Diskuse k článku

Podpoří sněmovna Rusnokovu vládu? Sociální demokracie obrací k Hradu.

Pokud se nemá ČSSD nechat rozštěpit, musí se aspoň tvářit jednotně, když příchodem polarizujícího prezidenta Zemana jednotnou být přestává.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

L27a42d98i44s47l26a20v 17N32o16v78á53k 2687333224533

Nejde o žádné "blaho občanů", jde o koryta pro chtivé bolševiky
Zeman už koryto má, a Sobotka se ocitl v podobné situaci jako Paroubek, když se mu konečně po řadě neúspěšných pokusů podařilo před lety shodit Topolánkovu vládu. Odmítl převzít do rukou moc, která mu ležela u nohou. Pak musela až do řádných voleb vládnout "úřednická vláda", protože Ústavní soud zrušil neústavní "samorozpuštění" poslanecké sněmovny. Jak potom Paroubek dopadl, víme dobře.Dnes je situace odlišná především ve způsobu, jakým bylo dosaženo pádu vlády. Zeman vyhlásil koalici ODS "intifádu" už před nástupem na Hrad a Sobotka s komunisty (bez rozlišování, zda z ČSSD nebo KSČM) vlastně ani jiný program, než odstranit koaliční vládu ODS-TOP09-LIDEM nemají. Ústavní cestou odstranit koalici nebyli schopni, proto přispěchal na pomoc všehoschopný Ištván se svým policejním monstrózním akčním divadlem, jehož hlavním hmatatelným výsledkem je obvinění a uvalení koluzní vazby na 3 poslance a Nagyovou. Stíhání na základě vykonstruované "trestné činnosti", která se ve skutečnosti 1.) nestala, a 2.)  to, co se skutečně stalo, není trestným činem. Díky vypuštěné dezinformaci o 150 milionech a desítkách kilo zlata a rozsáhlé kriminální činnosti se Šlachtovi a spol. podařilo odstřelit vládu. Právníci nad tím, co předvádí Ištván, nevěřícně kroutí hlavou, ale v krátkém období to je asi tak všechno, co mohou dělat.Zeman samozřejmě využil příležitosti "spadlé s nebe" a začal hrát klasickou hru chlapečků (byť v pokročilém věku) o to, "kdo má většího pindíka". Sestavil si s Rusnokem vládu, která nejspíš nemá šanci na důvěru ve Sněmovně a levice, jak se dá očekávat, nehájí Ústavu ČR a parlamentní demokracii proti útokům samolibého Zemana ignorujícího "idiotské ústavní zvyklosti" (sic!), ale počítá, co pro ni bude v dané chvíli nejvýhodnější ekonomicky a politicky.Koalice ODS-TOP09-LIDEM tedy v dané situaci nejspíš bude trvat na své už dříve prezidentovi deklarované většině v poslanecké sněmovně a připravovat možnosti, jak se bránit svévoli prezidenta ČR při rozhodování, kdo bude sestavovat vládu, aby se dnešní situace nemohla opakovat v bledě růžovém po příštích volbách.Čas pracuje proti levici, protože se blíží očekávané propuštění Ištvánovým fachidiotstvím obviněných "sprostých zadržených", byť na definitivní osvobození soudem si budou muset počkat(ČT24, Tomáš Sokol). Metoda "kdo sedí ve vazbě, nezlobí" je sice účinná, ale když vyjde najevo, že tam byli uvrženi bezdůvodně, politické důsledky mohou být překvapivé. Na druhé straně se blíží srpnové zahájení soudního procesu s vysokými funkcionáři ČSSD - Rathem a spol., a ti byli odchyceni se skutečnými miliony z korupce v organizované skupině. Ikdyž se proces potáhne, k předvolební agitaci Sobotkově ČSSD nejspíš nepomůže. :-)A proto ten spěch k předčasným volbám už v září...
0/0
14.7.2013 8:25
Foto

K10a56r92e21l 55V21y69š88a17t62a

Jen pro upřesnění,
pád vlády zapříčinil  kousek mužství který Nečas neuhlídal a dal příležitost ovládat vládu a tajnou službu svoji milenkou (mimochodem s jeho svolením velmi dobře honorovanou za prokazované služby). Jak píší před fabulací novináři, zakládá to otázku zda nadstandartní odměny byly za co? Za práci která je honorována platem, nebo za jiné, nadstandartní služby? Ale to už by byla opravdu odvážná fabulace obviňovat bývalého premiéra používat veřejné prostředky na zajištění erotických služeb. Když se tedy přesuneme radši do jiné dimenze, jaké nadstandartní služby Nagyová odváděla, řídila místo generálů tajnou službu? A jen v jednom případě? Tak by se dalo opravdu pokračovat do nekonečna. Svádět pád vlády jen na ještě neprokázanou korupci tří bývalých poslanců je úmyslné odvádění pozornosti od totálního selhání výkonu funkce premiéra. Podle mého názoru měl Nečas odstoupit už v okamžiku, kdy nedokázal vysvětlit svoji divnou nečinnost (nebo úmyslnou činnost) v kauze amnestie.
0/0
14.7.2013 12:36