Diskuse k článku

Paradoxy listopadových oslav

Na výročí 17. listopadu všude spílali odboráři a komunisté vládě. Jen v Českých Budějovicích zaplnil náměstí studentský protest proti komunistům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Vavrabo

Diskuze na ČP
Mezi velké vymoženosti  diskuze na ČP je dobré zařadit to, že vedle názvu příspěvku je uvedeno jméno diskutujícího. To je výhoda pro rozumné a nevýhoda pro profláknuté nerozumné. Umožňuje číst buď rozumné diskutující nebo dosud neznámé a zcela nečíst ty vybrané. Myslím, že ani nemusím jmenovat. 
0/0
19.11.2012 10:31
Foto

M94i11l32a46n 32H24a19r33m53á45č74e17k 4638975127533

Vidím to docela jednoduše,
kdyby politici (bez rozlišení  stranických barev) nekradli, tak je vše OK a fandíme jim.  Ale protože stále beztrestně kradou, tak u voličů posiluje extremismus, zejména levicový (ale i pravicový).  Chybí uplatňování principu "zločin a trest". Zametá se pod koberce. Skoro to vypadá, že vysávání veřejných rozpočtů, krmelce a pod. jsou hlavním faktickým motivem činnosti  jednotlivých politiků a celých politických stran. Při absenci trestu se nelze divit, že voliči stále přitvrzují. 
0/0
19.11.2012 7:53
Foto

L17a65d93i53s96l68a37v 23N87o23v76á42k 2107763244973

Tak proč ty politiky volíte? .-)
Volte jiné a "bude po problému", ne? :-)
0/0
19.11.2012 10:14
Foto

Judr. Marek Kalina

Je taky pravda, že já žádné
Je taky pravda, že já žádné velké iluze o tom "démos", čili všeholidu, fakt nemám... To je spíše smutná podívaná... Ale přesto - Zavadil??? To už je trochu "šmucik", ne? Takový člověk nemůže být členem žádné slušné společnosti, vždyť se ani neumí chovat...
0/0
18.11.2012 17:34
Foto

Jáchym

Ano, a proto
s ním chodí Kalousek na pivo - taky se neumí chovat.
0/0
20.11.2012 7:36
Foto

Judr. Marek Kalina

Kdybyste šel oklo a viděl a
Kdybyste šel oklo a viděl a slyšel co já, tak byste se mému pojmenování nedivil... Bylo to skutečně hrozné. Shluk převážně dost primitivních lidí, co přišli obvinit ze svého životního neúspěchu druhé, v tomto případě vládu. On ten obsah je hodně hloupý, ale mnohem odpudivější je ta primitivní forma. To se holt nemůžete zlobit na mě, takově to tam bylo. Vezměte si, že předák, čili ten patrně nejchytřejší a nejvíc na výši je Zavadil... Jak asi může vypadat ten zbytek pod ním???
0/0
18.11.2012 17:31
Foto

K46a60r58e65l 95V19y45š61a81t91a

Pane,
považujete-li některé lidi hodné názvu těch několika urážlivých slov kterými jste je nazval, nesnižujte se prosím pod jejich úroveň a považujte je v rámci demokracie jako rovnocené občany s právy a povinostmi jako máte vy.
0/0
18.11.2012 21:02
Foto

L77a76d38i17s33l95a70v 29N90o60v30á57k 2557353734193

Ale to je základní problém demokracie, že lidé neschopní, líní,
a jinak postižení na těle či duši, mají stejné hlasovací právo a rovnost před zákonem, jako ti schopní a pracovití. Ti první ale mají čas chodit vykřikovat svou sprostotu a vulgaritu po schůzích a shromážděních dlouho dopředu ohlašovaných komunisty a odborovými bossy typu Zavadil, zatímco ti druzí pracují nebo si po vykonané práci potřebují odpočinout.A až ty schopné a pracovité překřičíte, přehlasujete a okradete, tak budete mít kýžený "blahobyt"... ;-)
0/0
19.11.2012 10:20
Foto

