Diskuse k článku

Organizátor pochodů v Duchcově: Já nejsem parazit, paraziti jsou Romové!

Ať Romové nežijí v „našich“ městech, ale mají svá vlastní místa, říká spoluorganizátor duchcovských demonstrací Jindřich Svoboda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Jarda T

Šmarjá pano
Váš přítel, akademický sochař by mohl mít alespoň tolik soudnosti, aby ho napadlo, že i kdyby se Romové vrátili k tradičním řemeslům, ničemu by to nepomohlo. Nějak si nedokážu představit Roma, jak, coby dráteník, obchází dědiny a drátuje hrnce. Potřeba proutěných výrobků je také podstatně nižší, nežli před sedmdesáti lety, potulný kovář, kotlář, nebo výrobce troků asi také nebude mít na růžích ustláno.  Možná by stálo za úvahu vykopat všechny chytráky, kteří pomocí grantů dělají dobro, a ty peníze dát Romům ve formě výplaty. Za co? Třeba za to, že místo firmy z nějakého výběrového řízení postaví do Šluknovského výběžku slušnou silnici. A Vedle té silnice infrastrukturu pro průmyslové centrum. A on by se pak našel i někdo, kdo je v tom centru zaměstná. A Přemysl Houda by pak místo neuvěřitelně tendenčních článků mohl napsat i něco rozumného.  A ještě by získal prfesní body: Byl by jedním z prvních u nás, který by, díky tomu nastoupil do nového trendu sociálních věd, které pomalu začínají opouštět ideály marxismu kombinovaného s New Age a hippies.
0/0
5.9.2013 19:29
Foto

Habadac

cikáni sem nepatří a denně to jasně svým chováním ukazují
Tenhle článek vůbec nic neřeší a už vůbec ne problém s cikány. Ten tady reálně existuje a stále narůstá. Lidé cikány opravněně nenávidí, bojí se jich, nevědí si s nima rady a to je podhoubí pro vznik nové diktatury a opětovné konečné řešení cikánské otázky. Tohle je opravdové riziko, které nám tady hrozí. Pokud se problém s cikány nebude řešit, volání majority po radikálním a konečném řešení bude sílit až může nakonec přivést k moci neonacisty či někoho podobného. Tento trend bude sílit všude tam, kde mají problémy s přistěhovalci či cikány. Dějiny se opakují...
0/0
2.9.2013 18:44
Foto

Bichat

Jindřich Svoboda :)
S řečeným Jindřichem Svobodou z DSSS jsem měl možnost diskutovat na youtube. Jedná se o pologramotné a primitivní nacistické netáhlo. Směji se všem, kdo mu ty jeho plky sebeméně baští.
0/0
2.9.2013 13:23
Foto

Tony L.

Kritikům autora bych vzkázal,
Kritikům autora bych vzkázal, aby se ho pokusili líp pochopit. Zapsat se třeba na nějakou jeho přednášku atd. Vyučuje na pracovišti Orální historie - soudobých dějin, letošní rozvrh přednášek je zde, vyučuje 1 den v týdnu, vždy ve středu: http://is.cuni.cz/studium/rozvrhng/roz_ucitel_macro.php?fak=11240&skr=2012&sem=1&ucitel=19057
0/0
2.9.2013 12:12
Foto

Romové potřebují smysluplnou práci...
Můj dobrý přítel, akademický sochař, se účastnil grantovaného výběrového řízení, kdy přišel s návrhem učit romy řemeslům, tak, jak tomu bylo odedávna. Košíkáři, dráteníci, a tak. Mohli by pracovat kdy by chtěli, jejich děti by viděli, že PRACUJÍ a že za to mají PENÍZE. A že to celé má smysl!A dopadlo to tak, že to vyhrál blábol v podobě jakéhosi rekvilifikačního školení, kde se romové dobře měli, najedli, napili a výsledek je mínus, vakuum, prd.Vymýtit je třeba SKUTEČNÉ PARAZITY, ty, co jezdí v nových AUDI a lobbují u svých kamarádíčků na radnicích a magistrátech za své skvělé nápady, jak vysávat stát.
0/0
2.9.2013 11:38
Foto

