Řecký oheň očima maďarských anarchistů

„Jsme s vámi,“ vzkazují maďarští anarchisté Řekům. Smutná zpráva z periferie, která je vysátá finančními skupinami centrálních zemí.

István Léko 24.1.2011
Plakát maďarských anarchistů se vzkazem řeckým spolubojovníkům. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plakát maďarských anarchistů se vzkazem řeckým spolubojovníkům. | foto: Česká pozice
Plakát maďarských anarchistů se vzkazem řeckým spolubojovníkům.

Chudý lid periferie Evropské unie se bouří proti bohatým bankám centra. Bankovní domy v plamenech brání ozbrojení muži v uniformách. Z pušek vojáků či policistů šlehá oheň, proti nim stojí dav, kde lidé v ruce drží klasickou zbraň dělnické třídy - dlažební kostky.

„Jsme s vámi,“ stojí na plakátu vzkaz maďarských anarchistů Řekům. Smutná zpráva z periferie, která je vysátá finančními skupinami centrálních zemí. Na periferii je těžší se dostat k úvěrům, protože ty větší schvalují bankéři v centrále. Na periférii budou vždy vyšší bankovní poplatky. Korporace z centra dávají na podporu kultury a sportu v zemích periferie jen zlomek toho, co doma. Ale hlavně: Řecké či maďarské banky nikdy nebudou spravovat peníze německých nebo francouzských střadatelů a řecké či maďarské penzijní fondy nikdy nebudou spravovat peníze německých nebo francouzských občanů. Římská říše ovšem dlouho dokázala fungovat podobně. Sen anarchistů o krvavém střetu kapitalistů a nemajetného lidu se proto jen tak skutečností nestane.

Počet příspěvků: 2, poslední 29.1.2011 10:23 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.