Diskuse k článku

Petr Kellner na prodeji podílu v EPH vydělá miliardu eur

Pokud se transakce uskuteční, nejbohatší Čech svou investici do EPH, kam vstoupil v roce 2009, zhodnotí téměř desetinásobně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Alta

Tunelín
EPH a ČEZ jsou největší výrobci elektřiny a klesá podíl výroby elektřiny v tepelných elektrárnách.EPH nakoupilo od Internacional Power a ČEZ starý verky určený k odstavení EMĚ I. je vyjímkou a dobrý tunel na ČEZ ale zároveň dobrý penězovod od kterého se EPH odstřihlo.Zdroje ČEZ jsou dobře zainvestovaný a zmodernizovaný (kromě EMĚ I) a pro Kellnera dobré sousto. Ceny jsou nízko každý chce prodávat (EON Alpiq...) tak proč ČEZ za nějakých 100 mld nekoupit
0/0
11.12.2013 6:15
Foto

J62i12b 17J17i90b 5794134297397

Ono to spíš vypadá tak, že Kelner
 Ono to spíš vypadá tak, že Kelner vyhodnotil situaci tak, že v případě Tunelína je již ruka v nohavici a nebo míra pravděpodobnosti taková, že nehodlá čekat, až EPH se svými tepelnými elektrárnami nebude mít komu svou EE dodávat…Schválně si zkuste sečíst stávající instalovaný výkon Temelína s Dukovany a plánovaným Tunelínem a pak si prostudujte tento odkaz:http://www.eru.cz/user_data/files/statistika_elektro/rocni_zprava/2011/Rocni_zprava_ES_CR_FINAL.pdfSchválně na co příjdete?
0/0
10.12.2013 20:18
Foto

Gustafa 9745556415811

OK, děkuji z vysvětlení.
OK, děkuji z vysvětlení. Vstup ČP do skupiny Mafra jsem nezaznamenal. I když je to asi logickým následkem Vašeho draftování LN. Doufejme, že nám nezavřou ČP pro ztrátovost.  
0/0
9.12.2013 16:12
Foto

I73s11t23v64á10n 60L38é34k86o

Nevím, kdo jste, přesto
Nevím, kdo jste, přesto odpovím.Kdybyste sledoval dění na mediálním trhu, tak byste jistě zaznamenal informace, že ČP bude součástí skupiny Mafra. A jelikož v současné době šéfredaktorem obou titulů, dovolil jsem udělat reklamu na svůj článek v LN. Snad to není trestné.To je celé.
0/0
9.12.2013 14:36
Foto

Gustafa 9265936305621

Jak lze chápat
Jak lze chápat poznámku/reklamu na konci článku: “Podrobnosti o chystané transakci najdete v pondělních Lidových novinách.“? Zlí jazykové by mohli říci, že toto je nepímý důkaz, že ČP je vlastněna/ovládána panem Babišem, nikoli že pouze přispěl finančně. Anebo se jedná o upoutávku na článek v konkurenčním (anebo sesterském) médiu..? Ne že by mě tato záležitost nedala spát, ale dosavadní veřejně přístupné informace naznačují, že nebyla říkána celá pravda o roli pana Babiše v ČP, což mi pak asi nasadí brouka do hlavy, co tím bylo sledováno nebo spíš nechtělo být sledováno?Toto nemyslím jako podpásovku, jen se zajímám. Prosím tedy dopředu, aby se případné reakce zdržely odpovědí typu “…tak na ČP nechoďte…”, stačí jen: “…jste opět vedle, protože…”. Předem Vám děkuji za pochopení.
0/0
9.12.2013 11:46
Foto

Alta

Pohádka
Pravděpodobný scénář Kellner chce koupit ČEZ proto prodává EPH. Tržní kapitalizace ČEZu je 280mld stačí udělat pár průšvihů – prodat s velkou ztrátou elektárnu Varna, přijít o licenci v Bulharsku, v Rumunsku se konečně provalí úplatky u privatizace Eletrica Oltenia a pokuta za porušování privatizační smlouvy. Akcie ČEZ klesnou o 50% zbytek si Kellner půjčí Zeman s Rusnokem mu pomohou a máme tu nového majitele ČEZu.Když dokázal Kellnez zmáknout ČNB tato transakce je pro něj hračka.
0/0
9.12.2013 8:57
Foto

