Diskuse k článku

Pavel Zeman: Na protikorupčním speciálu trvám

Žalobci, kteří mají zkušenosti se složitými korupčními kauzami, následně pracují rychleji a lépe, vysvětluje nejvyšší státní zástupce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vladimir1950 2.12.2013 18:57

Z diskuse vyplývá,

že žábou na prameni je Nejvyšší soud. V kauze  "rebelů" a kmotrů rozhodl,jak rozhodl. Zdůvodnění nepochopitelné, nesmyslné, zavádějící..Ale co je hlavní,nenapadnutelné a konečné. A v tom je celá tragedie, za vším hledej člověka. Kvalita soudců NS pokulhává, předchozí precedenty,podle kterýchby se mohli řídit,nejsou a tak svévolně ohýbají zákon vytvářejí je sami.Opět se potvrdilo,že existuje v parlamentu i v justici sorta "nadlidí" kteří jsou nepostižitelní. Všichni to vědí,ale nic se neděje, "bratva"je silná..Opět mne napadá ono pověstné z italských filmů o mafii: "Vyšetřování skončilo,zapomeňte"..Vzhledem k těmto skutečnostem se ani nedivím NSZ p. Zemanovi, že nechce přilívat olej do ohně a mluví opatrně..
Arny 2.12.2013 8:32

Bez chuti a bez zápachu - základní podmínka jak přežít vše

"Nevím, vím, ale nepovím, nechci spekulovat". Máte fakt dobrou školu pane Zemane, uplatníte se v každém režimu - i ti justiční mafiáni měli,  na rozdíl vás, svůj názor a byli čitelnější.
Svaty 2.12.2013 8:22

Až alspoň na jednoho z pánů

Až alspoň na jednoho z pánů jako je Dvořák (DPP), Rittig, Janoušek, Bém, Roman padne obžaloba a dostane se to k soudu, pak si můžeme říct, že jsme se alspoň někam posunuli.
Elwood 2.12.2013 12:18

to si hochu počkáš...

zatím nikomu nebylo ani sděleno...
Svaty 2.12.2013 14:27

Kdo si počká ten se dočká.

Kdo si počká ten se dočká. Berte to jako stupnici spravedlnosti a míry vyspělosti naší země.
Elwood 3.12.2013 14:01

proč?

protože to chce lid?
Svaty 4.12.2013 9:36

Ne, protože by to bylo

Ne, protože by to bylo spravedlivé a ve společnosti, kde jsou si všichni rovni před zákonem by to tak mělo fungovat.
P. Michal 1.12.2013 20:01

Povodeň se nezastavuje před Prahou,

ale na louce či v lese na Šumavě. Tam sice jen potůček, ale právě s ním se dá ještě něco dělat. S řekou si už neporadí nikdo. Úplně stejně zkáza "masti na ruce" (při volbě císaře říše římské oficielní termín, kdo neměl prostředky, neměl ani smysl se o volbu kurfiřtů ucházet) , když není nulová tolerance v terénu. Když i zjevné fingování smlouvy s úmyslem neplnit  je tolerováno, ač je to evidentní podvod. Kdo dělá podobné kšefty s požehnáním státu jen houskuje či kvete, kdo to živí, ryje ústy v zemi. Nejsa právník, vítal bych smírčí soudce, které téhož dne předvolají strany (třeba jen za nadávku na veřejnosti, neplacený nájem, vybržďování, vytlačování)  a nalezli by právo, jistě s možností odvolání k řádnému procesu. Ale naše socialistická justice, bez socialistického aparátu, je v cloudu, kdežto pensista občan je jen na zemi. Oligarcha si jistě právo zjedná, to stát tolik trápit nemusí.
Ctenarcp 1.12.2013 13:50

Pane Shabu,

 Rittig, Hrdlička, Janoušek to je autentické podhoubí ODS. A k ODS vy nemáte nijak daleko. Ministr Kubice (ODS) od Janoušků a Promineconu se pohyboval velmi blízko "Operace metanol", při které byl zlikvidován podstrčením metanolu král obchodu s nedaněným lihem. A budou se tisknout kolky Podepsání vyhlášky umožnilo Státní tiskárně cenin začít s výrobou nových kolků na alkohol. Do tiskárny však rozhodnutí zatím nedorazilo, takže výrobní linky zatím stojí. Kapacita výrobních linek stačí asi na milion cenin denně. Pokyn k tisknutí by měla tiskárna dostat v nejbližších hodinách.http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/toto-je-novy-kolek-mel-by-byt-zarukou-zdravotni-nezavadnosti.html DPP už také bude tisknout Sledovaná zakázka za 170 milionů korun na dodávku pražských jízdenek má nového vítěze - Státní tiskárnu cenin. Ta ale odmítá zveřejnit subdodavatele. K zakázce se přitom podle informací IHNED.cz snaží přidat i tiskárna Neograph, která dříve lístky dodávala a jejíž spolumajitel je obviněn z korupce. http://zpravy.ihned.cz/c1-61026950-zakazku-za-170-milionu-na-prazske-jizdenky-ziskala-statni-tiskarna-cenin-subdodavatele-taji  Výroba cenin musí být pro někoho v pozadí bývalé ODS slušný byznys.