Diskuse k článku

„Platím daně jako kráva. A stát hospodaří jako dobytek.“

...z odpovědí na otázku, zda byznysmeni přispějí do „Zemanova“ fondu na snížení státního dluhu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Marek Kyncl 3.3.2013 6:21

Při přečtení diskusních

Při přečtení diskusních příspěvků Vašich respondentů se mi vkrádá v mysl jediná otázka - Jakou má perspektivu stát, který všichni tak nenávidí? Zavedli jsme nějakou divnou módu - neplatit daně, volit lumpy, nemít možnost je odvolat, okrádat lidi na mzdách, mzdy zdaňovat vyšší daní než alkohol, zdaňovat léky a knihy, ale nedanit finanční transakce, podnikat v Čechách ale ulévat to na Kypr, mít půl milionu nezaměstnaných a škrtat podpory v nezměstnanosti. A všechno to nazývat souslovím "tolik potřebné reformy". Divíte se výsledku? Mně osobně připadá předvídatelný. Iniciativa zvoleného pana prezidenta dala a bude dávat jasnou odpověď na postoj a míru vlastenectví našich elit. Jaký to rozdíl oproti našim předkům, když se například stavělo národní divadlo.  
Josef Novak 3.3.2013 8:24

Náš stát nám byl ukraden a

Náš stát nám byl ukraden a nechali jsme si ho ukrást! Toto už není náš stát, ale náš nepřítel!  Bohužel.
J. Tínek 3.3.2013 13:36

trefné

doufám,že si to přečtou i ostatní..
3.3.2013 20:45

Popsal jste stav poměrně přesně

Akorát se domnívám, že tento stav je cílem.Základem jakéhokoliv zisku je nestabilní stav a vhodná míra na jedné straně dobře utajených a na druhé straně správně porcovaných informací. Tomu se říká obchod. Stát, potažmo jeho úředníci (např. Nečas není žádný politik, je to úředník a ještě navíc hodně špatný, až tam bude Sobotka, bude to pouze v jiné barvě, ale jinak úplně stejné), při takto nastavených podmínkách budou vždycky obchodovat do vlastní kapsy a do kapes těch, kteří si ty podmínky takto nastavili.Dokud bude stát disponovat tak obrovskou mírou přerozdělování, tedy socialismem v kombinaci s úvěrovou politikou soukromých finančních institucí, tak tady bude bordel, který popisujete. Ten systém byl vybudován s jasným cílem, aby takto fungoval.Hlavním bodem je ovládnutí platidla, měny. Bez toho to nemůže fungovat. Dokážete-li strčit pod jednu měnu půl miliardy lidí, ovládnete je. Tady by se měl každý inteligentní člověk zamyslet a zrekapitulovat historii posledních dvaceti let. Kdo tlačil Euro do Čech? Havel nebo Klaus? Kdo nahlas říká, že národní měny jsou podmínkou stabilní ekonomiky? Jasně v této chvíli slyším argument, že měnové kurzy nám komplikují život, kdo to má stále počítat a ztrácet na platebních převodech mezi měnami. Právě v tom je to kouzlo. Má-li být platidlo efektivně účastno obchodu, nesmí být jedno. Musí mít konkurenci, která působí na ekonomiku jako  nejsilnější zpětná vazba.  Takto můžete měřit ekonomickou sílu národního státu: přes jeho měnu a kurzy k ostatním měnám. Žádná soukromá finanční instituce není schopna najednou ovládnout několik měn. Vlastní měna s vlastním rozpočtem znamená vlastní národní svobodu.Je to všechno zamotanější. Nikdo v tomto bordelu již nemůže efektivně fungovat. V politických institucích jsou nasazeni různí špidlové, kteří nemají o hospodaření ani páry. Ale dokáží pro všechny vytvářet skvělé podmínky podle jejich idiotských představ.Proto podnikatel, který by měl rád stát ČR a EU v současném stavu, by musel být totální úchyl. Nebo mafián profitující z výše popsaného systému. Vlastně to jedno samotné jest.
L. Novák 5.3.2013 5:08

Re: V politických institucích jsou nasazeni různí špidlové....

Ale to je přesně problém, který demokracie ve státě s národem a komunismem jako HIV naočkovaným v krvi řešit nedokáže. Špidla v ČT zakřičí "Zdroje jsou!" a Klaus oproti němu cosi zablábolí, protože na takovou blbost se asi žádná rozumná odpověď obratem říct nedá. Až těmto špidlům budou oponovat politici schopní  jim obratem omlátit o hlavu blbosti, které hlásají tak, aby to pochopili i ti s průměrným a podprůměrným IQ, pak se možná věci pohnou dopředu. Ale kde takové politiky vzít?;-)