Diskuse k článku

Podivná personální politika České exportní banky

Manažerské změny na významných postech v ČEB přesáhly míru tolerance klíčových profesionálů v této státem ovládané bance.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Urvisu

Pocházím z Ostravy, pane Křivane. Vy jste pražák? :)
0/0
27.9.2012 9:04
Foto

Křivan

koule
Nemáte pane Ducar těch koulí nějak moc?
0/0
27.9.2012 8:54
Foto

Urvisu

Proexport směrem Rusko a Čína se o Vašich 10.000 postará nejlépe, pane Křivane, míň keců o Pussy Riot a Dalajlámovi a více se starat o dobré vztahy mezi obchodníky. Já to nepotřebuji slyšet od Klause, Zemana ani Nečase… já to takhle jasně cítím, říká to moje křišťálová koule.
0/0
26.9.2012 17:21
Foto

Křivan

Já bych se radši vrátil k těm
Já bych se radši vrátil k těm 10 000Kč co mám u ČEB. Rád bych na ně dohlédl.
0/0
26.9.2012 17:01
Foto

Urvisu

Napsal jste to správně – umění siláže je základem tvorby beletrie. Jeden jediný, nedostatečně zesilážovaný odstavec krávu unaví, nedožvejká, knihu anebo webové stránky odloží, odklikne. Na druhou stranu vám mohu zaručit, že dobrou siláž sežerete, i když bude od začátku do konce o ničem a ještě se budete těšit na nášup, budete vyhlížet toho podvodníka, co vás krmí vtipným balastem… ruku na srdce, pane Křivane, že je to tak?, čtete Blesk?, kolik máte takových dementních stránek pro zábavu mezi oblíbenými v prohlížeči? :)
0/0
26.9.2012 16:26
Foto

Křivan

změna
Vy jste to tak hezky zesilážoval, že se podstata ztratila, o pointě nemluvě. ČSOB se přestěhovala z "pražského zlatého kříže" již před několika léty na okraj metropole. Jo časy se měněj. 
0/0
26.9.2012 16:08
Foto

I77s10t70v17á36n 57L82é66k81o

Podle mne většina ministrů
Podle mne většina ministrů zprávy NKÚ vůbec nečtou, jen je berou na vědomí a tečka.
0/0
26.9.2012 16:06
Foto

Urvisu

Já bych bulvár nepodceňoval, pane Křivane, každá velká banka se pyšní právě tím, že její chrám stojí na nejokázalejším boulevardu ve městě :) Zaznamenal jsem několik bank od počátku nových časů (''89), které celebrity v naší zemi rozkradly a vytunelovaly, takže i ve sféře bankovnictví se celebrity a bulvár nosil, ovšem pouze ústním podáním mezi celebritami a zpravidla vysoce postavenými policejními důstojníky, se kterými celebrity za informace vhodné ke zneužití v obchodním styku píchaly, a kteří tak v období rozbřesku kapitalismu v Československé zemi organizovaný zločin zaštiťovali doslova vlastním tělem a bohužel zřejmě dodnes pod taktovkou Kubiceho zaštiťují, jinak by Kalousek nechroptěl za pultíkem v parlamentu jako říznuté prase a Nečas se neoháněl žvásty o partičkách plukovníků. Takže pointa, pane Křivane, je přidaná hodnota z beletrie pro jinak strohé seznamy fádních událostí, jen to vyžaduje trochu riskovat, mít koule. A především umět strhávat pozornost na malé ploše, mít kuráž, být pracovitý a literárně zvládat tvorbu mnohovrstevnatých příběhů ze salónních klepů, něco jako Miroslav Horníček – byl to v podstatě trouba… ale jak on to uměl vokecat a přesvědčivě podat, panečku! Z exportu východním směrem mám radost, své domněnky o podobném vývoji událostí jsem vyslovil dřív, než Merkelová zajela do Číny, pane Křivane. Do banky dělat nepůjdu, myslím že mám na víc, pokud vám osobně z nějakého důvodu imponují bankéři, zajděte si na Anděla s ďáblem v těle, já se vidím spíš v roli Jiřího Korna :)
0/0
26.9.2012 16:02
Foto

