Diskuse k článku

Celé lidstvo volá po alternativě

Celý svět, a zejména Západ, kráčí k rozkladu a chaosu. V hluboké krizi není pouze Německo ani Evropa, ale celá západní modernita To, že osvětlíme, čemu řekneme ne, nepomůže definovat čemu, a především jak řekneme ano! A to je patová situace, která situaci Evropy činí posr…ně nebezpečnou!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

západ v krizi?

lze o tom pochybovat, protože růst životní úrovně se celkově v průměru neustále zvyšuje spolu s délkou života, snižuje se dětská úmrtnost, zvyšuje počet lidí s vyšším vzděláním atd. Nebezpečím je plíživá islamizace Evropy s možností útlaku až jejího zotročení církvemí (roste i moc křesťanských církví). Mimořádně nebezpečná je velká porodnost na straně imigrantů a nepřizpůsobivých etnik, parazitujících na sociálních dávkách. Je to časovaná bomba, protože za několik let se právě tím musí stávající sociální systém zhroutit. Nebezpečím pro celou Evropu je i vojenská účast na agresivním zasahování do výsostních zájmů cizích zemí v světovládních zájmech USA s hrozbou opětovného zavlečení i do války s Ruskem. Evropa nemá reálného nepřítele a nemá tedy důvod vynakládat obrovské finanční prostředky na "obranu". Veškeré vojenské akce NATO jsou výhradně jen útočné v zájmech USA a Evropa z nich nemá žádný užitek, jen ztráty a to i na životech. Pro Evropu skončila každá válka katastrofou a dnes se do

0/0
10.6.2018 0:36

Re: západ v krizi?

a dnes se do války s Ruskem evidentně opět žene, či je do ní hnána.

0/0
10.6.2018 0:38

J. Křivan

Re: západ v krizi?

Mimořádný problém je evropská fertilita. My vymíráme i bez válek a co víc vlastně dobrovolně. K tomu žádnou alternativu nevidím. Skoro to vypadá, že mezi fertilitou a životní úrovní je nepřímá úměra.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/86/Total_Fertility_Rate%2C_1950_-_2100%2C_World_Population_Prospects_2015%2C_United_Nations.gif

0/0
10.6.2018 0:53

Re: západ v krizi?

myslím, že daleké extrapolace podle současných a nedávných výchozích podmínek je jen blouzněním. Již pan J. Clavell předvedl názorně, jak se bezobratlí explozivně množí právě pří velkém nebezpečí. Nemluvě o epidemiích mystické povahy, jakými jsou všemožná náboženství a -ismy.

0/0
10.6.2018 12:11

J. Křivan

Re: západ v krizi?

Problém je vtom, že my se necítíme ohroženi, naopak, máme pocit, že jsme pupek světa. Ač ateista, tak některá křesťanská podobenství jsou inspirativní. Třeba ta o Babylonu a Sodomě s Gomorou.

0/0
10.6.2018 13:35

Re: západ v krizi?

dobrý člověk nepotřebuje podobenství a sám může být vzorem. Ale k tomu, aby se stal zločibcem, potřebuje náboženství (Weinbeg). To se dá i dokázat. Podobenství o Sodomě však pokračuje biologicky neodůvodněným incestem, kterému Bůh lhostejně přihlížel. Těžžko se to dá dnes posoudit, o vymírání lidstva se nejednalo..

0/0
10.6.2018 22:31