Pane Přemysle Houdo
To byl hodně sprostý a hloupý pokus o rozhovor. Podařil se vám naprostý opak toho, co jste zamýšlel.  
0/0
2.9.2013 9:51
Foto

Kecálek

Oprava
Můžete to prosím zopakovat ještě jednou a česky?
0/0
2.9.2013 8:34
Foto

V74l12a70d22i76m97í88r 85V85o14j89á73č75e92k

proč se ptát na dluhy
Ty souvysejí se vším co bylo v článku řečeno.Z těma největšima křiklounama by chtělo zatočit a pořádně,aby si to pamatovali do konce života.Také jsi myslým,že navštívit nějaký pozgradual jako o dějinách.Převážně nejvíce řvou ti kteří nemají práci.
0/0
2.9.2013 7:38
Foto

Josef Liška

Trapné
Milý autore, pokud znělo zadání "vybrat někoho z těch tupých nácků a zesměšnit ho" (pro jistotu zkomolíme i název té zlé politické strany, ach to je taškařice), povedlo se Vám to na 100%. V očích příčetných lidí jste se tím ale hrdinou nestal. Ano, zpovídaný organizátor demonstrací není žádný velký myslitel a má osobní problémy. Tím ale není automaticky zpochybněna legitimita "protiromských" akcí a pokud situace nebude adekvátně řešena (má-li vůbec v současné kulturně-politické konstelaci řešení), přijdou jiní sekáči, kteří se nezakecají (jak by řekl klasik). A zakecají-li se, usadí Vás do židle jako školáka a Vy se nezmůžete na slovo protiargumentů, protože ty Vaše sluníčkové řeči o potřebě inkluzivního vzdělání a nekonečné tolerance už nikdo brát vážně nebude (ani ti, kteří to dnes předstírají nebo se snaží obelhat i sami sebe) a skutečné argumenty nemáte.
0/0
2.9.2013 4:34
Foto

Jirka13

A proč je fašoun?
To se mi moc nezdá. Vy to víte, nebo jen tak prudíte?
0/0
1.9.2013 23:24
Foto

Jirka13

Prosím vás
a co mu uvěří a jak mu podkuřuje? (To je blbý slovo.)  Jak byste si představoval ten článek, když máte ty zkušenosti?
0/0
1.9.2013 23:18
Foto

P17a81v67e54l 60M42i97c50h63a38l 9293245563

Historie ano, ale tehdy i horší věci od neromů, než ubozí romové
též necivilizovaní. Začnu veseleji, ve špitále 1971, kde jsem sloužil, vypukla vždycky panika, když se doslechlo o cikánech (pohřeb, svatba) , obvykle to přivezl taxikář. Zatímco Husáka nám hlásili předem, aby kdyby střelen bylo vše v cajku, s romy pomohli informované kruhy. Opakovaně se vzpomínalo na konec padesátých let, kdy ti slovenští přijeli do Prahy seřezat ty pražské, že jejich ženské nosí krátké sukně. Dojeli na Těšnov ((Denisovo nádraží ), dnes zbořeno. Pražští je tam už s břitvama čekali. Policie couvla za Vltavu, věděli svoje, že nemají rádi uniformy a že by mohlo dojít i na nevyrovnané účty, když je jich mnoho. Asi selhala dráha, že je nenechala někde na poli. Vzápětí to začali vozit do špitálu, šití bylo jako na singrovku, oni se zabíjeli jen mimořádně, ale s noži to uměli. Výhoda, že zašiti ze špitálu utíkali, tak demolována jenom ambulance. Sám jsem jednou bránil manželku, kterou přišel manžel do nemocnice zmlátit o návštěvách, že není doma. On naštěstí viděl jen plášť, nepoznal, kdo je doktor, a úradniků se bál. Naše legitimnější vláda vídeňská si nedělala o balkánu turecku haliči.., iluze. Naopak, uměla s nimi tančit, četnictvo i starostové měli jasná pravidla. U nás třeba před 1937 nesměli s vozy na veřejnou cestu, jeli si svou starou rodovou dávno zarostlou bažinami, kterou nikdo nepoužíval. (Novou postavil Švancimberk  Adam 185O asi, dohaduji. Tak byli dál od baráku a mohli jsme varovat sousedy. Ale krajíc chleba zejména dětem nechyběl, pokud přišli prosit. Rozpadem legitimnějšího státu a následným úpadkem se bořilo všechno, konflikty rostly, zapomenut zvyk, provalena agrese na obou stranách. V době nejnovější náš stát coby pastouška. Ale z pastoušky museli chodit pracovat, když byli požádáni, nejen pro obec. Povaleč zdravý tam živen nebyl. I senior pásl třeba husy, nebo hlídal úrodu, plašil špačky.  Konečně neziskovek máme dost, lze se tedy připojit, třeba jen nosit žáby přes silnici, aby je nepřejela auta. Máme staré skládky, co brání je přebrat? Roztřídit? Ať k tomu fasují cigarety, pokud jim to nevoní, jiní musí se hrabat v ucpané kanalizaci, když chtějí pracovat. Ale sociální byznys sponsoruje politiky, co mají dělat? Ještě se připojí kdekdo, komu vstávání a pocení se nevoní. Dávno to není sociální síť, je to jen brutální run na poplatníky. Tu mne nepřekvapuje, že odpověď aktivistů je také brutální, navíc je nespíše sponsorují i naši protivníci a státu nepřátelé. Jak jinak destabilizovat zemi, rozeštvat lidi, blokovat policii? Organizovaný zločin tomu rád, policie bez benzinu je jeho triumf.
0/0
1.9.2013 21:06
Foto

