Diskuse k článku

Odvolání Radka Šnábla: Hájí ministr Fischer zájmy státu?

Způsob, jakým proběhlo odvolání Radka Šnábla a tří referentek v jeho odboru, rozhodně nenaznačuje, že by Jan Fischer hájil zájmy státu. 

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Svobodník 18.8.2013 16:15

Pan Táborský si nedá pokoj a bude nám cpát jako Kalusko-mopslík

Kalósko-Bakalovsko dobrmana.Chudák pan Léko pak musí mazat v diskuzi uváděná fakta , které odhalují jeho námezdní "žurnalistiku" např  bylo smazáno toto ..... proto dávám odkaz na Lidovky  kde je to uvedeno totéžProhlášení ministra financí v demisi Jana FischeraPan Šnábl ve čtvrtek dohodl s ředitelkou kabinetu paní Kramaříkovou termín schůzky s ministrem na pátek 10hod. U tohoto konferenčního telefonátu byli další dva svědci, kteří potvrdí tuto dohodu. Tedy pan Šnábl bez omluvy se na dohodnutou schůzku s ministrem  nedostavil. V cca 10.30 sekretariát ministra obdržel SMS pana Šnábla, kde se uvádí: „Také dobrý den, já jsem na jednání ve Vídni. O schůzce u pana ministra jsem vůbec nevěděl. RS.„ Bez informování nadřízené náměstkyně a bez schválení služební cesty (viz interní směrnice o zahraničních cestách) odcestoval do zahraničí.Důvodem schůzky mezi ministrem Janem Fischerem a Radkem Šnáblem nebylo pouze jeho odvolání, ale předně  to, že oddělení pana Šnábla reagovalo po šesti měsících od doručení výzev od advokátů zatupující subjekty podnikající v solar byznysu. Tedy skoro 6 měsíců panu Šnáblovi trvalo reagovat na výzvy advokátů, kteří požadovali po státu skoro 250 milionů Kč.Nikdo z oddělení arbitráží nebyl propuštěn, opět to je lživé tvrzení. Tři zaměstnankyně oddělení, u kterých je možné, že by mohly mařit interní šetření, jsou do konce měsíce z důvodu překážky na straně zaměstnavatele doma. Zbylí zaměstnanci oddělení dále pracují na všech případech a toto opatření se žádném případě nedotkne průběhu a výsledku soudních sporů vedenou s Českou republikou.Možné ohrožení výsledků soudních sporů proti České republice není jen v minulosti pana Šnábla, tedy v  jeho pravomocném odsouzení ve věci daňového podvodu, ale také jeho odborná nezpůsobilost na funkci vedoucího oddělení, respektive neukončené vysokoškolské vzdělání, jazykové zkoušky. Do dnešního dne na za celou dobu jeho působení nedodal potvrzení o vzdělání na VŠE. Dále pak netransparentnost výběru dodavatelů, tedy právních kanceláří a v neposlední řadě jeho manažerské chování ke svým podřízeným, viz stížnost jeho pořízených na personálním oddělení z tohoto týdne. Pan Šnábl je nebezpečná třaskavina.
Zlý Kukuč 18.8.2013 9:03

Nevím jestli Fischer hájí zájmy státu, ale vím, že Šnábl nikoliv

Šnábl je talentovaný budovatel penězovodů, proto byl Kalouskovým oblíbencem. Tento "mozek" strategií se chová v kauze Rybenor jako člen mafie, kdy kryje severočeké bratrstvo kočičí pracky..... Hlavně se teď asi definitivně nenajdou některé dokumenty, o ztrátě nějakých arbitrážních strategií tady nemůže být ani řeči, žádné nebyly.
Martii3711 18.8.2013 6:11

A co se týče té fotovoltaiky.

A co se týče té fotovoltaiky. Kalouskův kamarád Háva investoval do fotovolteiky. Je to majitel Omnipolu, kterému Kalousek přihrál zbrojní zakázky a zprostředkování za desítky miliard. Např. letouny CASA, Gripen...atd. Kalousek silně bojoval za to, aby tady byl prostředník, který bere provizi, tedy Omnipol. A teď čtu, že v zákoně jsou zvýhodňováni součassní podnikatelé ve fotovoltaice....hmmmmmmmm
Martii3711 18.8.2013 6:05

byl pravomocně odsouzen na

byl pravomocně odsouzen na dva roky podmíněně...sorry za překlep
Martii3711 18.8.2013 6:04

hmmm

Zajímavé je, že  Česká pozice vydala už druhý velký článek na podporu Kalouskova kamaráda"nepostradatelného Šnábla, který všechny strategie nosí v hlavě". Šnábla, který byl pravomocně odouen n adva roky nepodmíněně a pokutě 300 000 Kč za daňové podvody při kšeftech s výherními automaty s Ruskem. Šnábla, který pravděpodobně podváděl s vysokoškolským diplomem. Jen mě napadá: Kalousek má za kamaráda Štávu, podvodníka, který je stíhán v řadě zemí a nesmí např. do Švýcarska. V Bechyni mají vily vedle sebe. A Štáva se soudí s Českem o desítky miliard za údajně pokažené obchody s krevní plazmou. A Kalousek se ho vždy zastával a chtěl mu vyplatit peníze. Jestli tohle není ta dlouhodobá strategie vedle jiných vedlejších strategií.  Česká pozice je asi napojená na TOP 09 a Kalouska víc než je zdrávo.
Sseremeto 17.8.2013 21:41

