Bojte se džihádu, blbečkové!

Je nápis, vyfocený minulý týden v Praze, předtuchou o tom, co bude následovat po smrti bin Ládina? Nebo je to součást rozsáhlé PR kampaně?

I kdyby byl autorem jen zmatený sprejer, přispívá k atmosféře konformního strachu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy I kdyby byl autorem jen zmatený sprejer, přispívá k atmosféře konformního strachu. | foto: © István LékoČeská pozice
I kdyby byl autorem jen zmatený sprejer, přispívá k atmosféře konformního strachu.

Je nápis, vyfocený minulý týden v Praze, prorockou předtuchou o tom, co bude následovat po smrti nejslavnějšího džihádisty? Nebo je to jen součást rozsáhlé PR kampaně k oživení strašidelného mediálního dopadu jakékoliv zprávy, zavánějící terorismem?

Česky řečeno, nejde zase o handlování se strachem? Bojte se džihádu, blbečkové, zapomeňte na rozkrádání evropských fondů, na bratrstvo horolezcovy mačky, na kamarády detektivních agentur střídané majiteli detektivních agentur, na podvodně financované politické strany! Všeobecný pocit zhnusení z politiky hrozí v lidech masově posílit latentní anarchistické pudy. Je potřeba národ stmelit!

Na to je vhodný první typ mediální masáže: ohrožuje nás ohavný a krutý vnější nepřítel! A "mezi všima hnusama / je největší Usama!" Masy se pěkně strachem zformují, a tikají jak hodinky; s nebývalou či nově probuzenou láskou sledují své představitele, jak se starají o všeobecnou bezpečnost!

A pak přijde pointa a la Džugašvili, ten mnohokráte vyzkoušený, překvapivý a stále působivý, druhý typ mediální masáže: vnitřní nepřítel! Zrazuje nás někdo z nás! V situaci, kdy jsme ohroženi krvežíznivými musulmany, kteří se s kinžály v zubech již-již vynořují za Vídní, si někdo dovoluje podrývat bojovou morálku a protiteroristické odhodlání Našich národů?

Cože? Že byl celý slavný americký útok veden proti mrazáku, v němž už dva roky měli Usámovo tělo, a teď ho kvůli na Ameriku se blížící jakési pohromě narychlo vyndali? A že ho museli hned hodit do moře, protože kvůli pitvě by ho museli nechat nejdřív rozmrznout? No dovolte, to si může dovolit hlásat jen nějaký konspirativními teoriemi posedlý židobolševický plutokrat!