Diskuse k článku

„Platím daně jako kráva. A stát hospodaří jako dobytek.“

...z odpovědí na otázku, zda byznysmeni přispějí do „Zemanova“ fondu na snížení státního dluhu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kritik 4.3.2013 12:49

No tak to je nádhera

Naši néjlépe placení šéfové, kteří o nás rozhodují  a měli by v podstatě umět řešit problémy, ti kteří se živí tím že na jejich parádní platy tak trochu  pracují ostatní, umí jen strčit hlavu do písku, problém neřešit a hodit na někoho jiného. Oni sami teda nic platit nebudou, nic nevymyslí, nápad zkritisují a ještě si většinou hodí špínu na člověka který by situaci nějak řešil a sám by oproti nim dal ze svého 50% platu (ročne asi 1,5milionu), přítom jich spousta z nich nedivil bych se bere více než on.Často mají pocit že si tolik peněz vydělávají jen vlastnímy schopnostmi nehledě na situaci. Ale pochybuji že by se jim dařilo stejně v africe a nebo zde s její kvalitou infrastruktury a  hospodaření.Několikrát se ohánějí populismem a přitom je už po volbách.Jeden z posledních kritický pohled korunuje brilantním profesionálním výpočtem že bohatých lidí kteříí by mohli dát minimální částku je 150tisíc přitom podle statistiky lidí vydělávajících více jak 600 000/rok je v čr 250 tisíc.(když jsem si to zpočítal já dle dat statistického úřadu z roku 2010 a návrhu poplatku hrubé progresivní daně ( měsíční plat od/do - poplatek na dluh (20/25tisíc - 5tisíc kč + 25/30-10 + 30/35-20 35/40-30 40/50-50 50/a víc-100pak to dává skoro 90mld (a pokud by se dostalo i na nepracujcí dolarové milionáře/cca 1%z nich superboháči/miliardáři  v poměru milion(10%)/10mil/10% pak můžeme výběr zkoro zdvojnásobit ale i beztak) které by dnešní dluh zaplatili za (18 let s pohádkově schopnou vládou s která umí poctivě počítat,přemýšlet a dluh nezvyšovat jako před 15 lety)(za45 let s vládou se schopnostmi bývale zemanovy s průměrným ročním deficitem 50mld)(a nikdy s miloučkou partičkou okolo pankáče-boháče a jeho slušnejch kamarádů))Osobně bych situaci dluhu nejraději a nejefektivněji vyřešil jeho neplatností pro nesmyslnost jelikož většina zemí je v  dluhu nebo na nule a tak komu se mají peníze vlastně vrátit nikdo netušímeObávám se, že dokud se většině neotevřou oči zaslepené lžmi a nezačně se konstruktivně přemýšlet a nesobecky jednat na místech vedoucích funkcí pak nebude divu že nakonec dorazíme tak kam se posledních pár let s křikem čím dál rychleji řítíme
L. Novák 5.3.2013 5:27

Zadlužování státu rozjela ČSSD se Zemanem v čele

a jeho nástupci peníze rozfofrovali plnou parou(bek). Vy si asi nedokážete spočítat, že hlásané zdanění vysokopříjmových skupin možná pokryje roční platby úroků z dluhu, který stát má, ale ne jeho zaplacení. Nepochopíte ani to, že vám "bohatí" a schopní odsud klidně utečou jinam, kde je zdanění nižší, resp. použijí metodu "minimalizace daňového základu". A budete tam, kde jste byl, a navíc s davy Zavadilových hlupáků vyřvávajících po ulicích, že chtejí pobírat vyšší dávky.Potíž je, že stát vyplácí dávky a výdaje, na které stále se zmenšující skupina ekonomicky aktivních občanů jednoduše nevydělá. Takže zásadní změnou by bylo omezení státních výdajů a nezvyšování důchodů.A nezapomeňte, že to byla ČSSD a levice, která v parlamentu protlačila nesmyslné dotace do fofrníků a fotovoltaiky a závratnou výši ceny z povinného výkupu elektřiny. Celková roční výše je srovnatelná s výběrem zdravotní daně (nebo "pojištění", chcete-li). A přitom jsou to vyhozené peníze. Tunel na občany i na český stát."Zdroje jsou!" Pamatujete si na toho blba a jeho závratnou politickou kariéru? Takových "gólů" jste si do vlastní brány nastříleli hodně. Posledním je Zeman na Hradě. A bude hůř! Socialismus nefunguje nikde na světě.
S. Z Bolesti 4.3.2013 3:21

