Diskuse k článku

Obvinění „rebelů“: Je to hra o demokracii a o právní stát?

Většina právníků oslovených v průzkumu ČESKÉ POZICE míní, že se trojice Tluchoř, Fuksa, Šnajdr trestného činu kvůli „trafice“ nedopustila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

L36a58d46i20s18l49a16v 73N27o98v21á87k 2757323344633

Šlachtovo a Ištvánovo fiasko nastane, až je budou muset pustit
s konstatováním "nevinen" a vyplatit všem finanční újmu za bezdůvodné držení ve vazbě a výdaje s celým řízením spojené.Zatím to vypadá, že po ročním odposlouchávání telefonů by potřebovali ještě nejmíň další rok, aby našli dostatek indicií k podpoře podezření, že spáchali jakýkoliv trestný čin. :-) Nečase svrhlo policejní divadlo, nikoliv aféra Nagyové
0/0
3.7.2013 4:06
Foto

Reálskutečnost

Obvinění "rebelů" dokazuje, že trochu demokracie už tu je
Je trapné, když téměř každý občan ČR dobře ví,že hospodařit se státním majetkem rádoby politici neumí.  Každý už také ví, že u nás o všem prakticky rozhodují kmotři, kteří si při tom mastí kapsy jak se patří. Místo toho, aby každý poctivý občan proti tomu dělal to, co umí,téměř každý uvedený občan kecá, nic nedělá a jenom čumí.Nad pražským hradem nám také krouží UFO, pan prezident má směrem k němu nastavené ucho. Prezident se snaží o nápravu politické scény ze všech sil a z toho, jak na to reaguje většina politiků, z toho by poctivý člověk blil.  Prezident se snaží jak může a skoro nikdo mu nepomůže.  Bídný stav demokracie v Česku by mněl přimět lidi k zamyšlení. Na pozitivní změnu ve vývoji demokracie v Česku už mnoho času není.Vážený pan prezident Miloš Zeman je zkušeným a moudrým politikem, a proto v Česku v podstatě nastolil prezidentský politický systém. Předpověď počasí dobrá není, ale na politické scéně se všechno rychle mění. Prognóza vývoje na politické scéně v Česku momentálně velmi dobrá je a mezi lidmi v Česku se o tom hodně diskutuje. Věřit koalici pohádky o boji proti korupci? Těm pohádkám můžou věřit jenom pitomci. I když představa toho jak vláda sama se sebou proti korupci bojuje, například jak sama sebe fackuje, zajímavá je. Politickou scénu v Česku  následující text popisuje.Občanů, kteří důvěřují současné katastrofální vládě koaliceje žalostně málo, předčasné volby by drtivě vyhrála opozice.Koalice se proto snaží za každou cenu prosadit volby řádné.Opozice bezohledně prosazuje předčasné volby mimořádné.Demokracii v ČR prospěje, když vzniknou nové politické strany.Strany nejen s čistým štítem a programem se vznešenými ideály.V těchto dnech vzniká ČESKÁ GLOBÁLNÍ DEMOKRATICKÁ STRANA, .a tato strana jistě nebude jediná silná nová strana, minulostí nepoznamenaná. ČGDS bude působit převážně v rámci vnitrostátní politikya při svém působení nebude používat marketinkové triky.ČGDS bude působit významně i celosvětově, tj. globálně,což je zřejmé z názvu této nové strany zcela jednoznačně.  aksalibag@seznam.cz, to je kontakt, na který může napsat každý,kdo se chce v ČGDS angažovat a jeho vztah k politice není vlažný.www.miloslav7.blogspot.cz/ na této stránce může najít informace  ten, kdo chce znát program nové strany, její stanovy a preference.Je čas, aby se politicky angažovali poctiví, čestní a spravedliví,když se podaří jich dost přesvědčit, začnou se v politice dít divy.Založit solidní, atraktivní politickou stranu nebylo nikdy snadné,nyní hluboká vládní krize k tomu vytváří podmínky mimořádné.  ČESKOU GLOBÁLNÍ DEMOKRATICKOU STRANU podpořit můžete tak, že na číslo učtu 000000-0600990183/0800  zašlete  přiměřený příspěvek.Pomůže nám i každá malá suma, nemusí to být nějaký vydatný příspěvek.Za každý příspěvek Vám za ČGDS  děkuje předseda PVS Ing. M. Dědek.  
0/0
28.6.2013 14:30
Foto

