Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Sobotka 31.7.2020 23:09

Nedivím se. Báječná léta za studené války a rudého nebezpečí, pod kterým západní kapitalismus musel lidem dávat pocítit přednosti jejich systému, totiž skončila. Ten kapitakismus s lidskou tváří už nemají ani oni, čehož s nadšením využívají neomarxisté, neoliberálové apod. Západní demokracie se také zvrhla, ovládají ji ti nejbohatší, jejichž majetky rostou do nebe a nehodlají to změnit a zastavit fatální rozevírání sociálních nůžek. To raději vymění obyvatelstvo za muslimské, což intenzivně probíhá. V socialismu po zkušenostech spásu nevidím, ale něco se stát musí a taky se stane. Více nadějí a možností vidím v demokracii, než v socialismu. Ti protestující si neuvědomují, že s koncem kapitalismu by skončila i demokracie.

I. Patta 2.8.2020 9:27

Velmi pěkně řečeno. Něco se stát musí, ...v tomto případě jde o kvalitativní změnu od jednooborových specialistů, ekonomů, kteří neumí správně nastavit ani daně, ani státní důchodový systém (díky čemuž hromadně vymíráme při horentních sociálních výdajích státu). Změnu směřující k mezioborové sociální ekonomii.

J. Šilhan 31.7.2020 10:30

"... že zmíněné skupiny lidí jsou přesvědčeny, že se ve společnosti cítí špatně nebo se jim nedaří jen proto, že ostatní lidé si o světě myslí něco jiného než oni."

Lépe bych skupinu oligarchických konzervativců kolem pana Léka charakterizovat nedovedl.