Diskuse k článku

Černý pátek: Tragický den lidských bytostí přeměněných v roboty

Podaří se nám otočit na osudovém svahu navádění miliard lidí, aby konzumovali, byť na to nemají finanční prostředky, čímž se dostávají do dluhového víru? K tomu musíme nejprve projít dlouhou cestu nacházející se hluboko v naší duši.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Patta 11.3.2018 23:51

Začnu zdánlivě provokativní otázkou:

může švec pracovat jako chirurg? Jistě může, pokud se jedná o MUDr. Ševce. Já mám ale na mysli ševce jako řemeslníka. Ševce, který umí pracovat s kůží a jehlou, což je nepochybně součást práce chirurga! Pokud se nad tím usmíváte jako nad vtipem a současně říkáte, že zvládnout práci s kůží a jehlou nestačí ani náhodou k tomu, aby švec mohl dělat chirurgický zákrok na pacientovi, máte i nemáte pravdu. Máte pravdu v tom, že švec nemůže dělat práci chirurga. Nemáte pravdu v tom, že se jedná o situaci absurdní. Děje se tak dnes a denně, i když v jiném oboru lidské činnosti. Ekonomové umí zacházet jen s penězi, nikoliv s lidmi. Přitom jsme ekonomům dovolili pracovat na korpusu společnosti a to bez jakýchkoliv omezení. Výsledky jejich zhoubné činnosti jsem popsal v seriálu „Dítě na okraji společnosti“. K hodnocení dopadů činnosti ekonomů si vypůjčím výrok našeho předního politika a současně nejznámějšího ekonoma – prognostika. Ten popsal současnou situaci větou: ... „slovo úspěch téměř vymizelo

I. Patta 11.3.2018 23:52

Re: Začnu zdánlivě provokativní otázkou II:

Ten popsal současnou situaci větou: ... „slovo úspěch téměř vymizelo z našeho slovníku a bylo nahrazeno slovem katastrofa“. Musí skončit éra nelidské, protože jen monetární ekonomie. Ta bude nahrazena mezioborovou sociální ekonomií. V praxi to znamená přechod od společenského modelu redukovaného na vztah peníze + manpower, na model respektující v daňových a sociálních zákonech fakt, že rodina s dětmi je základem společnosti i státu.