Ceska Pozice

Už je to tady! Hnutí Black Lives Matter dorazilo do Prahy

Americké pokrokové hnutí Black Lives Matter (BLM) v Praze zatím realizuje první fázi příchodu na politický trh, tedy propagandu. Vylepuje neškodné plakáty s heslem Nastal čas, povstaňme!

István Léko 4.12.2020

Plakát s heslem Nastal čas, povstaňme! amerického hnutí Black Lives Matter (BLM) v Praze. foto: István Léko

Plakát s heslem Nastal čas, povstaňme! amerického hnutí Black Lives Matter...

Nastal čas, povstaňme!

Poté co se americké pokrokové hnutí Black Lives Matter (BLM) objevilo i ve Švýcarsku, kde aktivisté tlačí na radnici v Curychu, aby odstranila sochu podnikatele Alfreda Eschera (1819–1882), který podle nějaké studie bohatl díky obchodu s otroky, první vlaštovka přiletěla i do České republiky.

Agresivní hnutí, jehož uvědomělejší sympatizanti rádi ničí sochy údajných i skutečných otrokářů, rabují obchody s elektronikou a značkovým oblečením, vypalují showroomy automobilek či násilím nutí lidi bílé pleti kleknout si před nimi a omlouvat se, v Praze zatím realizuje první fázi příchodu na politický trh, tedy propagandu. Vylepuje neškodné plakáty s heslem Nastal čas, povstaňme! Uvidíme, které politiky či strany naverbují aktivisté BLM na svou stranu. V USA už mají budoucího prezidenta, což není málo.

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.