V.Hricák

V jednom americkém filmu řekl
V jednom americkém filmu řekl Tom Hanks jednu otázku.Co znamená tisíc právníků svázaných řetězem na dně oceánu?Dobrý skutek.Téměř při každém vyjádření českého právníka do médií se mi tato scéna vybaví.Z jejich uvažování se vytratil lidský rozměr.S trochou nadsázky jsou ochotni přísahat,že deset svědků vraždy mělo vlčí mlhu,když na vlastní oči viděli vraha zabít svou oběť.Jako by zapoměli,že ta příští oběť může být někdo z jejich blízkých,nebo oni samotní.
0/0
25.6.2013 5:05
Foto

Cokoliv tady v posledni dobe okomentuji,
tak me ta bolsevicka buzna "JanH" napada a tvrdi, ze js  komanc sam... Jeste pro uplnost dodam ze kupodivu nezapomel nic ze svych STBackych praktik a tituluje mne - ze js P. Bem.... Tak si z toho kocourkovskej "nic nedelejte," stejne za par let po nem ani pes nestekne... P. Pokornemu za 1!
0/0
24.6.2013 13:12
Foto

Procházka Martin

O KOŘÁNECH BYLINY ZLA,
 JEJÍHOŽ TRPKÉHO OVOTCE JEST NÁM NYNÍ JÍSTI aneb "Kdo by pak pohoršil jednoho z maličkých těchto věřících ve mne, lépe by jemu bylo, aby zavěšen byl žernov osličí na hrdlo jeho, a pohřížen byl do hlubokosti mořské." (Mat.18,6)Jest-li respektování hodný poznatek, že povaha věcí záleží v příčinách je ustavujících, modifikovaný pro politickou sféru v pravidle, že režimy přetrvávají s principy je zakládajícími, pak otázku po cestě k nápravě zkažených společenských forem nelze dobře zodpovědět bez identifikace pravých kořenů korupce, jež spočívá především v uznání nezpochybnitelného faktu, že samotné nástupy Klausovy či Zemanovy klientely k moci i s účelově kritisovanými oposičními smlouvami apod., nebyly tak výraznými momenty diskontinuity vývoje jako je předcházející zakladatelský nástup klientely Havlovy do mocenských posic po listopadu 89 a v žádném případě tedy nemohou býti považovány za rozhodující původce současného marasmu. Primárními, a tedy rozhodujícími, "pohoršiteli maličkých": Rittigů a Janoušků v podnikatelském polosvětě i jejich protějšků v politické sféře, státní správě justici etc. etc. jsou příslušníci Havlovy garnitury, neboť jedině oni jako první vytvořili systém stereotypů účelového mocenského instrumentáře a ukazovali všem následujícím, jak pohodlně jest zneužitelný. Jejich společným jmenovatelem jest především porušování zásady vlády práva v tzv. „nových poměrech“. Tito jsou rovněž pravými viníky apatického postoje společnosti ke správě veřejných věcí, neboť oni to byli, kdo veřejnost vykazující zprvu nebývalý zájem o obecní věci jako první vypolíčkovali z poltického prostoru ignorováním jejích postojů v nejzávažnějších věcech. Z této perspektivy viděno představuje největší hrozbu pro českou společnost Schwarzenbergův kroužek Havlových sirotků pochodivší zatím z nastalé krise podezřele dobře, jakkoliv se tím nemíní, že postklausovská a postzemanovská ODS a ČSSD představují pro českou společnost dobrou příležitost. Bez důkladného zkoumání, pokorného a pro mnohé naivní bytosti bolestného uznání tohoto faktu “sine ira et studio“, není náprava poměrů, spočívající v eliminaci hlavní příčiny zkaženosti, možná.
0/0
24.6.2013 12:40
Foto

Janh

Tento oslavný popis si psal
Tento oslavný popis si psal Šafr zřejmě sám. Pohled i odjinud:http://archiv.neviditelnypes.lidovky.cz/clanky/2004/11/40164_11_0_0.html A to je jen jeden střípek, na který jsem si vzpomněl. Šafr je odpad.
0/0
23.6.2013 15:26
Foto

