Klaus a Ideozločin

Tento opus pochází z dílny českého neoanarchistického hnutí. Panu prezidentovi však křivdí.

Bylo by možná dobré, kdyby čeští neoanarchisté více četli Klausovy projevy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bylo by možná dobré, kdyby čeští neoanarchisté více četli Klausovy projevy. | foto: © ČESKÁ POZICEČeská pozice
Bylo by možná dobré, kdyby čeští neoanarchisté více četli Klausovy projevy.

Tento opus pochází z dílny českého neoanarchistického hnutí, které má i příslušnou webovou stránku CrimethInc.cz. Výraz je odvozen z knihy George Orwella 1984. “Ideozločin bylo prapodivné označení pro ještě prapodivnější věci - v knize to znamenalo všechno to, co se dělo, ale dít se nesmělo. Šlo zejména o myšlenky a názory, které stály v opozici proti absolutistické doktríně státu. Nicméně se nejednalo pouze o pojmy neuchopitelné, ale také o činy. To celé se dá přenést do dnešní doby,“ stojí v jakémsi manifestu tohoto hnutí.

Proč ale útočí zrovna na Václava Klause??? Vždyť tento politik již dost dlouhou dobu a dost nahlas varuje před globální vládou nejsilnějších států světa, kritizuje evropský supraracionalismus, bojuje proti environmentalistickému dogmatu a hlásá zachování tradičních hodnot lidské společnosti. Takže se plaví na jedné lodi s Orwellem a možná i s českými neoanarchisty. Bylo by možná dobré, kdyby autoři webové stránky CrimethInc.cz více četli Klausovy projevy.

Počet příspěvků: 1, poslední 25.10.2011 06:15 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.