Diskuse k článku

Maďarská společnost je rozdělená stejně jako celá Evropa

Nejžalostnější místní společnosti světa se velmi rychle množí, zatímco Evropa vykazuje úbytek obyvatel. To může po určitém čase odstartovat nebezpečné „vyrovnání“, přesun až několika stovek milionů lidí, což by mělo nedozírné následky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

I. Patta 677

Re: Je třeba rozkrýt příčiny

Jen koukat z okna a psát do diskuse bez znalosti faktů není k ničemu.

0/0
27.11.2017 13:32

I. Patta 677

Re: Pokud bude ubývat obyvatel Evropy, nic se nestane

Na stáří se musí spořit? Omyl. V průběžně financovaném systému, jako je náš důchodovým je především potřeba vychovat děti jako budoucí plátce sociálního lži-pojištění, protože právě z těch peněz jsou financovány výplaty důchodů dnešních důchodců! Už jsem to sem jednou napsal (níže), cituji Jiřího Rusnoka: Na své stáří musím investovat vždy! Buď výchovou dětí, nebo spořením peněz, ušetřených tím, že jsem nevychoval děti (Rusnok J., 2004).

0/0
27.11.2017 13:28

Re: Je třeba rozkrýt příčiny

Udržet "sociální stát" neznamená ovšem udržet sociální stát našeho současného typu. Držet na výsluní sociální stát tím, že je mrháno penězi a statky, výchovou parazitů a lenochů, štítících se práce opravdu není to pravé, ořechové. Pro začátek je možno okamžitě zrušit všechnyt.zv. sociální dávky, přídavky, pobídky a dotace. Kromě těch (jako jedinou výjimkou), které jsou směřovány k lidem nemocným či jinak zdravotně handicapovaným. Podle mne žádný zdravý člověk žádné dávky nepotřebuje. Držet sociální stát výchovou lenochů k vyhýbání se práci opravdu nikam nedojdeme.Pokud ještě důchovový systém jakž takž, sice s problémy, ale přece funguje, jenutno jeho peníze přísně oddělit od státního rozpočtu a vrátit do něj peníze, které z něj byly vytaženy na účely jiné, než jsou důchody. Dále je možno provést skutečné a drastické reformy státní správy a samosprávy. Není přece možné efektivně řídit stát pomocí naprosto zbytečných osmi ministerstev a jejich přímo řízených organizací jen proto, aby Pra

0/0
27.11.2017 13:19

Re: Pokud bude ubývat obyvatel Evropy, nic se nestane

Aby nás bylo méně, mohli žít komfortně a neničit při tom přírodu, to byste musel bez milosti hubit vetřelce, kteří se do Evropy stěhují. Jednou k tomu, že se budeme navzájem opět hubit dojde a čím později se tak stane, tím horší průběh a následky to bude mít!

0/0
26.11.2017 11:05

I. Patta 677

Re: Je třeba rozkrýt příčiny

Ještě si dovolím doporučit k přečtení dva odkazy jejichž adresy jsou uvedené v mém diskusním příspěvku. V opačném případě nelze diskutovat nad fakty.

0/0
26.11.2017 10:32

I. Patta 677

Re: Je třeba rozkrýt příčiny

Psát o 340 000 lidech na území Čech je sice zajímavé z historického hlediska, ale mimo mísu z pohledu současných problémů. Aktuálně nám chybí milion dětí do vyrovnané populační bilance jen za posledních 20 let. Jak chcete udržet sociální stát, tj. důchodový a zdravotní systém bez dostatku plátců SP a ZP?

Jistě, souhlasím že existuje varianta zrušení sociálního státu, v praxi zrušení odvodů SP a ZP. V praxi dojde k okamžitému zhroucení plateb dnešním starobním důchodcům a financování zdravotnictví prostřednictvím zdravotních pojišťoven.

Souhlasím že průběžně financované systémy sociálního státu nefungují efektivně, to je neoddiskutovatelný fakt. Důvod je ovšem konkrétní. Jedná se o průběžně financované systémy, se kterým je zacházeno jako by šlo o systémy fondové! Je to mega skandál ekonomů, protože se jedná o účetně vadnou správu dvou největších položek státního rozpočtu!