Ctenarcp

PP
1)      http://www.ceskapozice.cz/byznys/energetika/nemecky-eon-ma-novy-plan-jak-ven-z-prazske-plynarenske2)      Hlavní město Praha řeší největší a nejchaotičtější akviziční transakci za uplynulých 20 let. Jde o byznys v oblasti plynárenství, ve kterém figurují dvě firmy. Pražská plynárenská, která obchoduje s plynem, a společnost Pražská plynárenská Holding, což je v podstatě účelová společnost, jejímž posláním je držet podíly v Pražské plynárenské.Úvodem je třeba připomenout, jak vypadají vlastnické vztahy v těchto společnostech. http://www.ceskapozice.cz/byznys/energetika/sestimiliardova-akvizice-prazske-plynarenske-vyvola-valku-politiku3)     http://www.eon.cz/cs/o-spolecnosti/portret-skupiny-e-on/skupina-e-on-v-cr/e-on-ceska-republika-s-r-o/radek-lucky.shtml4)     Nyní jde především o to, kdo bude tím investorem, který získá menšinový podíl. Zatím se mluvilo o třech zájemcích – Energetickém a průmyslovém holdingu (EPH) řízeném Danielem Křetínským, skupině KKCG podnikatele Karla Komárka a další německé firmě EnBW. Jako čtvrtý hráč vstupuje do hry právě ČEZ. Zatímco s prvními třemi zájemci vedou zástupci města jednání, nyní jde o to, jaký postoj zaujmou ke skupině ČEZ.http://www.ceskapozice.cz/byznys/energetika/cez-ma-zajem-o-vstup-do-prazske-plynarenske5)     Jenže kromě TOP 09, která Praze vládne, není o smyslu a parametrech této transakce přesvědčena žádná významná strana, jejíž politici sedí v zastupitelstvu. Vyplývá to z důvěryhodných informací ČESKÉ POZICE.Firma Metrostav v sobotu přerušila většinu stavebních prací na pražském tunelovém komplexu Blanka. Důvodem je, že magistrát firmě dluží už více než 2,1 miliardy korun.Zdroj: http://praha.idnes.cz/metrostav-prerusil-stavbu-tunelu-blanka-fpt-/praha-zpravy.aspx?c=A131207_165847_praha-zpravy_maq"Petr Nečas si dává velký pozor, aby z jeho úst nezaznělo cokoli, co by poukazovalo na významnost Kellnera, Dospivy, Komárka a dalších - nejspíš proto, že si dobře uvědomuje, že mají mnohem větší moc než on sám."http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=744543
0/0
8.12.2013 22:40
Foto

Svaty

Bude velice zajímavé sledovat
Bude velice zajímavé sledovat jestli bude transakce také v Kč, když se žádná intervence ČNB asi už nechystá:-)Jistě půjde o mix Kč a EUR jak je běžné.:-)http://ekonomika.idnes.cz/cnb-zahajila-odvetu-za-zpochybneni-devalvace-f39-/ekonomika.aspx?c=A131206_222704_ekonomika_zt
0/0
8.12.2013 21:20
Foto

Svaty

Ono spojení s EPH nemusí být
Ono spojení s EPH nemusí být pro PPF už zas až tak žádoucí. V okolí není nic moc co od ČEZu koupit nebo Slovenskému státu a ČEZu výhodně prodat, tak se Péťa pakuje, protože vydělat peníze jinak než výhodnými koupěmi a prodeji je podstatně složitější.Bude přinejmenším zajímavé, kde na to kluci letadlo JT vemou když před nedávnem pořídili Poštovní banku na Slovensku.  Hádám, že si pod sebe veme zpět své dítě Martin Roman přes JT. Může nás všechny hřát u srdíčka, že jsme to Pééťovi zaplatili ze svého. I vy kluci ze Slovenska, gratulujeme:-)
0/0
8.12.2013 21:11