Diskuse k článku

Policie šetří okolnosti prezidentské milosti pro Tomáše Malinu

Odsouzený podnikatel z okruhu „kmotra“ Mrázka do vězení nepůjde, tvrdí anonym v trestním oznámení podaném již v půlce ledna.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ivanino 21.2.2012 14:57

souhlas

NAPROSTY SOUHLAS - ON JE NAS PREZIDENT A NEDOSTAL SE TAM PROTO, ZE BY BYL OSVICENÝ - TAK AT SE KAZDY PREZIDENT ZA SVÁ STANOVISKA ZODPOVIDA.
Ketu 21.2.2012 8:31

Je cosi shnilého ve státě

Je cosi shnilého ve státě českém.
Vladimir1950 21.2.2012 7:14

Arogance moci..

Jak ty Klausovy kauzy milostí sleduji, je nezbytné přijmout zákon, se kterým by asi ale  každá politická strana měla problém. Totiž "zákon na odvolatelnost politiků".Musel by se precizovat, za co  lze  politiky odvolat, ale z případu Klaus je vidět, že je sakra potřebný..To je můj názor, jiný názor neodmítám.
Murdoch 21.2.2012 11:06

Myslím, že pro začátek by

Myslím, že pro začátek by plně postačilo, aby se institut prezidentské milosti opravil v tom smyslu, že hradní pán musí jasně a věřejně zdůvodnit pohnutky a argumenty, jež ho vedly při udělení milosti. Máme republiku a prezident není císař, aby bez jakéhokoli vysvětlení palcem nahoru či dolů rozhodoval o lidských osudech a nikomu se za to nezodpovídal. Pak není divu, že vetchý stařík bez skrupulí využívá systému a prodává odpustky, omilostňuje známé či partajní soukmenovce, případně obchodní partnery těch, kteří na něj něco mají, jako by se nechumelilo...
J. Kopis 21.2.2012 17:01

A proč myslíš

že byl Klaus při posledních volbách tak hystericky instalován do prezidentské funkce a proč myslíš, že Langer hlásal panické proklamace v parlamentu o tom kolik lidí by šlo sedět? Prezidentská funkce by se spíše v jeho angažmá měla jmenovat generální omilostňovač pro členy ODS a jiné korupčníky.