 12 na Anděl, odtud pak náhradním autobusem do stanice Hlubočepy, kde se může u díla ze zrcadel vyfotit na volební plakát!

Diskuse neobsahuje žádné příspěvky.