Diskuse k článku

Systém volného trhu nikdy a nikde neexistoval a ani nebude

Důvodem neexistence systému volného trhu je, že není přítomna ani jedna ze základních podmínek „konkurenčního prostředí volného trhu“. Rozdíly mezi hráči v dnešní globální ekonomice a v globálním mocenském prostoru jsou, co se týče velikosti, vlivu a vědomostí, takřka nepředstavitelné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

L. Kašparová

češtin

Omlouvám se, že nehodnotím obsah článku, ale: Prosím, prosím, PROSÍM: Nepoužívejte anglické and/or, do češtiny překládané otrocky a/nebo. Angličané zřejmě nedokážou vyjádřit jinak vztah, kdy může platit jeden výrok, nebo druhý výrok, nebo také oba. Čeština si v tomto případě vystačí s prostým "nebo", před kterým není čárka.

Autoři, a hlavně korektoři, než se angličtina stane jediným povinným jazykem ve sdělovacích prostředcích, ctěte češtinu!

0/0
12.2.2018 10:43

L. Kašparová

Re: češtin oprava

pardon, "nebo", před kterým NENÍ čárka

0/0
12.2.2018 10:48

V. Šnek

Nesmysl.

Celá ta premisa, že všichni musejí mít stejnou váhu, je jakási pomatená. Proč by měli mít ? Co to je za ptákovinu? Volání po jakémsi idylickém vztahu je stejně pomatené. Nepotřebujeme žádný učebnicový ideál, takový ideál uvádět do praxe, jest oním dobrým úmyslem, který dláždí cestu do pekel. Bohatě nám stačí současná podoba volného trhu, na kterém se přečasto stane, že i David porazí Goliáše a má dobré (tzn. optimální a nikoliv ideální) výsledky. Vždycky mi naskakuje husí kůže, když někdo chce "napravavovat" současnou tržní ekonomiku, kam se evolučně dostává. Moje silná intuice mi říká, že tito snílkovští "napravovavatelé" by všechno akorát zase pos...li.

...

0/0
10.2.2018 16:01

Re: Nesmysl.

Vaš příspěvek je jen zoufalým výkřikem, bez jediného argumentu. Když bude monopolizace a oligarchie postupovat dále stejným tempem, tak tu za 50 let máme buď otrokářský systém, nebo další pseudokomunistickou revoluci se šibenicema. 

0/0
11.2.2018 10:46

P. Pavel 328

Re: Nesmysl.

Z prstu vycucaný blábol, stejně jak ten bogárův. Pokud něco nikdy a nikde nefungovalo (efektivně) tak byl socialismus, a nefungoval mimo jiné právě proto, že se vždy jednalo o monopolní ekonomiku s otrokářskými tendencemi.

0/0
7.3.2018 21:35