Krysína Kočí & pořádný mikrofon. Ale proč ta puška?

Nejdůležitější je sdělení v levé části obrazu: bojovná Krysína se nebrání argumenty, ani sprostými nadávkami, ale brokovnicí. Ví víc?

Mnohaúrovňová alegorie české politiky pod úrovní Barrandovského mostu v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mnohaúrovňová alegorie české politiky pod úrovní Barrandovského mostu v Praze. | foto: © ČESKÁ POZICE, Martin RychlíkČeská pozice
Mnohaúrovňová alegorie české politiky pod úrovní Barrandovského mostu v Praze.

Reportérům ČESKÉ POZICE se podařilo najít vizionářského sprejera (writera), a to pod Barrandovským mostem v Praze. Neznámému umělci, jehož tag je však dobře čitelný, se podařilo překrásně ztvárnit současné politické dění v ČR, ač to možná původně ani neplánoval...

Krysína K. s hypertrofovanou zbraní dneška: mikrofonem.Ve sladěné kompozici, která okrášluje betonovou stěnu, se evidentně vyjímá nešťastná hrdinka posledních dní: veverčí poslankyně Krysína Kočí (26), jež se do víru velké politiky vrhla vyzbrojena nedokončeným politologickým vzděláním. Vedle ní se pak natahuje zlovolná ruka utajených nahrávačů se symbolicky hypertrofovanou zbraní dneška: mikrofonem. Anebo jde o sekundární alegorii na Velkého Bosse či šéfreportéra veverek?

Každopádně nejdůležitější je sdělení v levé části obrazu: bojovná Krysína se nebrání argumenty, ani sprostými nadávkami, ale prachobyčejnou brokovnicí za starých časů. Tuší snad, že lidem dochází trpělivost? Že roste zloba a hon na krysy nemůže skončit společenským smírem?

Počet příspěvků: 3, poslední 28.4.2011 09:09 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.