Ještě si dovolím doporučit k přečtení dva odkazy jejichž adresy jsou uvedené v mém diskusním příspěvku. V opačné

0/0
26.11.2017 10:29

Pokud bude ubývat obyvatel Evropy, nic se nestane

Jediný systém,který bude skuhrat, je důchodový systém. Pokud se povede přesvědčit národy, že na stáří se musí spořit, takže každý (nebo rodina) zodpovídá za to, jak bude ve stáří žít, notně zredukovaný důchodový systém může pomáhat opravdu jen těm potřebným. A imigranty a jim podobné existence za potřebné nepovažuji. Neštěstím jsou i sociální dávky, které některým skupinám dovolují žít bez práce. Bude li nás méně, budeme žít prostorově volněji....Ty řeči o nutnosti pracovní síly a odevzdávání peněz mj do důchodového systému jsou jen mimikry. Hlavní je sem nastěhovat levnou pracovní sílu......

0/0
26.11.2017 10:21

Re: Jak to vidím já.

Výborně.

0/0
26.11.2017 10:14

Re: Je třeba rozkrýt příčiny

Plodnost netřeba zvyšovat. Je třeba použít racionálních znalostí a stupně zvládnutí techniky k zabránění nezákonné migrace. Je nutno si uvědomit, že např. v době Karla IV žilo na území dnešní ČR pouhých 340 000 lidí. Žili spokojeně i nespokojeně jako dnes a vůbec nebylo třeba, aby se plodnost obyvatel zvyšovala. Že se zvyšovala, bylo dílem katolické církve, která pořebovala aby co nejvíce lidí odvádělo desátky do jejích kasiček. Dnes je to podobné, pouze na místo církve nastoupily politické strany. Starobní důchody? Ty je nejlépe, podle mne, postupně zrušit, protože jako instituce nemohou v současné době efektivně fungovat. Možná by bylo výhodné, vrátit se před dobu, kdy kancléř Bismarck onen systém vymyslel. Obecné podmínky, za kterých byl ten systém zaveden již dnes dávno nejsou pravdou. Je však nutno si uvedomit a přiznat, že před Bismarckem žádné starobní důchody neexistovaly a lidé po desetitisíce let žili spokojeně i nespokojeně, stejně jako dnes.

0/0
26.11.2017 9:59

Jak to vidím já.

Maďarská společnost je rozdělená jako každá jiná společnost. Rozdělená přinejmenším na většinu a menšinu. Každá z těchto skupin má odlišný názor na věci obecné. A právě proto byl m.j. vytvořen i systém demokracie. Proto, aby vliv jedné skupiny (menšiny) byl upozaděn a aby rozhodovala většina. Menšině přitom musí být zachována možnost, stát se většinou. Používat menšinu k ovládnutí většiny je však příznačné pro téměř všechny politické systémy na světě. Výjimku tvoří pouze Švýcarsko a možná ještě Lichtenštejnsko.. Tam byly systémy zastupitelské demokracie nastaveny tak, že obecný zájem byl povýšen nad zájmy partikulární. Výsledkem je to, že zde nedochází ke střetům národnostním a jiným, které společnost rozdělují.

0/0
26.11.2017 9:48

I. Patta 677

Re: Je třeba rozkrýt příčiny II

Cituji Jiřího Rusnoka: Na své stáří musím investovat vždy! Buď výchovou dětí, nebo spořením peněz, ušetřených tím, že jsem nevychoval děti (Rusnok J., 2004).

0/0
26.11.2017 8:43

I. Patta 677

Je třeba rozkrýt příčiny

a čelit jim sofistikovanými opatřeními!! Pouhé konstatování problému, cituji: "Evropa se svým nesrovnatelně vyšším materiálním blahobytem vykazuje čím dál rychlejší úbytek obyvatel", nás nespasí. Potřebujeme RYCHLE, tj. do 4 - 5 let zvýšit plodnost u pracujícího obyvatelstva na 2,1 dítěte/ženu. Něco takového samozřejmě nelze dosáhnout při stávajícím Evropském sociálním modelu, jehož výsledkem je nadměrné zdanění rodičů bez ohledu na výchovu dětí v rodině. V ČR jen v roce 2016 ve výši 45 miliard korun (slideplayer.cz/slide/2628016/). Druhou z příčin nízké až extrémně nízké porodnosti je fakt, že nemusíme vychovat děti, abychom si zajistili slušné dožití jako důchodci (slideplayer.cz/slide/13563954/). Nemusíme vychovat děti, protože nám důchod zaplatí ze svého odvodu "sociálního pojištění", děti těch kteří nejen pracovali, ale také vychovali tři a více dětí v rodině. Proč? Protože starobní důchody jsou dividendy z investic do výchovy dětí. Cituji Jiřího Rusnoka: Na své stáří musím invest

0/0
26.11.2017 8:43