Diskuse k článku

Osmdesát procent firem nezveřejňuje povinné údaje, státu unikají miliardy

Stát důsledně nekontroluje povinnost firem zveřejňovat informace ve sbírce listin. NKÚ navrhuje řešení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Vyšata 18.2.2013 12:03

Pane Toula,

máte příliš paraonické představy o mafiánských praktikách. Mafiánské sítě jsou prorostlé do celé státní správy a opatřit si jakékoliv údaje o každé osobě nebo podnikatelském subjektu  není pro ně tak namáhavé.    V Registru nemovitostí, přístupnému každému kdo dovede na počítači párkrát kliknout, jsou veřejné údaje o každém majiteli nemovitosti (představující někdy i veliké majetky) a nikdo takto veřejné údaje nezpochybňuje. V Insolvenčním rejstříku totéž.     Zde jde o úroveň vnímání zákonů, jejich dodržování a kontrole. Případy masového nedodržování zákonů a laxnost odpovědných úřadů svědčí o nízké úrovni právního státu (jestli se zdejší bordelstát může tímto označením nazývat).     Pro politické veličiny Kalouska a Nečase je jednoduché vypatlat další zákon okrádající penzisty a jiné občany neschopné obrany, než zajistit dodržování již platných zákonů.      Zákon je zákon, může být obtěžující (a který není), zbytečný (kolik stovek jich zbírka zákonů obsahuje), nespravedlivý (to podle chápání dotčených),účelový (fotovoltaická katastrofa ), ale taky spravedlivý a potřebný.
Z. Opolzer 16.2.2013 10:44

Anonymní akcie.

Firmě, která vydává anonymní akcie,( kde není udán majitel), by náš stát neměl dával žádné zakázky. Pokud takový zákon nebude vydán, občané by neměli volit poslance koalice v příštích volbách. 
13.2.2013 22:04

Nejlépe by bylo pozavírat

všechny podnikatelské subjekty za to, že neplní milióny idiotských nesmyslů vymyšlených státnimi úředníky.Nenarodil jsem se proto, abych strávil život tím, že budu sloužit úředníkům a bolševikům, které si musím navíc platit. Takže strašte státní správu, ta žere peníze.
Lojza Z Paseky 12.2.2013 9:02

Proč ani jediný

Člověk není schopen reagovat na to, co bylo napsáno? Namísto toho poučuje?
S. Toula 12.2.2013 6:42

Zveřejnit ekonomické údaje

Zveřejnit ekonomické údaje znamená koledovat si o návštěvu konkurzní, exekutorské nebo jiné mafie. Při dnešní míře ochrany majetkových práv je logické a přirozené, že nikdo s mozkem nebude dobrovolně zveřejňovat informaci, že se mu daří - což je pozvánka pro gaunery.
Hanz 11.2.2013 16:54

Nejde o to, co o vás vědí

Nejde o to, co o vás vědí úřady, jde o to, že se některé dokumenty mají ZVEŘEJŇOVAT ve sbírce listin, aby je mohli vidět všichni. Jestli je to správné nebo ne, to už je jiná úvaha, ale dle platného práva to tak prostě je.
Lojza Z Paseky 11.2.2013 11:00

Tak nějak mi uniká

Kterak mohou uniknout miliardy tím, že není účetní uzávěrka zveřejněna u soudu. Když je dodána bernímu úřadu.Povinné zveřejňování považuji za stejnou debilitu jako vyplňování všelikých výkazů. Sociálka má veškeré údaje o sociální dani, jména, rodná čísla, velikost bot atd. všech mých zaměstnanců. Zdravotka taktéž. Berňák o mně ví i kolikrát denně chodím čůrat.Tady může jít pouze o tupost, či buzeraci. Jiné možnosti nevidím.
Hanz 11.2.2013 9:57

přestupek či trestný čin

Ona navíc hrozí nejen pokuta od finančního úřadu (i když ta bolí nejvíc) nebo pořádková pokuta od rejstříkového soudu. Neuložení dokumentů do sbírky listin může být i přestupek na úseku podnikání (§ 24 zákona o přestupcích) nebo i trestný čin zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění (§ 254 trestního zákoníku)...takže při troše vůle psa bít by se holí našlo dost.. :-)