Judr. Marek Kalina

Svatá pravda, toto vidím jako
Svatá pravda, toto vidím jako téměř fatální slabinu systému rovněž. Za chvíli Vás tu ale označí za nedemokratické individuum, protože prio Vás neváží hlas nejhoršího plebsu stejně jako hlas, dejme tomu, úspěšného podnikatele, univerzitního profesora či např. vědce. Všichni přece mají údajně stejnou váhu hlasu. Ach jo... Ono to pak podle toho vypadá...
0/0
19.11.2012 11:41
Foto

K58a19r46e75l 32V75y30š76a69t13a

Podle názorů které hlásáte
by bylo zapotřebí provést nějaký selektivní systém,  jehož výsledkem by bylo jádro voličů schopných zvolit kvalitní zástupce. Ale to by pak byli zástupci jen pár vyvolených a ne většiny občanů. Jste inteligentní, úspěšní, studovaní, ověšení tituly, pohrdavě zhlížíte na plebs a nějak vám uniklo, že naše vláda, politici, celá vládnoucí vrstva je složená z vaší "vrstvy" neplebejců a jejich výsledek vládnutí je na úrovni cikánské rodiny která žije z půjček a sociálních dávek. Kde je ta vaše nadřazenost, inteligence a schopnosti? Jediné v čem dovedla ta vaše inteligentní vrstva dosáhnout dokonalosti je vytvoření systému mafiánské struktury která za 23 let zdevastovala stát. To je ta pravá slabina systému, ne rovnost hlasů, ale to že hodně tzv. inteligentů svoji schopnost využívá jen k odírání všech ostatních a nestydí se při své inteligenci hojit své kvazihospodaření třeba na důchodcích a postižených. A neschovávejte se za úspěšné podnikatele, profesory nebo vědce. Je jich málo.
0/0
19.11.2012 15:33
Foto

Ben

Nestačím se divit
Proběhla demostrace proti vládě v Praze, dle mého osobního názoru tam na vlastní náklady dorazilo poměrně dost lidí, čekala jsem to o dost horší, takže mě to překvapilo. Ovšem informovanost  o této demostraci byla do poslední chvíle ve sdělovacích prostředcích  mizivá, kdo se nezajímal o vlastní vůli, moc se toho nedozvěděl. Zato o demonstraci studentů v Č.B. (protest započal na gymnázium v Třeboni) nás media bombardovala často, vždyť vlastně byla ta jediná správná, protože byla nasměrována proti komunistům.  Nejsem   z J.č., ale ať se to někomu líbí nebo nelíbí, volby do krajských zastupitelstvech skončily a karty byly rozdány. Lidé v těchto volbách značně posílili pozice komunistů, jistě to byl důsledek vládnutí této rádoby pravicové vlády, tak jim ukázali žlutou kartu.  Mě na celé věci vadí to, že někdo manipuluje studenty. Mladé lidi, což vím z vlastní skušenosti doma, politika totiž nezajímá, hlavní je užívat si studentský život, noviny nečtou, zprávy  v telce je nazajímají, to je ztráta času, a najednou jsou uvědomělí a už dopředu ví, že  komunitka  Baborová bude ve své funkci pracovat špatně (vždyť ještě ani nezačala). Proč  jim nevadí  např. nyní schválené církevní restituce či  rozkrádačky posledních let (Pandury, MUS atd.) , protože je to nezajímá a nesledují to, nesledovali by ani kdo jim sedí na kraji, kdyby jim někdo vehementně nesděloval, že je to špatně.  Jestliže se máme považovat za demokratický stát, tak bychom měli respektovat volby a rozložení sil po volbách na všech úrovních státu. Jistě se mnoha lidem nelíbilo, že Klaus nedal vůbec možnost sestavit vládu soc.demokratům a že zde vládne Nečas a s trochou ironie  řečeno i Kalousek. A také nešel nikdo demonstrovat. Demonstrovat by měl  volič  v případě, že je velice nespokojen  např. s vládou (viz sobota v Praze či duben 2012), na krajské úrovni v případě, že zástupci kraje (ale i jednotlivých obcí) neplní řádně své funkce , nepracují tak jak mají.   A já jaksi tuto akci, fungují-li u nás demokratické principy, nechápu,  vadí mě na ní, že někdo dospělí zmanipuluje studenty.Kdyby mezi nimi chodili novináři a ptali se jich proč demonstrují asi by jejich odpovědi byly velmi zajímavé.
0/0
18.11.2012 17:06
Foto