Křivan

pointa
omlouvám se 2x to tu být nemusí
0/0
26.9.2012 13:55
Foto

Křivan

pointa
Pointa je pane Ducar v tom, že všichni, včetně nemluvňat máme u ČEB uloženo nejméně 10 000Kč a rozhoduje o nich velmi úzká skupinka lidí, proto je dobré vědět kdo je kdo, aby to za čas nebylo třeba méně než 1 000Kč na hlavu. Určitě jste zaznamenal, že na rozdíl od celebrit se v této profesi bulvár nenosí a informace neroztrubují.Pokud máte výhrady s podporou exportu investičních celků na východ od nás, každý bude rád, když najdete investiční možnosti i na jiné světové strany.  Potom se určitě můžete ucházet i o post generálního ředitele ČEB.
0/0
26.9.2012 13:47
Foto

Pepan25

Pár poznámek
1) rozhodně bych moc nevychvaloval "staré dobré" vedení ČEB - jejich činnost NKÚ fakt moc dobře nehodnotí :-/2) personální situace v ČEB je evidentně v naprostém rozvratu, nejde jen o úlety typu Fr. Jakub, ale stačí kliknout na webu ČEB na oficiální informace o bance a k 30.6. měla spousta odborů jen člověka pověřeného řízením, ne řádného ředitele, a to včetně klíčových bankovních útvarů  jako je interní audit nebo risk3) MF nedrží pětinový podíl v ČEB, jak uvádí článek, ale více než 50%. Současná situace je tak do značné míry výsledkem naprostého a dlouhodobého selhání výkonu akcionářských práv  ze strany MFČR4) pokud vím, tak kontrolní závěry NKÚ obvykle projednává Vláda ČR.  Prohledal jsem web vlády, ale nemůžu ke kontrole v ČEB nic najít. To Nečase nezajímá, že Kalouskovi ouřadové možná dovolili průšvih za miliardy korun?
0/0
25.9.2012 21:39
Foto

Urvisu

Taktéž zdravím a omlouvám se, pane šéfredaktore, jako odborník na sport a celebrity :) jsem to chybně pojal – ale nadále pojímám – za jasný kometář, zpravodajec nepokládá hypotetické otázky (je jich tam tucet), které by předjímaly obsah sdělení, to dělá Al Džazíra a Respekt. Vše v dobrém, nic osobního, jen jsem vám chtěl naznačit, k čemu se reportérovi hodí smysl pro beletrii… protože ta fakta – to je vlastně jen seznam, který obstará kdejaký junior :)
0/0
25.9.2012 14:13
Foto

I21s47t24v94á41n 76L43é40k89o

Zdravím, je to zpravodajský
Zdravím, je to zpravodajský článek, ne komentář.
0/0
25.9.2012 13:35
Foto

Urvisu

V článku mi schází nějaká pointa, nějaké odhalení nebo alespoň autorská spekulace… jakože například Uvíra překopal manažerské složení banky, navrhl novou strategii a hodlal dokončit personální změny proto, aby snadněji prováděl s loajálním týmem proexportní politiku směrem do Ruska a Číny?, což je v důsledku jen obyčejný boj dvou lobbistických skupin mezi akcionáři (doslova nádherně to koresponduje s kontextem současných politických bojůvek, dalo by se hravě personalisovat). Jedná se tedy o (dle mého názoru) zcela správný klientelistický postup pana Uvíry, který "zhatili akcionáři" pod křídly jiných lobbistických skupin (rozuměj českých miliardářů), které ke svému životu potřebují podporu ČEB? Na výdělečném klientelistickém postupu není zas tak moc špatného… zato na bitvě, kterou nevyhraje nikdo, je špatně úplně všechno! Proč v článku schází nějaká esence beletrie, tzn. včetně alespoň smyšleného rozuzlení V UVOZOVKÁCH? :)
0/0
25.9.2012 12:55
Foto

Carl Icahn

František Jakub v ČEB? Hrozící průšvih...
Opravdu zajímavý článek. Pro daňové poplatníky je dobře, že dosazení Ing. Františka Jakuba do ČEB nedopadlo. Člověk, který nemá žádné zkušenosti nejen z bankovnictví, ale obecně z businessu, je špatnou volbou. Celý život pracoval ve státní správě a ne zrovna úspěšně. Za jeho působení v Úřadu pro cenné papíry při MF finanční trh vůbec nefungoval, tunelovaly se investiční fondy. Podobně problematickou pověst měl, když se stal šéfem Komise pro cenné papíry. Klasický státní úředník a navíc špatný. Žádná vize a strategie + zkušenost z privátní sféry. Mechanické přejímaní předpisů. Poplatníci můžou být rádi.
0/0
25.9.2012 11:24