STATNI OPEVNENI

taky mate obcas ten pocit, kdyz jedete nejakym velkym mestem, jak si statni instituce buduji obrovske palace a fungl centra kamena z 2metry tluste zdi vybavena nejruznejsim equipem, ze je vam to uplne cizi? To je totiz ono statu se uplne povedlo se odizolovat od jeho obcanu mame tu 2 strany statni aparat a potom obcany CR. Stat vysava vsechny nejen skrz dane vlastne i skrz ne (neprime). Ale vysava je i skrz fungovani jako takove a ze se na fungovani musi lide podilet: hlasit se na uradech, hlasit svoje aktivity a generovat statisticke udaje, ktere potom slouzi (kdyby aspon k relevantnim a pouzitelnym)k nicemu. Zprivatizovat stat? Ano vyhazet komplet statni aparat vypsat vyberove kompetentni rizeni nechat ho delat zahranicne se zarukami a divat se, jak se delat statni sprava soukromne. Ze to nejde? Ale de pokud bude motivace vzdy to de a tahle republika potrebuje motivaci...
Vaclav Novak 3.3.2013 20:20

Je mi jedno kolik dá ze svého...

Je mi jedno kolik dá do fondu ze vé výplaty. Daleko zajímavější by bylo, kdyby stejné procento odváděl z "vedlejších" příjmů.
Marek Kyncl 3.3.2013 6:21

Při přečtení diskusních

Při přečtení diskusních příspěvků Vašich respondentů se mi vkrádá v mysl jediná otázka - Jakou má perspektivu stát, který všichni tak nenávidí? Zavedli jsme nějakou divnou módu - neplatit daně, volit lumpy, nemít možnost je odvolat, okrádat lidi na mzdách, mzdy zdaňovat vyšší daní než alkohol, zdaňovat léky a knihy, ale nedanit finanční transakce, podnikat v Čechách ale ulévat to na Kypr, mít půl milionu nezaměstnaných a škrtat podpory v nezměstnanosti. A všechno to nazývat souslovím "tolik potřebné reformy". Divíte se výsledku? Mně osobně připadá předvídatelný. Iniciativa zvoleného pana prezidenta dala a bude dávat jasnou odpověď na postoj a míru vlastenectví našich elit. Jaký to rozdíl oproti našim předkům, když se například stavělo národní divadlo.  
Josef Novak 3.3.2013 8:24

Náš stát nám byl ukraden a

Náš stát nám byl ukraden a nechali jsme si ho ukrást! Toto už není náš stát, ale náš nepřítel!  Bohužel.
J. Tínek 3.3.2013 13:36

trefné

doufám,že si to přečtou i ostatní..
3.3.2013 20:45

Popsal jste stav poměrně přesně

Akorát se domnívám, že tento stav je cílem.Základem jakéhokoliv zisku je nestabilní stav a vhodná míra na jedné straně dobře utajených a na druhé straně správně porcovaných informací. Tomu se říká obchod. Stát, potažmo jeho úředníci (např. Nečas není žádný politik, je to úředník a ještě navíc hodně špatný, až tam bude Sobotka, bude to pouze v jiné barvě, ale jinak úplně stejné), při takto nastavených podmínkách budou vždycky obchodovat do vlastní kapsy a do kapes těch, kteří si ty podmínky takto nastavili.Dokud bude stát disponovat tak obrovskou mírou přerozdělování, tedy socialismem v kombinaci s úvěrovou politikou soukromých finančních institucí, tak tady bude bordel, který popisujete. Ten systém byl vybudován s jasným cílem, aby takto fungoval.Hlavním bodem je ovládnutí platidla, měny. Bez toho to nemůže fungovat. Dokážete-li strčit pod jednu měnu půl miliardy lidí, ovládnete je. Tady by se měl každý inteligentní člověk zamyslet a zrekapitulovat historii posledních dvaceti let. Kdo tlačil Euro do Čech? Havel nebo Klaus? Kdo nahlas říká, že národní měny jsou podmínkou stabilní ekonomiky? Jasně v této chvíli slyším argument, že měnové kurzy nám komplikují život, kdo to má stále počítat a ztrácet na platebních převodech mezi měnami. Právě v tom je to kouzlo. Má-li být platidlo efektivně účastno obchodu, nesmí být jedno. Musí mít konkurenci, která působí na ekonomiku jako  nejsilnější zpětná vazba.  Takto můžete měřit ekonomickou sílu národního státu: přes jeho měnu a kurzy k ostatním měnám. Žádná soukromá finanční instituce není schopna najednou ovládnout několik měn. Vlastní měna s vlastním rozpočtem znamená vlastní národní svobodu.Je to všechno zamotanější. Nikdo v tomto bordelu již nemůže efektivně fungovat. V politických institucích jsou nasazeni různí špidlové, kteří nemají o hospodaření ani páry. Ale dokáží pro všechny vytvářet skvělé podmínky podle jejich idiotských představ.Proto podnikatel, který by měl rád stát ČR a EU v současném stavu, by musel být totální úchyl. Nebo mafián profitující z výše popsaného systému. Vlastně to jedno samotné jest.
L. Novák 5.3.2013 5:08