Ctenarcp

(vzájemně) nezávislá média
Pavel Šafrhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_%C5%A0afr
0/0
23.6.2013 14:13
Foto

Josef Novak

policejní stát? Nestačí
policejní stát? Nestačí bradáčová řízená US embassy??? Nemusím jezdit do Turecka, stačí Duchcov, Šluknov atd, vsude kde se ozvali obcane o sva prava, dostali do držky!! Nestačí dvojí metr státních zástupců?? Nestačí divné rozsudky soudů?? Zajímavé je, že do dnešní doby Kubice a Bradočová nechali Nečase a spol napokoji, přestože "stavba tunelů" je několikaletá....ale až se vrátil Nečas z Moskvy, najednou ho sestřelil nějaký státní zástupce?? Jsme svědkem policejního puče! A pamatujte na má slova, čím větší humbuk při zatýkání, tím větší prasýrna z toho vyleze!! Páleník a Kovanda nejsou žádní hlupácí aby skočili na nějakou Nagyovou, ti překáželi Yankům....., protože pravdivě informovali vládu o situaci v Syrii a Afghanistánu....
0/0
23.6.2013 7:48
Foto

Ctenarcp

Udělám výjimku a zareaguji
Není až tak důležité, jak rozhodne zkorumpovaný soud, nebo co vyšetří oslabená policie. Jsou příjmy Janouška legální? Kalouskovo ministerstvo odpověď stále dlužíhttp://ekonom.ihned.cz/c1-55230970-zaziva-se-romese-bali-do-mrtvoly-si-kopnou http://www.lidovky.cz/kolik-si-vydelali-bem-a-janousek-se-neda-zjistit-f5q-/zpravy-domov.aspx?c=A120401_150649_ln_domov_spa http://www.novinky.cz/krimi/305052-nejvyssi-zalobce-zeman-se-dovolal-proti-amnestii-pro-soudce-berku.html  Důležité je, aby přišel trest. http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=hVzkm0Ovi6I
0/0
23.6.2013 6:14
Foto

L43a32d92i35s10l39a85v 52N25o39v14á39k 2637733424603

Historická etapa? To je zase něajké nové dogma Kominterny?
Napište nám o tom něco víc. :-P
0/0
22.6.2013 22:17
Foto

L86a53d44i95s88l37a76v 50N27o61v15á43k 2247623494823

Další SPAMující idiot. Těmihle bláboly je zaplavený Internet....
Vyšetřován byl v této zemi kdekdo. Podstatné ovšem je, zda něco trestného spáchal a byl za to odsouzen. Nebyl, byl osvobozen. Konečný verdikt je nevinen.Pitomci tohle nechápou, a snaží se dehonestovat jinak schopné lidi. V té vaší KSČSSD to musí být báječná atmosféra, když se tímhle způsobem lustrujete navzájem, a je vás tam přitom pořád ještě polovina komunistů. Údajně bývalých... :-)
0/0
22.6.2013 22:15
Foto

L63a76d91i83s77l66a36v 29N59o67v92á19k 2117433624343

Josef Novák je SPAMující virus
Netřeba řešit. :-)
0/0
22.6.2013 17:19
Foto

Edý

Co zde vidíte za policejní stát?
Pane Nováku, zajímalo by mě, kde vidíte ten policejní stát. Policie a justice se v poslední době snaží skutečně něco dělat a vyšetřovat a vy mluvíte o policejním státě. Máte možnost cokoliv kritizovat včetně politiky a nikdo Vás za to nezavírá do kriminálu. Vzhledem k tomu, že politika je jedno velké svinstvo a vliv některých politiků, lobistů a šéfů státních firem je stále ještě enormní, tak se nedivme, že policisté musejí při zásahu používat kukly. Doporučuji Vám pane Nováku, abyste odjel do Turecka a tam zkusil protestovat proti vládě. Nebo raději do Ruska. Vemte si proti Putinovský transparent a uvidíte, jak s Vámi za chvilku zametou.
0/0
22.6.2013 15:31
Foto