Lucky-Pilda

Řekl bych, že ve vašem
Řekl bych, že ve vašem příspěvku je hned několik faktických chyb. Hned na začátku tvrdíte, že informací o odborářských či komunistických demonstracích bylo málo a o Budějovicích naopak. Netuším, jaká média čtete, ale ta, která čtu já a tam, kde zahlédnu občas alespoň titulky o odborářích informovali dle mého názoru až nehorázně moc. Dokonce i weby, které čte rozhodně méně lidí z této cílové skupiny jako např iHNed nebo E15 o tom informovaly téměř každý den týden předem a ještě minimálně měsíc před tím. Zatímco o té studentské demonstraci jsem zaznamenal první informaci až v jejím průběhu.Navíc pořádat demonstraci odborů a komunistů 17. listopadu byla taková sprostota, že tomu není rovno. Navíc ti lidé mohou demonstrovat jedině tak sami proti sobě, protože se evidentně nezajímali o to, koho volí (ty největší protesty začaly, když vláda plnila naprosto přesně to, co slíbila). Takže pro příště používat mozek a trochu se zamyslet nad tím, co do urny hodí za kandidáty. Jedná se o naprosto legitimně zvolenou vládu. Pokud se vám nelíbí, máte za dva roky možnost s ní zúčtovat.Neříkám, že například církevní restituce byly vyřešeny dobře, ale vzhledem k tomu, že se na ně předešlé vlády i přes sliby naprosto vykašlaly, a tím notně zdražily, bylo schválení jakéhokoli vyrovnání nutností. Navíc neexistuje možnost je nedělat vůbec - Ústavní soud tak rozhodl a ČR byla ještě k tomu dlouho poslední zemí, kde se neudělaly. Takto konečně oddělíme církve od státu a můžeme řešit jiné věci.V ČB nedemonstrovali kvůli tomu, že někdo něco dělá špatně, ale proti tomu, že školství nemůže dostat představitel zločinecké ideologie, která se opírá o nízké vzdělání. To, že se krade nemá souvislost s levicí nebo pravicí, ale s celou společností. Až ta dospěje k přesvědčení, že kdo neokrádá stát, neokrádá ani rodinu, můžeme se posunout dál.
0/0
18.11.2012 22:38
Foto

Okreidl

Je mi Vás líto
Situace není vůbec jednoduchá a není jednoduchá nikde! Svět nebyl, není a nebude spravedlivý. Problém naší společnosti vidím především neznalosti moderní historie ČR. Jinak si neumím zdůvodnit rozdělávání rituálních ohňů pod rudě natřenými propan-butanovými lahvemi. Nejdříve utrhne hlavu těm, co kolem ní tančí nejblíže – to je fyzika ne politika :-)Pozor na obhajobu, „mě se nic špatného nedělo a na rozdíl od dnešní doby, jsem se měl dobře.“ Na čí to bylo účet? Nezlobím se na ty, co nevědí, ani na ty co chtějí raději zapomenout. Co ale s těmi, co v tom pokračují a doufají, že se jim podaří populismem znovu zlomit davy na scestí? S nimi nic, pokud nechci vstupovat do stejné nemorální stoky. Jen vzděláním lze snížit riziko náklonnosti lidí k populismu. Nejjednodušší cesta je být slušný a zodpovědný, stačí to jen vědět!
0/0
19.11.2012 11:42
Foto

