Praze už vládne temná strana síly! Zjevil se Darth Vader osobně.

Na Praze 5 vystřídal Milana „Jabbu The Hutta“ Jančíka ostřejší následovník – zlosyn z Hvězdných válek. Smráká se nad metropolí?

Ne, to není laserový meč, ale trubka pod mostem na Praze 5. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ne, to není laserový meč, ale trubka pod mostem na Praze 5. | foto: © ČESKÁ POZICE, Martin RychlíkČeská pozice
Ne, to není laserový meč, ale trubka pod mostem na Praze 5.

Jako by symbolicky se po Praze objevily hlavy druhého největšího padoucha z Hvězdných válek – samotného Darth Vadera, muže s maskou. Pomineme-li banální vysvětlení, že jde o streetartovou a klamavou reklamu na obchod se sportovním zbožím, je to další důkaz, že v Česku na politické scéně posiluje temná strana síly. Nasvědčuje tomu spousta jiných věcí.

V pokřivených hyperprostorech mizí stamiliony kreditů (korun)...Už nějaký ten pátek se po Praze špitá, že město řídí jakýsi Voldemort, zřejmě muž téhož temného ranku, jehož jméno se nesmí vyslovit. V podivně pokřivených  hyperprostorech mizí díky korporaci Key Investments stamiliony českých kreditů (řečených korun), ale vesmírní střelci David Vodrážka (ODS), Milan Richter (ODS) a Tomáš Chalupa (ODS) nadále kroutí kniply.

A zřejmě ještě nějaký čas budou! Jejich hvězdný generál Petr Nečas (ODS) totiž v aktuálním mezigalaktickém věstníku Respekt na možnou zodpovědnost střelce Chalupy pouze odvětil: „Provedl pan Chalupa něco špatně?“ A pane premiére, ponese za vyhozené stamiliony politickou odpovědnost? „Samozřejmě, že ano. Ale znovu – když rozhodujete dle nejlepšího vědomí a svědomí, na základě výběrového řízení a svěříte peníze někomu, kdo je licencován Českou národní bankou, tak na co si při tom dát ještě pozor?“ odpovídá Nečas, jenž je jen sotva oním mysteriózním imperátorem Palpatinem...

Temná strana síly vládne, vysadila Darth Vadera. Ještě že alespoň z radnice Prahy 5 zmizela další bizarní postava: Milan „Jabba The Hutt“ Jančík (ODS), který podle serveru iDnes hodlá resuscitovat svou operní kariéru. Nechť nás provází síla!