Sabotáž na D11!

Neznámý „fanoušek“ Víta Bárty pozměnil minulou sobotu proslulý nápis Zde stavěla Skanska na dálnici D11. Případ řešila dokonce policie.

 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy foto: © ČESKÁ POZICEČeská pozice

Čtenář ČESKÉ POZICE byl svědkem kuriózní příhody na 76 kilometru dálnice D11 spojující Prahu s Hradcem Králové. Incident se týkal proslulých cedulí ministra dopravy Víta Bárty.

Dehonestujícími cedulemi s nápisem Zde Stavěla Skanska na dálnici D11 chce Vít Bárta upozornit řidiče, komu mají poděkovat za jízdu po komunikaci připomínající tankodrom. I když je pravděpodobnou příčinou problémů nestabilní geologické podloží, což nyní zkoumá znalec, Vít Bárta si s hledáním viníka hlavu neláme. Aniž by počkal na konečné stanovisko znalce, nechal instalovat cedule a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyčíslilo reklamaci za dvousetmetrový úsek na deset až pět set milionů korun.

Neznámý „fanoušek“ Víta Bárty minulou sobotu nápis na D11 pozměnil. Název stavební společnosti z cedule zmizel a upravený text hlásal: Zde stavěl Bárta.

O „závažnosti“ případu svědčí, že byla přivolána policie, cedule okamžitě odstraněna a incident byl nahlášen generálnímu řediteli ŘSD Jiřímu Švorcovi. „Informativní značku se pokusíme opravit neprodleně a vrátit na 76,200 km D11 L v původním znění,“ slibuje v e-mailu Švorcovi pracovník ŘSD, který generálnímu řediteli kauzu během sobotního dopoledne oznámil.

Jako by nestačilo, že Česku hrozí kvůli chování ministra dopravy vůči stavební firmě Skanska mezinárodní arbitráž. Ještě se vyhazují peníze na opravy Bártových cedulí. Doufejme, že za rychlou opravu není příplatek.

Záběry ze sobotního rána na D11, které zaslal redakci čtenář ČESKÉ POZICE.

upravená dálniční cedule

upravená dálniční cedule

upravená dálniční cedule

upravená dálniční cedule

Počet příspěvků: 2, poslední 8.4.2011 10:51 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.