Edý

To mě zaráží
Když jsem tyto články nedávno četl, tak mi to celé příjde úplně šílené, co se tady děje. Navíc je zajímavé, když se do věci vloží lobující Žaluda v ČD nebo ředitel ČEZu, který Nagyové sdělil, kam by se tři rebelové mohli umístit. Nejsem právník, ale třeba by se Kalousek jmenováním šnajdra mohlo provinit porušením povinnosti při správě cizího majetku (§220/221TZ)
0/0
22.6.2013 15:22
Foto

Bichat

Máte skutečně prazvláštní
pojetí "skvělého novináře"... (patří k příspěvku autora "Jaka", omylem přišpendleno jinam.
0/0
22.6.2013 14:29
Foto

Janh

Šafr skvělý novinář? Jste z
Šafr skvělý novinář? Jste z Marsu?
0/0
22.6.2013 13:07
Foto

Janh

Špatně jste mne pochopil.
Špatně jste mne pochopil. Podle CVVM by ODS dostala 13%. Což je na poměry ODS málo, ve světle posledních událostí ale ohromující číslo.
0/0
22.6.2013 13:06
Foto

Josef Novak

Ano kocourkovsky Zajicku, je
Ano kocourkovsky Zajicku, je to pravda, ze toto napsal Rezanka, ale na rozdil od tebe a spicek VSE  to nepouzivam k obzive a vetsi pochybne slave, ale pouze k informovani  diskuteru. A protoze se jedna o volny text bez zakazu dalsiho sireni, tak se volne siri.... to ale pseudoelita z VSE nedokaze pochopit, ty a ani nikdo dalsi z jelit.. :-)
0/0
22.6.2013 12:59
Foto

Ctenarcp

"Naprosto excelentní životopis" bakaláře Šnajdra
Vyšetřovatelé se ministra také ptali, zda o trafikách jednal s jedním z obviněných v kauze, exposlancem Petrem Tluchořem (ODS). "I kdybych panu Tluchořovi měl, co nabídnout, tak bych mu to nenabídl, protože k tomu neměl odpovídající profesní životopis. Zatímco pánové Šnajdr a Fuksa mají naprosto exelentní životopis plně odpovídající jejich kvalifikaci, kterou vykonávají," tvrdí Kalousek.Zdroj: http://www.lidovky.cz/kalousek-o-vyslechu-doufal-jsem-ze-jsou-obvineni-i-z-neceho-jineho-1cf-/zpravy-domov.aspx?c=A130619_222255_ln_domov_mpr Chemik Kalousek s "křišťálově čistým rejstříkem trestů" klasifikuje odborný životopis bakaláře Šnajdra. Co v tom životopisu můžeme najít? „Všechny zákonné podmínky pro jmenování pana Šnajdra byly splněny. Pan Šnajdr ministrovi financí písemně oznámil, že zastává funkci člena představenstva společnosti HP Construct, na niž byl zrušen konkurz soudním usnesením, které nabylo právní moci 10. května 2012,“ sdělil Právu mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. Před svým nástupem na ministerstvo zdravotnictví byl Šnajdr policií vyšetřován kvůli podezřením z podvodu, zpronevěry, poškozování věřitele, zvýhodňování věřitele, porušování povinností při správě cizího majetku, krácení daně a zkreslování účetnictví. http://www.novinky.cz/domaci/305259-snajdr-sedi-ve-vedeni-vzp-a-cepra-pritom-by-nemel-ridit-ani-eserocko.html
0/0
22.6.2013 12:39
Foto

Josef Novak

Je obecně známo, že největší
Je obecně známo, že největší pomatenci pocházejí z VŠE, moýní je trumfnou někteří jedinci z VŠEM......
0/0
22.6.2013 11:40
Foto

Patrik O' Clock 2783379883776

No,možná jste nepochopil,
že končí jedna historická etapa. Chápu, že ti, kteří mají strach, se chytají každé berličky, aby sami sobě zdůvodnil, že pod postelí není bubák.
0/0
22.6.2013 11:30
Foto

Patrik O' Clock 2893679883156

Nejhorší je,
když člověk ztratí naději. S tím se fakt blbě žije. Takže Vám to nebudu vymlouvat a kazit Vám těch pár měsíců.
0/0
22.6.2013 11:25
Foto