Je mnoho míst

ve státní správě, kde nesmí pracovat člověk, který nemá čistý trestní rejstřík. Dle informací z médií mezi lidi, kteří nemají čistý TR patří i zmiňovaný p. Šnábl. Neroumím fotovoltaice, jen tuším, že je to obrovský podvodný byznys. Funguje již několik let. Vše, co podporoval Kalousek bylo zaměřeno na to, aby se ukradly peníze ze státní kasy. Pochybuji o tom, že Šnábl, Kalousek a spol. dělali něco jiného, Šnábl byl za zlodějiny již odsouzený a kdyby Kalousek neměl imunitu, tak asi taky. Ať táhnou do horoucích pekel!!!
Janh 17.8.2013 21:16

Nuž, počkejme si na resultát.

Nuž, počkejme si na resultát. Věřte mi, že bych se tuze rád mýlil.
Pepan25 17.8.2013 20:59

Solárníci jsou clona

Fischer si evidentně naběhl načasováním odvolání. Na druhou stranu: RŠ snad dělal pořád na něčem. To by ho nešlo odvolat nikdy ...Větší problém IMHO jsou "státní garance".  Tam se naštěstí narovnání podařilo na poslední chvíli zastavit, ale kdoví, jak se to bude dál vyvíjet.
Janh 17.8.2013 20:32

Souhlasím, takové jednání je

Souhlasím, takové jednání je neskutečné, pteje se ministrů financí, proč ho tolerovali.O faktu, že je odsouzen za daňové úniky ani nemluvím, stejnéby bylo, kdyby Kajínek byl na vnitru či spravedlnosti.Jak píšu, Šnábl je esence zmrda. Za jiných okolností bych jeho vyhazov nadšeně přivítal.Jenže - on skutečně stojí za strategií arbitráží a nosí je v hlavě. Skandální, nicméně realita, která je Fischerovi známa. Realita, se kterou nikdo nic nenadělá. Ani Vy, ani já, ani ministr, ani prezident, nikdo.A jelikož se důležitá arbitráž týká zrovna solárníků, zmr. Fischerových sponzorů, je zcela na místě ptát se cui bono. Mám pocit, že za vyhazovem Šnábla stojí zmrdi ještě větší.Je to ohromné dilema: mám se zastávat Šnábla, byť vím, co je zač? V tomto případě bohužel ano.A propos, přímo trnu, jak test integrity dopadne. On teď skutečně nemá jediný důvod, proč nenabídnout služby protistraně. Vydělal by "majland". A i toto jistojistě ví i Fischer.  
Janh 17.8.2013 19:19

Tedy, mé povědomí o R.

Tedy, mé povědomí o R. Šnáblovi nepochází z médií a vím, že je to neskutečný z.rd. A nikdy bych si nepřipustil možnost, že ho budu obhajovat, leč, ta chvíle nastala.On totiž strategie skutečně v hlavě nosí, je to jeho "pojistka" nepostradatelnosti. Samozřejmě, na MF nemá co dělat, ale rozloučení by muselo proběhnout zcela jiným způsobem a v jiné situaci.Nevím, jak bude zmr. Fischer tento krok vysvětlovat, vzhledem k jeho propojení se solární mafií. Ale mám pocit, že nepocítí potřebu něco vysvětlovat. Pokud se vyhazov klíčového člověka při probíhajících arbitráží očekávatelně projeví na výsledku sporů, zmr. Fischer si s tím zřejmě mnoho vrásek nepřivodí.Už teď po něm zbyla taková malá potopa. Když solárové podojí stát ještě jednou, bude situace mimořádně třeskutá. Fischer jako světoběžník to bude pravděpodobně sledovat už někde jinde. Nějaký Česko je mu zcela ukradený. 
Pepan25 17.8.2013 20:12

"Pojistka nepostradatelnosti"

To je právě to šílené: úředník se nemá co scházet s bůhvíkým, jeho nadřízený musí vědět, co dělá a výsledky jeho práce musí být na papíře, právě kvůli zastupitelnosti a dohledatelnosti. Pokud RŠ nic z toho nesplňoval, bylo jen otázka času, kdy přijde průšvih. Jinak jak víte, že se RŠ třeba nevyhýbal převzetí výpovědi a ministr se nenaštval a nevyrazil ho?Jinak nás evidentně čeká velký test "Mr. Šnábl`s personal integrity", jako daňoví poplatníci doufejme, že dopadne dobře.