Diskuse k článku

Papež je poprvé František, jezuita i Latinoameričan

Konkláve zvolilo hlavou katolické církve argentinského kardinála Jorgeho Maria Bergoglia.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

P62a41v97e29l 30M59i80c74h16a82l 9683255603

..jen mne napadlo,
zda v církvi nevidíte jen svoji vlastní rodinu. Pokud ne, tím lépe, obvyklá zkušenost však zná anticírkevníky jako lidi s náročnou rodinou konstelací. Tedy to není vina, naopak, tací lidé hodně vydrželi, obstáli, zaslouží si respekt, ač ne souhlas. Když nám ublížil někdo z rodičů, třeba ne úmyslně, třeba jen neuměl, nemohl, nestačil, nedokázal.. neseme si kruté trauma. Proti rodiči nemůžeme, bez něj se nedá. Jak tedy rozdělit roli maminky tatínka jedinečných, od jejich lidskou slabostí a omezeností nás poškozující reálných tvarů. Inu rozštěpíme, kladné necháme rodičům, zbytek promítneme na autoritu, nejlépe patriarchální. Česku rodiny moc nefungují, tím radiálněji musí být nároky a štěkot na ne církev, ale vlastní povrchní pohled, své projekce mediálně infikované, na církevní plátno, na své náhradní rodiče. Rozštěp je bolestný, zrušit jej nositele ohrožuje, vytrvat v něm připomíná umělost, snaživost, bezmoc kompenzačního postoje. Tedy i bizarnostem je třeba naslouchat. Kdo pohlavně zneužit, vidí pedofily i v mracích. Léčba není ve vyhlazení církve, ale v uzdravení svého přístupu nejen k ní.
0/0
14.3.2013 18:40
Foto

Kedu

serióznost
Každý má minulost, ale rozdíl je ve faktické minulosti a v údajné. Redaktor Macek zaplnil svůj text údajnostmi natolik, že ztratil kontrolu nad svým základním poslání - viz. citovaná preambule.Když například o Vás někdo řekne, že jste údajně v minulosti byl viděn tam a tam, kde se mimo jiné páchalo to a to a tím pádem tam Vaše role mohla taková nebo maková, pak jste namydlený. Údajnost se nemusí prokazovat. Míček je v tu ránu na Vaší straně hřiště. A teď si s tím poraďte. Tím se liší bulvár od seriózního zpravodajství. Jak máte věřit periodiku, které má něco v preambuli a principiálně to nedodržuje? - nejde zdaleka jen o Macka - je to průřezový problém několika redaktorů ČP.Pokud chcete stavět na domněnkách, můžete napsat osobní komentář a musíte to tak i nazvat. Většina komentářů je vlastně spekulací.Analýza údajnosti může obsahovat, ale musí se vůči nim striktně vymezit nebo je jasně oddělit od prokazatelných fakt.Takže asi tak
0/0
14.3.2013 16:25
Foto

Roman Sláma

???
...a hlavně koho zajímá, že si partička pedofilů zvolila nového náčelníka??
0/0
14.3.2013 16:03
Foto

Akatosh

Opravdu mě mrzí a zároveň
Opravdu mě mrzí a zároveň šokuje, jak mnoho je lidí, kteří z nedostatku vlastní sebedůvěry, z lenosti, z pohodlnosti, mají za vzor takřka pohádkovou postavu, která nemá oporu v reálném a racionálním světě. To je jakobych se modlil k Dědu Vševědu a jeho bílým vousům:). Jsou to ovečky páně a i se tak samy dobrovolně označují. Je mi z těchto lidí smutno. Že si nedokáží najít nějaký reálný vzor, ke kterému budou vzhlížet a místo toho bezmezně věří nakukaným teoriím církví. Těch vzorů si myslím že by se našlo dost. Církve jsou rakovinou moderní společnosti. Zaštiťují se pozitivními vlastnostmi, které kradou od jinud.  Žijí se strachu jiných lidí. Vnucují se do společensky důležitých akcí (pohřby slavných lidí ateistů například, kteří by si nic takového nepřáli). Tyjí a sajou prostředky z veřejných zdrojů. A to jsem ještě nezmínil finanční kauzy, kdytí brutálních trestných činů, lži, manipulace s nevinnými lidmi atd. V moderní společnosti nemají církve místo a rozumný člověk se těmto fráternických aktivitám může snad jen smát.
0/0
14.3.2013 11:40
Foto

Pocono

Takže podle Vás s volbou
Takže podle Vás s volbou papeže se automaticky maže jeho minulost  a nikdo se v ní nesmí probírat?
0/0
14.3.2013 10:56
Foto

Kedu

Co to má jako být?
Zpráva? Komentář? Analýza? Citace Blesku nebo Ahoj?Co třeba takhle, z pera jezuity Václava Umlaufa: http://news.e-republika.cz/article1582-Co-se-vi-o-novem-pape-i-Franti-ku-IMackův text mi ale více připomíná rozběsněnou Terezu Spencerovou, matku, která je otcem, u které její běsnění chápu i z důvodu její ideologické "nezaujatosti": http://literarky.cz/politika/svet/13836-pape-s-temnou-minulostiTak nějak dumám o co v ČP vlastně jde. Lékovo provolání - zmíním první tři body, mne v tomto směru uvádí spíše do rozpaků:přinášet hlubší pohled na aktuální události v kontextu (Macek se tedy dospustil kontextu?)publikovat exkluzivní důvěryhodné informace z primárních zdrojů (Které z  informací publikovaných Mackem jsou exkluzivní, důvěryhodné a z jakých primární zdrojů čerpal, to ví asi jedině Macek a jeho ateističtí kamarádi)zaměřovat se jen na rozhodující témata české politiky, byznysu a společnosti (skromný papež je tedy špatná zprávy pro Českou republiku nebo nás Macek chce varovat před zavedením fašistické diktatury pod kuratelou nového papeže?) 
0/0
14.3.2013 7:38