Napětí roste

Virus covid-19 stále víc rozděluje společnost. Snad vakcíny zaberou a za pár měsíců bude atmosféra klidnější a veselejší. Majitel podniku v Praze na Malé Straně si za symbol protestu proti vládnímu koronavirovému nařízení ohledně dočasného uzavření zvolil známý citát od bývalého amerického prezidenta Johna F. Kennedyho o zlu a dobru.

István Léko 1.2.2021

Majitel podniku v Praze na Malé Straně si za symbol protestu proti vládnímu koronavirovému nařízení ohledně dočasného uzavření zvolil známý citát od bývalého amerického prezidenta Johna F. Kennedyho o zlu a dobru. foto: István Léko

Majitel podniku v Praze na Malé Straně si za symbol protestu proti vládnímu...

Virus, dobro a zlo

Majitel podniku v Praze na Malé Straně si za symbol svého protestu proti vládnímu koronavirovému nařízení ohledně dočasného uzavření zvolil známý citát od někdejšího amerického prezidenta Johna F. Kennedyho (1917–1963) o zlu a dobru. Velká část lidí je přesvědčena, že demonstrovat na náměstích proti vládě, šířit zjevné nesmysly o nákaze nebo o očkování, nenosit roušky a respirátory ve veřejné dopravě či v obchodech, nedodržovat rozestupy a podobná omezení je správný, dokonce hrdinský čin.

Přitom skuteční hrdinové, zejména lékaři a sestřičky, kteří již skoro rok den co den obětavě pomáhají nemocným, s úctyhodnou pokorou vykonávají svoji práci. Virus covid-19 čím dál více rozděluje společnost a mezi lidmi vzniká obrovské napětí. Doufejme, že vakcíny zaberou a za pár měsíců bude atmosféra klidnější a veselejší.

Počet příspěvků: 2, poslední 3.2.2021 02:47 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.