Diskuse k článku

Odešel Reaganův poradce, jehož strategie zničila Sovětský svaz

William P. Clark byl jedním z nejméně doceněných, leč nejvýznamnějších hrdinů studené války, píše Roman Joch.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Livadia

Klasický Joch
   Už bulvární duch názvu článku nenechával na pochybách o autorství, přesto jsem na něj kliknul a přečetl si ho. Bohužel.   Jochu, Vy žijete v jakémsi vlastním světě, kde je vše jasné, vzájemně související, nepochybné a nevyhnutelné. Má to jediný kaz - Váš svět nemá se skutečností nic společného.   Sovětský svaz se především sám zadusil. Marazmatem, neorganizovaností a v neposlední řadě vyčpělostí ideologie, která ho kdysi hnala vpřed. Americký strejda na tom měl zhruba takový podíl jako ctihodný Havel na rozpadu socialistického bloku: prakticky žádný, ale nějakému panákovi se to vždy připsat musí, že...
0/0
21.8.2013 23:28
Foto

Hrdinou studené války
Když William P. Clark byl ve svých nejvýznamnějších funkcích, učil se Roman Joch ve škole psát. Dnes nám píše, jako by u toho všeho byl osobně, je však zřejmé, že jen přepisuje obdivné texty, které napsal někdo jiný. Nemá však tolik cti v těle, aby to alespoň zmínil. Je sám takovým  - jak nazývá Clarka - "hrdinou studené války". Jenomže až poté, co ta už bez jeho přičinění skončila.
0/0
22.8.2013 4:28
Foto

Dle vaší "teorie"
bychom měli přestat psát o Napoleonských válkách, protože nikdo jehož přičiněním tohle období skončilo už nežije.
0/0
22.8.2013 20:01
Foto

SSSR se sám zadusil, to je pravda,
ale nebýt takových jako Reagan a lidé kolem něj, ba co hůř, kdyby to záleželo na  někom vašeho ražení, tak by se dusil o dvacet roků déle.
0/0
22.8.2013 20:07