Transporty do lágru s posvěcením Tisa

Záběr s prezidentem samostatného Slovenského státu, katolickým knězem Jozefem Tisem (1887–1947), který byl letos k vidění třeba u výpadovky z Levoče do Popradu, je reklamou na film Správa.

Záběr s prezidentem samostatného Slovenského státu, katolickým knězem Jozefem Tisem (1887–1947), který byl letos k vidění třeba u výpadovky z Levoče do Popradu, je reklamou na film Správa. foto: Kamila Schusterová

Záběr s prezidentem samostatného Slovenského státu, katolickým knězem Jozefem...

Čo Dante nevidel

Ne, na Slovensku se nechystá další volební kampaň, i když číslo domnělé kandidátky by tomu mohlo nasvědčovat. Záběr s prezidentem samostatného Slovenského státu, katolickým knězem Jozefem Tisem (1887–1947), který byl letos k vidění třeba u výpadovky z Levoče do Popradu, je reklamou na film Správa (Zpráva). Snímek slovenského režiséra Petra Bebjaka by měl přijít do kin v lednu příštího roku.

Jde o adaptaci knihy Čo Dante nevidel od Alfréda Wetzlera. Pojednává o dvou židovských mladících, jimž se podařilo utéct z koncentračního tábora. Odnesli si s sebou zápisky o transportech i o nádobách se smrtelným cyklonem B. I s posvěcením prezidenta Tisa bylo ze Slovenska deportováno 70 tisíc lidí do nacistického koncentračního tábora v Osvětimi. Tiso neprojevil při poválečném procesu ani náznak lítosti. Byl odsouzen k trestu smrti.

Počet příspěvků: 1, poslední 18.9.2020 09:14 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.