Nevalné vyhlídky

Chcete-li obejít monstrózní komplex ruského velvyslanectví v Praze, dejte se po promenádě Anny Politkovské na náměstí Borise Němcova a stavte se na vyhlídce Alexeje Navalného. Dílo neznámého autora se nejspíš snaží navázat na předchozí připomínky dvojice brutálně zavražděných kritiků Putinova autoritativního, až totalitního režimu.

Jan Klesla 15.2.2021

Dílo neznámého autora u ruského velvyslanectví v Praze. foto: Jan Klesla

Dílo neznámého autora u ruského velvyslanectví v Praze.

Memento mori?

Pokud chcete obejít monstrózní komplex ruského velvyslanectví v Praze, dejte se po promenádě Anny Politkovské na náměstí Borise Němcova a stavte se na vyhlídce Alexeje Navalného. Ne, to není citát z ruského opozičního cestovního průvodce, ale aktuální popis trasy parkem Stromovka. Po dvojici oficiálních přejmenování přibyla předminulý týden neoficiální cedule na zábradlí u letohrádku.

Dílo neznámého autora se nejspíš snaží navázat na předchozí připomínky dvojice brutálně zavražděných kritiků Putinova autoritativního, až totalitního režimu. A to vzhledem k aktuálnímu uvěznění opozičního lídra. Variantu, že by ji tam umístili exponenti Kremlu jako odvetu a memento toho, jaký může Navalného také potkat osud, sice nemůžeme vyloučit, tolik černého humoru ale pohrobci KGB nemají. Každopádně jsou Navalného vyhlídky poměrně nevalné.