Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 11.3.2018 23:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Začnu zdánlivě provokativní otázkou:

může švec pracovat jako chirurg? Jistě může, pokud se jedná o MUDr. Ševce. Já mám ale na mysli ševce jako řemeslníka. Ševce, který umí pracovat s kůží a jehlou, což je nepochybně součást práce chirurga! Pokud se nad tím usmíváte jako nad vtipem a současně říkáte, že zvládnout práci s kůží a jehlou nestačí ani náhodou k tomu, aby švec mohl dělat chirurgický zákrok na pacientovi, máte i nemáte pravdu. Máte pravdu v tom, že švec nemůže dělat práci chirurga. Nemáte pravdu v tom, že se jedná o situaci absurdní. Děje se tak dnes a denně, i když v jiném oboru lidské činnosti. Ekonomové umí zacházet jen s penězi, nikoliv s lidmi. Přitom jsme ekonomům dovolili pracovat na korpusu společnosti a to bez jakýchkoliv omezení. Výsledky jejich zhoubné činnosti jsem popsal v seriálu „Dítě na okraji společnosti“. K hodnocení dopadů činnosti ekonomů si vypůjčím výrok našeho předního politika a současně nejznámějšího ekonoma – prognostika. Ten popsal současnou situaci větou: ... „slovo úspěch téměř vymizelo

Re: Začnu zdánlivě provokativní otázkou II:

Ten popsal současnou situaci větou: ... „slovo úspěch téměř vymizelo z našeho slovníku a bylo nahrazeno slovem katastrofa“. Musí skončit éra nelidské, protože jen monetární ekonomie. Ta bude nahrazena mezioborovou sociální ekonomií. V praxi to znamená přechod od společenského modelu redukovaného na vztah peníze + manpower, na model respektující v daňových a sociálních zákonech fakt, že rodina s dětmi je základem společnosti i státu.