Boj o demokracii pokračuje i v Asii

Loni na jaře vyhnal statisíce Hongkongžanů do ulic zákon, který umožnil jejich vydávání do komunistické Číny. Minulý týden policisté dokonce zatkli jednoho z nejvlivnějších lidí v bývalé britské kolonii Jimmyho Laie, jehož noviny Apple Daily opakovaly, že Hongkong není Čína. Vzkaz v tomto smyslu se objevil i na jedné z pražských zdí.

Martin Hampejs 20.8.2020
Hongkong není Čína. Vzkaz v tomto smyslu se objevil i na jedné z pražských zdí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hongkong není Čína. Vzkaz v tomto smyslu se objevil i na jedné z pražských zdí. | foto: István Léko
Hongkong není Čína. Vzkaz v tomto smyslu se objevil i na jedné z pražských zdí.

Ve stínu Běloruska

Zatímco se zraky většiny evropských médií upínají k dramatickým událostem v Bělorusku, boj o demokracii probíhá již více než rok ve východní Asii. Loni na jaře vyhnal statisíce Hongkongžanů do ulic zákon, jenž umožnil jejich vydávání do komunistické Číny. Protesty umlčela letos jen na chvíli pandemie.

Peking ale na konci května opět utáhl smyčku, když postavil mimo zákon jakékoliv požadavky na nezávislost města. Minulý týden policisté dokonce zatkli jednoho z nejvlivnějších lidí v bývalé britské kolonii Jimmyho Laie, jehož noviny Apple Daily opakovaly, že Hongkong není Čína a „budou za něj bojovat“. Vzkaz v takovém smyslu se objevil i na jedné pražské zdi.

Počet příspěvků: 1, poslední 23.8.2020 01:31 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.

Autor

Martin Hampejs

Další autorovy články