Diskuse k článku

Podezřelý je ten, kdo není podezřelý

Pokrokáři se dle vzoru sovětských komunistů snaží zavést nové pořádky například v resortu spravedlnosti. Německý autor nálepky (1984. Teď) vyfocené v centru Prahy chce kolemjdoucím zřejmě namluvit, že společnost se nachází v situaci jako svět ve slavném dystopickém románu britského spisovatele George Orwella (1903–1950) z roku 1949.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Meisner 28.1.2021 14:04

No, když nálepka zvící dlaně vybudí šéfredaktora k takovému intelektuálnímu výkonu, bude to jiste velmi nebezpečná nálepka.

Což pane Léko taková banánová slupka. Víte kolik může způsobit úmrtí?

J. Šilhan 27.1.2021 10:01

Když šéf jedněch z hlavních novin krytý z premiérského postu projevuje odvahu "přemýšlet" a fňuká nad tím, že na někde jinde (twitter, facebook) někdo někoho za něco kritizuje (no fuj, oni tam neobdivují geniální myšlenky, to je neomarxismus!!), tak se stírá rozdíl mezi Lékem a parlamentními listy - se kterými se Česká pozice ostatně autorsky překrývá.

J. Šilhan 25.1.2021 17:44

A jak se vlastně liší Česká pozice a Parlamentní listy?

P. Prachar 25.1.2021 19:12

Díky! Příspěvek hezky souzní s problematikou diskutovanou v článku - s otázkami ostrakizace za názor, s vytvářením atmosféry umožňující každému ňoumovi ovlivňovat životy posuzováním ideové konformity projevů spoluobčanů.