Re: V politických institucích jsou nasazeni různí špidlové....

Ale to je přesně problém, který demokracie ve státě s národem a komunismem jako HIV naočkovaným v krvi řešit nedokáže. Špidla v ČT zakřičí "Zdroje jsou!" a Klaus oproti němu cosi zablábolí, protože na takovou blbost se asi žádná rozumná odpověď obratem říct nedá. Až těmto špidlům budou oponovat politici schopní  jim obratem omlátit o hlavu blbosti, které hlásají tak, aby to pochopili i ti s průměrným a podprůměrným IQ, pak se možná věci pohnou dopředu. Ale kde takové politiky vzít?;-)
Mgr.Pavel 2.3.2013 11:33

Aspoň někdo

Jsem rád že to Zemanovi nežere aspoň někdo. Sám začal stát pořádně zadlužovat a teď populisticky kecá bez reálného efektu. Přitom by bylo mnohem užitečnější nepodepisovat zákony které se na zadlužení zbytečně podílí. Ale to bychom od něj asi chtěli moc..
Stanislav Mikeska 2.3.2013 8:03

V principu se touto akcí nic

V principu se touto akcí nic nezmění, protože ekonomika negeneruje víc neý se spotřebuje. V podstatě se jedná o Ponziho schema. Aby se  ekonomika , která v současnosti funguje na dluhopisovém systému, uzdravila, bude nutné opustit současný systém cash flow a nahradit ho systémem P3M. To znamená přestat vybírat výpalné od jednotlivců a změnit postavení vlády ze současné hopodářské konkurence na národohospodářského správce! Žádné zvyšování daní nebo její struktuální změna nemůže vyřešit současný stav, ale vždy ho zhorší. S ohledem na to , že cca 25% daňových poplatníků živí zbývajících 75%, je tento stav prostě neudržitelný.
L. Novák 2.3.2013 0:41

Zeman státní zadlužování hlásal - nyní "kozel zahradníkem"? :D

Zemanovi voliči jsou skutečně asi velmi hloupí lidé, když si vůči nim může dovolit právě tohle - a neproběhne žádná defenestrace. 8-O
P. Michal 1.3.2013 23:36

Zemanoviny voloviny

Mediální bavič má pár kašpárkovin, zmíněná je z roku 68, kdy komunista po zničení země i lidského potenciálu začal budovat zlatý poklad republiky. Za ty roky na chalupě bych čekal, že vymyslí novější trik. Konečně nosilo se i do kádí na rynku husitského Tábora, jak to zlato dopadlo v historii lze se dočísti. Lépe poplatníky drtit, aby oni stát regulovali. Když vidím špatnou cestu, milion nemám, milion nepošlu, ale palici a kolečko na pár dní bych vzít mohl. Přečnívající kamen se rozbije, splaveným díry vyplní.  Tedy mohl by to udělat třeba někdo za to, že má sociálku, když tam jezdí všichni. Tudy cesta nejen do chalupy, ale i k prosperitě, bohatství. V Německu pošlou ten válec, mají ten milion. My ho už jen dlužíme, čím větší milionář, tím jich dluží víc, neb je zadlužení i vnitřní i morální.