Diskuse k článku

Pecinův model, jak vyzrát na závažnou hospodářskou kriminalitu

ČESKÁ POZICE získala závěrečnou zprávu expertní komise ministerstva vnitra, jež hledala nástroje pro potírání daňových úniků a korupce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

J18a98n 87S10c87h13n68e37i21d37e72r 3384878796986

Možná to nejsou státní úředníci,
kteří jsou tupí jako motyky. Smolí jednu zprávu za druhou, jsou v nich pravdivé a samozřejmé věci, ale úředníci je píší stále srozumitelněji, stále jednodušeji, tak, aby jim rozuměli i adresáti. Totiž politici. Ti jsou tupí jak motyky - a to ještě v tom lepším případě (v horším tyto analytické výstupy přímo sabotují). Sisyfovská práce těchto úředníků, kteří donekonečna opakují měnícím se garniturám politiků (intelektuálně leckdy o několik koňských délek zaostávajícím, kteří by se často marně ucházeli o místo ve státní správě) naprosto elementární skutečnosti, by naopak měla být oceněna.Komentovaný materiál považuji za velmi dobrý, argumentovat se proti němu dá dost těžko, je pádně vyfutrovaný. Bude nutno ho nějak sabotovat - třeba ho "kalouskovat" (Kalousek dal pokyn, aby výčet rizikových klientů v zákoně "o praní špinavých peněz" byl omezen pouze na ty, kteří pracují nebo mají bydliště mimo republiku: zákon jsme tedy k oboustranné spokojenosti přijali, EU je spokojena formálně, kmotři věcně). Ale klidně volte zase Kalouska, Pražané.
0/0
15.10.2013 11:43
Foto

Arny

Kolik takových studií, závěrečných zpráv, analýz ...bylo
v minulosti sesmoleno? Kolik lidí to sepisovalo a jak dlouho? Kolik "expertů" sesmolilo tu poslední - "závěrečnou"  zprávu a z kolika předešlých zpráv vytvořili  "novou" (kompilát)? Co a kdo s těmi "expertízami" vůbec dělá? "Expert" musí "objevovat" takové samozřejmosti, jako je nutnost sdílení informací pro úspěšné potírání  kriminality nebo její prevenci? ČR je opravdu právní stát doslova a do písmene - právníci se zde mají jako vepři v žitě díky tomu, že státní úředníci jsou tupí jako motyky. 
0/0
15.10.2013 7:46
Foto

P18a30v32e19l 95M22i65c69h53a41l 9663335403

Zatímco usmolenému byrokratu Česko vším, úspěšní
jsou dávno v hřejivějších destinacích. Možná pár milovníků vůně směsi piva a moče tu ještě vězí, ale to vše. Již ´89 obratně legalizoval vexláky a umožnil jim cestu výše. Na transfer do ekonomiky myslela StB mnohem dříve, její agenti nebyli jen klausovsky mlčící bojovníci, ale měli za ušima, nejprve propadlé zboží, později vlastní provozování pašeráctví kamiony. Kdyby nezaskočili studenti, museli by "revoluci" dělat sami. Hoši z Výstaviště jsou spíše politování hodní, jejich exhibicionismus je na hraně. Pamatuji klasické barmanky, v noci pracovaly, ve dne seděli u baru jako hosté. Každý začínající advokát vypracuje legendu k nabytí majetku, který soudce sestřelí politika, co  prodává autorská práva za desetimiliony? Sežene ty špeditéry, co to vezli do makulatury? Nejspíše rovnou na paletách? Co přednáška v Severní Koreji, to není malý honorář... Praní peněz se už nedělá v kasinu, jsou na to specializované firmy, tedy v milionech, v miliardách, pravda, to asi dřina ještě bude.
0/0
14.10.2013 23:32