Diskuse k článku

Odolá Japonsko i Čína pokušení vyříkat si své problémy bez USA?

Ve východoasijském regionu narůstá síla armád jako nikdy v moderní době. Dle japonského premiéra Šinzó Abeho je třeba toto zbrojení omezit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Reálskutečnost

Materiálí pokrok zrychluje, vývoj geopolitiky stagnuje
Prožíváme dobu, ve které vědecko-technická revoluce nevídaným tempem zdokonaluje všechny oblasti našeho materiálního života. Naproti tomu prakticky globálně stagnuje pokrok v mezilidských vztazích. Stagnuje i vývoj vztahů v mocensko-politických strukturách, což začíná být nebezpečné, jak dokazuje i v článku uvedený popis současných napjatých politických vztahů mezi Čínou a Japonskem.Je nejvyšší čas změnit tradiční přístup k budoucnosti, kdy je budoucnost vnímána jako jakási osudová nevyhnutelnost, kterou je nutné přijmout jako neodvratitelnou skutečnost. Budoucnost lidstva je nezbytné začít racionálně plánovitě připravovat a ne předpovídat a přijímat jako jakousi dannost.Jedna možná alternativa aktivního přístupu k budoucnosti je popsána v článku "Použití teorie vševývoje" zveřejněném na:http://kreativni-mysleni.goneo.cz/
0/0
4.2.2014 20:44
Foto

Necris

ztráta paměti
Japonsko už asi pozapomělo že Čína není stejná jako ve třicátých letech kdy šli jako ovce na porážku. Nyní je proti ní Japonsko trpaslík, to jak lidsky tak materiálně. V případném konfliktu by sice Čína utrpěla obrovské ztráty, ale Japonsko by jako stát i jako souostroví zaniklo. Je hezké mít sebevědomí, ale je třeba přihlížet k realitě. A hlavně si musí uvědomit že jsou jen druhořadá velmoc která jen může vzpomínat na tehdejší postavení.A co se týče Korejí, tak ikdyž se sami nemají rádi, tak proti Japonsku by bojovali svorně bok po boku.A Rusko má na východě oddechový čas, stačí aby tam měli nějaké síly aby dali najevo že tento region není nehájeny. Což dali naposledy najevo mohutným cvičením se kterým byl p. Putin spokojen.
0/0
4.2.2014 14:13
Foto

Kiebitz

Japonsku (jako Německu) dozrál čas k rehabilitaci zdravého
národního militarismu. Zatímco mravenci číny vidí akorát kus žvance a spánek v baby-boxu, japonsko má vzdělané motivované přesvědčené rozhodné muže. Pan Oka-mura někde vzor asi měl. Čína rozvrácená rasismem (lidství jiných čínských národností se vzájemně zpochybňuje), rozvrácená demografií (rodina jedináčka nedá) , rozvrácená nenávistí třídní, zbohatlíci versus bezcené bytosti, přes která jezdí auta i pod policejní kamerou. To je jen kopie orientu arabského, který za tisíc let dokázal jen úpadek, ač má synů hojně. Tu sázím na Japonce, NATO se budí opožděně, ale nakonec procitne. Kolos jiný, též na hliněných nohou se zřítil jen kletbou mene tekel ufarsin. A kde bude Rusko, medvěd nespí nikdy, je snad zřejmé.
0/0
4.2.2014 0:35