Smaug

Podrazácké jednání redaktora Houdy
Proč zavádět řeč na jeho osobní dluhy, když ty s tím nemají nic společného? Takhle si nestranný rozhovor nepředstavuji.
0/0
1.9.2013 20:09
Foto

J11a95r81o11s19l86a14v 42T36í56n26e30k 9859319948874

tak třeba v tom,že autor
místo pátrání po příčině parazitizmu nepracujících,stoupající nenávisti daňových poplatníků vůči především přistěhovalcům,hlavně ze Slovenska(ale jen za účelem získávaní dávek a případným sběrem kovů) tak začíná podkuřovat tázanému. Mně už nikdo neovlivní, mám desítky let zkušeností  ze života, ale věřím,že část čtenářů mu uvěří.
0/0
1.9.2013 20:00
Foto

Brok

Dobře vedený rozhovor
Dobrá práce, děkuji.
0/0
1.9.2013 18:01
Foto

Filipl

Zkuste to prosím rozvést,
Zkuste to prosím rozvést, podat nějaké údaje o neziskovkách,které jsou zainteresované v "dovozu". Nebo jste si nevzal dnes prášky a už vás zase chytá fantas?
0/0
1.9.2013 14:23
Foto

Filipl

C čem lže, kecálku? Díky za
C čem lže, kecálku? Díky za rozvedení myšlenky.
0/0
1.9.2013 14:22
Foto

Corwin78

Blahoslavení chudí duchem...
Blahoslavení chudí duchem...
0/0
1.9.2013 11:42
Foto

Elwoodblues

Pane Houdo,
zdá se, že neschopnost nahrazujete pílí. Někdy to stačí. Být váš chlebodárce, najal bych rozhodně někoho schopnějšího. Tady už mi chybí jen závěr ve smyslu "republiku si rozvracet nedáme"...
0/0
1.9.2013 9:50
Foto

Kecálek

Máte tam překlep
Autor článku se jmenuje Houda a je fašoun.,
0/0
1.9.2013 9:38
Foto

Jirka13

Prosím vás
a v čem je to manipulativní? Měl si to nechat pro sebe? Nebo spolu nemluvili? Jestli se s vámi dá takto lehce manipulovat, máte to samozřejmě v životě blbé.
0/0
1.9.2013 9:20
Foto

