Diskuse k článku

Osud státních úředníků: Inspirují se politici doporučením OECD?

Z vyjádření lídrů politických stran lze usuzovat, že pro řadu z nich je přijetí zákona upravujícího postavení státních úředníků jednou z priorit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

P91a64v21e35l 73M97i95c87h16a95l 9623425473

Zbytnělý, ztopořený stát je nemravnost
Již staří Řekové považovali za hanebnost počítat dál za stovku, velké celky budily oprávněně děs a běs. Proto i armáda dělena na menší oddíly. Konečně Rakousku "říši" vnutili až nájezdy sousedů, před Marií Terezií to byla spíše knížeství, vévodství, království. Stát náš zmenšen, vyrovnáno nárůstem byrokracie, obvykle hlídá sama sebe. Dostal jsem sice už z úřadu i esemesku, ale to je vzácnost, lepší kolotoč spisů, stát pošle, pošta vrátí, stát telefonuje nebo posílá exekutora. Stát počítá počítačema, ač mám pocit, že by stačil jeden. Možná nějaké periferie, ale už i hry jsou komplikovanější, než státní správa. Nebo to slouží jako dekorace na stole? Nová vláda jistě hned nakoupí mnohem větší, aby se zamaskovalo, že obsah práce úřadu se stejně nikdo nikdy nedozví. Byla naděje na redukci, ale jde také o pracovní místa, a jak by to vypadalo, kdyby malý stát neměl něco velkolepého? Když stěhuje politik do zahraničí rodinu jako kočka koťata, má jistě své důvody, hlídáním manželek jsme pověstní. Ale proč jim nerozdat práci na tu cestu? Alespoň nosit kufry. 
0/0
24.10.2013 23:42
Foto

Skipper

Proč zase poslouchat  rady
Proč zase poslouchat  rady OECD.Státní služba se na našem území vyvíjela po století, ta modetní od Marie Terezie, jeaště modernější od Frne Josefa a tu  jsme převzali Recepční normou v roce 1918.Proč se sakra nepodíváme k nám jak to  tady fungovalo úspěšně od roku 1848?Proč pořád znovu a znovu vymýšlet vymyšlené?
0/0
25.10.2013 8:01