Budoucnost v režii hnutí Antifa

Nepracovat, neplatit daně, zrušit stát, policii, armádu, otevřít hranice, aby nelegální migranti mohli jít, kam se jim zachce, přitom zajistit luxusní život pro každého – to představuje kromě deklarovaného boje proti fašismu a rasismu budoucnost v režii hnutí Antifa. Snímek pochází z Drážďan, kde je hnutí Antifa je mimořádně aktivní.

Snímek z Drážďan. foto: István Léko

Snímek z Drážďan.

Krásná teorie, brutální praxe

Globální a militantní krajně levicové hnutí Antifa nemá v čele žádné hlupáky, což je vidět například na tom, jak si chytře vypůjčili líbivý symbol Fridays for Future, používaný horlivými následovníky Grety Thunbergové, kteří místo chození do školy každý pátek stávkují „za klima“. Slogan Antifa for Future pro vykořeněné mladé lidi zní přímo fantasticky.

Nepracovat, neplatit daně, zrušit stát, policii, armádu, otevřít všechny hranice, aby nelegální migranti mohli jít, kam se jim zachce, přitom zajistit luxusní život pro každého – to představuje kromě deklarovaného boje proti fašismu a rasismu budoucnost v režii hnutí Antifa. Třeba dodat: v teoretické rovině.

Jak tyto pokrokové ideje vypadají ve skutečnosti, jsme mohli vidět nedávno v americkém městě Seattle, kde pokus o vytvoření anarchistického státu vyústil v násilí, rabování obchodů, volného prodeje drog, neskutečný nepořádek a chaos. Snímek pochází z Drážďan, kde hnutí Antifa, které Donald Trump hodlá zařadit na seznam teroristických organizací, je mimořádně aktivní.