K čertu s Antifou!

S masivní propagandou krajně levicového a anarchistického hnutí Antifa se v evropských velkoměstech setkáváme často. Nálepka, která ho posílá k čertu, je kousek od pražského Karlova mostu a málokdy se vidí.

Nálepka, která posílá krajně levicové a anarchistické hnutí Antifa k čertu, je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nálepka, která posílá krajně levicové a anarchistické hnutí Antifa k čertu, je... | foto: István Léko
Nálepka, která posílá krajně levicové a anarchistické hnutí Antifa k čertu, je...

Vůle k moci

Málokdy se něco takového vidí. Mám na mysli nálepku, která odsuzuje krajně levicové a anarchistické hnutí Antifa. S jeho masivní propagandou se v evropských velkoměstech setkáváme velmi často. Tato, která posílá Antifu – mírně řečeno – k čertu, je kousek od pražského Karlova mostu. Příznivci agresivního hnutí deklarují nejen boj proti fašismu a rasismu, ale i proti právu a pořádku. Tato ideologie, která často čerpá z pokynů Karla Marxe či V. I. Lenina, se výrazně projevovala třeba při násilných střetech v USA.

Donald Trump uvítal myšlenku zařadit organizaci na seznam teroristických skupin. Ministr spravedlnosti USA William Barr začátkem srpna pro konzervativní televizní stanici Fox News použil proti Antifě ostrá slova. Podle něho jde o bolševické hnutí, jehož pracovní metody jsou fašistické a těší se podpoře mainstreamových médií. „Hlavní motivací Antify je vůle k moci,“ tvrdil Barr. V pořadu, kde tazatelem byl známý právník a novinář Mark Levin, citovali ze zprávy, jež popisovala Antifu jako dobře organizovanou, štědře sponzorovanou globální skupinu.

Antifa dlouhodobě usiluje o nastolení komunismu v USA a Evropě, zejména v Německu, krátkodobým cílem je dosáhnout porážky Donalda Trumpa ve volbách.

Počet příspěvků: 1, poslední 28.8.2020 11:17 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.

Autor

István Léko

István Léko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Další autorovy články