Ben

Nestojím o Vaši lítost, 
Nestojím o Vaši lítost,  napsala jsem zde svůj osobní názor a nikomu ho nevnucuji.  Nikdy jsem v žádné straně nebyla a ty hysterie okolo komunistů a neustálým strašením co by kdyby  (myslím těch co ve straně po r. 1989 zůstali či do ní vstupují) po 23 letch mě již leze na nervy. Každý se s nimi vyrovnává po svém, Vy i já, a Váš názor Vám neberu. Jen by mě moc zajímalo jak jste se dokázal vyrovnat  např. s Kočárníkem, Dlouhým,  Fišerem, Dybou, Nečasem (SSM), Tlustým a další z pleády těch, co do roku 1989 byly uvědomělými komunisty či funkcionáři SSM . To že dnes zrovna tito lidé odsuzují dobu socialismu i a někteří z nich při každém problému straší jejich návratem  považuji za pokrytectví.  Jak se říká hodit kamenem může jet ten, kdo je bez viny. Myslím si, že v současné době máme v naší společnosti dost problémů k řešení a ty by nás měly hlavně zajímat.  Bojím se toho že nám naše děti a vnuci za pár let  pěkně poděkují .
0/0
19.11.2012 20:27
Foto

K49a46r56e96l 29V41y71š15a90t60a

Omlouvám se patří to
jakoby "inteligentnímu" Kalinovi.
0/0
18.11.2012 16:20
Foto

K83a80r89e80l 71V79y85š63a76t88a

Lůza, plebs,
primitivní a uřvaná spodina, pane vy jste BLBEC.
0/0
18.11.2012 16:19
Foto

Judr. Marek Kalina

Neříkám, že každý musí
Neříkám, že každý musí souhlasit ve všem s vládou, ale je třeba trochu vkusu. A v médiích by jistě neměl tolik prostoru dostávat lidé z první čtvrtiny Gaussovy křivky. Jistá úroveň by měla být vyžadována a co je pod ní by mělo být společensky naprosto nepřijatelné... Jaký je rozdíl, když proti vládě mluví levicový, ale inteligentní ZEman nebo Bělohradský a oproti tomu odborářská primitivní a uřvaná spodina. To v tom nikdo nevidí rozdíl? Vždyť oni toho primitiva Zavadila zvou i do televize! To už kde jsme?
0/0
18.11.2012 12:10
Foto

Pocono

V demokracii, pane JUDr., v
V demokracii, pane JUDr., v demokracii. To naštve, co? :-)
0/0
18.11.2012 17:07
Foto

Judr. Marek Kalina

MOhou za to i média
...a to tím, jaký prostor dostávají setkání naprosté lůzy a plebsu nejhorší kategorie /kdo to viděl, dá mi zapravdu/, ať se to již nazývá Holešovská výzva nebo komunisticko-odborářská demonstrace, zcela nevkusně a nechutně konaná právě 17.11.. Naproti tomu demostrace regionální elity z jižních Čech je téměř bez povšimnutí. Asi proto, že nejsou tak vulgární, primitivní a ukřičení. Ale tito lidé se budou předvádět jen tehdy, dokud se jim bude věnovat takováto šílená pozornost, hlavní online periodika dokonce psala online reportáže!!! Koho normálního může proboha zajímat názor gotwaldovsky podpáleného soudruha Zavadila a jemu podobných? Proč málokdo napíše, co že za lidi se to na tom Václaváku sešlo? Ve velké většině naprosto společensky i ekonomicky marginální lidé bež špetky inteligence, skutečný póvl... A jejich moc roste i tím, kolik prostoru se této spodině dává i v seriózních novinách a jiných médiích...
0/0
18.11.2012 12:06