Kdyby měl Langer ponětí o životě, věděl by: Tento souboj nelze vyhrát!

Staré dobré anti-autoritativní obranné mechanismy, neboli moc bezmocných.

Objeveno v Olomouci, 17. března 2012. foto: © Česká poziceČeská pozice

Objeveno v Olomouci, 17. března 2012.

Oloumouc, jak se ČESKÁ POZICE přesvědčila v úterý, se začíná zaplňovat nálepkami „Přátel Romana Smetany“. Na nich je zvěčněn kdysi bohužel významný politik Ivan Langer tak, jak se jeví nejednomu voličovi. Co to je za úkaz?

Na počátku byla drobná provokace olomouckého šoféra Romana Smetany, který na propagační plakátky ODS dokreslil to, k čemu ho jeho vnitřní hlas ponoukal. Tím se zřejmě dostala do hry uražená ješitnost Ivana Langera.

Jak známo, zapojila se Langerova rodná strana, tak citlivá na majetkové újmy (netýká se to politických rozhodnutí, která trhají stát na kusy, protože ta jsou nad rozlišovací schopnosti prostých členů Langer-párty). Cítila se povinována své počmárané plakátky trestněprávně bránit. Ochrana soukromého vlastnictví je přece posvátná věc!

Langer může leda tak parafrázovat Heydrichův výrok o českých smějících se bestiích

Pak přišla na řadu Langerova žena – soudkyně, která má pro případný střet zájmů citlivost zhruba na úrovni počmárané zdi. S totální bohorovností se jala nepodjatě odsoudit případ svého muže ve prospěch svého muže. Tato pointa vryla nesmazatelnou stopu do vědomí normálních obyvatel.

Ukazuje se, že stopu tak hlubokou, až aktivizovala staré dobré anti-autoritativní obranné mechanismy, neboli moc bezmocných. A tak se nyní Langer může vidět na leckterém rohu a vyvztekat se může leda tak, že bude parafrázovat Heydrichův výrok o českých smějících se bestiích na smějící se bestie moravské.

Nic mu to nepomůže, jen přilije oleje ho ohně, který si on a jeho souvěrci zapálili sami. Kdyby měl ponětí o životě, věděl by, že tento souboj nelze vyhrát. České smějící se bestie se navíc k smrti rády přidají k oněm moravským. Langer to asi neví, a tak se můžeme těšit na další projevy síly street-artu.

Počet příspěvků: 3, poslední 26.4.2012 02:09 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.