Uškodí Putin ve volbách Orbánovi?

Ironický slogan opozičního letáku, který byl vylepen v centru Budapešti, říká: Ať žije maďarské svoboda. Leták upozorňuje na přátelství mezi maďarským premiérem Viktorem Orbánem a ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Volby v Maďarsku se konají 8. dubna. Favoritem je Orbánova strana Fidesz.

István Léko 23.3.2018
Uškodí Putin Orbánovi? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uškodí Putin Orbánovi? | foto: István Léko, Česká pozice
Uškodí Putin Orbánovi?

Ať žije maďarská svoboda! Ironický slogan opozičního letáku z centra Budapešti upozorňuje na nepochopitelné přátelství mezi premiérem Viktorem Orbánem (54) a prezidentem Vladimirem Putinem (65). Přitom to bylo Rusko v roce 1849 a Sovětský svaz v roce 1956, kdo snahy Maďarů vybojovat svobodu krvavě potlačily. Nejvýznamnějším viditelným důkazem dobrých vztahů obou zemí je dohoda, že novou jadernou elektrárnu v Maďarsku postaví z ruského úvěru ve výši deset miliard dolarů z velké části Rosatom. Maďarské parlamentní volby se konají 8. dubna a pozici favorizované vládní koalice strany Fidesz a křesťanských demokratů může oslabit i „družba“ s Putinovým Ruskem.

Diskuse neobsahuje žádné příspěvky.