Jirka13

Tak on ten pán
není úplně hloupý. Má naučené floskule, které jsou ve většině případů pravdivé. A je zřejmě poučený, protože citlivým otázkám se vyhýbá. Jenže bohužel tím, že má sám vlastní problémy, je nedůvěryhodný, tudíž nemá šanci. V každém politickém klání mu to omažou o hubu. Takže vlastně své věci škodí. Dokud si tihle kluci nenajdou někoho inteligentního a neposkrvněného, mají smůlu. Jsou na okraji všeho. Ideálním příkladem byl dr. Sládek. Na toho nikdo nic neměl, takže i v dobách, kdy zdaleka nebyly problémy tohoto druhu, dostal řadu svých pitomců až do parlamentu.
0/0
1.9.2013 9:16
Foto

J32a58r35o91s17l36a56v 49T86í82n17e45k 9469829568644

zjevně manipulativní článek
Citát"...Když jsme přicházeli ke stolu, zastihli jsme Svobodu v družném rozhovoru s postarším pánem – z kontextu pak vyplynulo, že jím byl duchcovský zastupitel za KSČM Petr Kňourek, spoluautor extrémního protiromského návrhu několika duchcovských zastupitelů. Vida, i člen ultrapravicové strany najde společnou řeč s komunistou.".....   Protirómský nebo protipříživnický návrh ?                             Je vidět,že autorovi článku nejde o zjištění toho, co je příčinou existence tzv. extrémistických stran a skupin,ale o to, kde se s kým schází. A komunista je vítaným střelivem...A pak že novináři nejsou v něčím žoldu...
0/0
1.9.2013 9:07
Foto

Svobodník

No vidíš ...
zde nám redaktor zapoměl říci že fašoun Svoboda , vyparazitoval dluh 5 mio, což je více než dostane romská rodina za celý život
0/0
1.9.2013 8:56
Foto

Kecálek

Fašoun Houda zase dostal zadání
Lhát a urážet slušné lidi.
0/0
1.9.2013 8:30
Foto

Svobodník

Takovéto zjevy vytáhne pravice
vždy když potřebuje propagandistivku zakrýt krach své politiky.Redaktor by spíše měl najít lidi co pamatují jak v letech 1957-1960 na národních výborech řešili problém s kočujícími Romy, a řešili to bez dávek. Do začátku dostali cikáni jenom starý byt který nikdo nechtěl,  vojenské postele a matrace , stůl a sbité stolice a trvalé bydliště.Chlapi dostali krumpáče a lopaty a dozor při práci.V obchodech a hospodě jim nesměli do r. 1959 prodat alkohol , výplatu po sražení nájmu a elektřiny dostrali 1/2 , pro druhou si musela přijít žena .Děti dostali nejmizernější aktovku a školní potřeby  až po týdnu    pokud je maminky vodily před školu čisté , dostaly navíc stravenku na oběd .Hlídání bylo veliké , nesměli jet vlakem, pokud byli dál jak  20 km od  bydliště tak je hnali zpět . Po městě byli rozmístěni tak aby k sobě měli co nejdál .Okolo domu mezi 21-22 hodinou prošel kazdý den SNB , ti se dotazovali okolí15-16 leté nutili učit se řemneslu , v oblibě byl stolář a dlaždič.Později jich hodně šlo dělat popeláře , cikánky učili sociální pracovníci kulturní návyky většiny v péči o děti a domov.Za opakovanou krádež byla bez milosti basa .  
0/0
1.9.2013 7:56
Foto

Animas

Iba 21-ročný mladík v obci Geča zaťal dôchodkyni sekeru do hlavy
 Muž z miestnej rómskej komunity napadol na ulici oproti obecnému úradu so sekerou v ruke  okoloidúcu nič netušiacu 80-ročnú dôchodkyňu.  Babičku vo vážnom stave previezli záchranári do košickej nemocnice, kde bojuje o život.  V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia sociálných dávok na 2 až 2,5 rokov.http://www.cas.sk/clanok/259276/mlady-muz-prepadol-starenku-a-zatal-jej-sekerou-do-hlavy.htmlSlova „ z miestnej rómskej komunity“ z článku za půl hodiny zmizela a zůstalo jen „mladík“...
0/0
1.9.2013 5:28
Foto

Skipper

Především je třeba začít tím,
Především je třeba začít tím, že se zastaví dovoz cikánů ze Slovenska, což je zdroj obživy našich neziskovek.
0/0
1.9.2013 0:16