J54a52r18o48s34l51a38v61a 88K31a75n86i80o57k81o30v27á 1245457317444

Ten článek je naprosto pravdivý a Šafr je skvělý novinář...
.
0/0
22.6.2013 9:53
Foto

J67a48r83o97s79l64a85v73a 71K91a95n86i86o39k35o58v87á 1945187387404

Ten citát, který uveřejnil Neff na NP,
je z FB. Neff to tam výslovně uvedl, i jméno autora..
0/0
22.6.2013 9:51
Foto

Josef Novak

Jakobínská noc dlouhých nožů
Jakobínská noc dlouhých nožů pokračuje! ODS , která vypustila džina Kubiceho z láhve , se sama rozpadla! ČSSD se raduje, ale i ona je na řadě. A výsledek?? , jediná organizovaná  a silná strana je KSČM........Pokud tomuto řádění neudělá přátřž Zeman, tak vítejte v realitě!!A všem, kteří se dnes smějí osudu paní Nagyové, exposlanců a nejspíš i Nečase bych rád vzkázal, ať potlačí škodolibost a uvědomí si, že zítra se mohou v kriminále ocitnout oni a budou na to koukat s otevřenou pusou, že nikomu neublížili, nikoho neohrožují a najednou mají život v troskách. Takových případů jsou u nás stovky. Vítejte v policejním státě.
0/0
22.6.2013 8:12
Foto

Josef Novak

ODS s TOP09 nasadilo STB
ODS s TOP09 nasadilo STB praktiky! Stačí vzpomenout na CASA, PROMOPRO, KUBICEHO zpráva, vazbu Ratha a výroba důkazů atd... jak dokázali dehonestovat práci policiie až do úrovně vymyšleného tr. skutnu ředitele PCR a jeho odvolání, protože se jen pustil do vyšetřování zlodějen!! a v okamžiku kdy se to dotýká modrých kmotrů, tak užiteční idioti z rád presstitutek a rádoby společenských jelit v čele s Kalouskem se zaštiťují zájmy voličů a národy a to vše mixnute prý modrou demokracii. Současní komunisti už nemají moc společného z bývalými komunisty, teď se jen vezou na jisté finanční vlně státního rozpočtu a nemusí ani moc komentovat. On ten aktivní svazák Nečas , kašpárek kterého ovládá Rittig aspol, už udělá svou špinavou práci, Kalousek zase leze do prdele Havovi a všem sekunduje statečně ministr spravedlnosti Blažek, který jako GR Českých lesů a.s. úspěšně tuto firmu tuneloval! Ted už lze chápat Klausovu amnestii i tak, že bylo potřeba uvolnit místo na Mírové a Pankráci Nečas si svůj osud rozhodl sám tím, že pustil do našeho života praktiky  komunistické normalizace a otevřel dveře k rozmachu policejního státu. Jmenoval plukovníka Kubiceho ministrem vnitra a tím vyslal jasný signál, že policejní složky mohou zasahovat do politického vývoje. Kubice měl být potrestán za svoje opakované zásahy do volebních kampaní.Místo toho byl povýšen a tím premiér Nečas legitimizoval takové praktiky.Pokud skončila paní Nagyová ve vazbě, pak tam musí skončit i Petr Nečas. Nemá to smysl, ale trestní právo prosazené ministrem Pospíšilem je takto nastavené. Do vazby mohou poslat kohokoli a držet ho tam třeba 3 roky a více, a pak mu můžou dát až 12 let. To je novela, pro kterou Nečas a dnes uvěznění exposlanci hlasovali. Nečas se diví, že lukrativní “pozice“ je úplatek. Ať si přečte svůj zákon a pochopí, že úplatek je cokoli co represivní složky vidí jako úplatek.
0/0
22.6.2013 8:06
Foto

L30a79d67i75s52l30a54v 67N60o74v32á67k 2697863134343

Nemá snad pravdu? :-)
Komunistům tahle verze nevoní?
0/0
22.6.2013 4:20
Foto

Ctenarcp

"Žumpa a hnůj"
Pavel Šafr úspěšně dokončil úkol, kterým byl před dvěma lety pověřen – nastartoval fungování integrovaného newsroomu naší vlajkové lodi, deníku Blesk, a deníku Aha! – tudíž se nyní vrací zpět na pozici šéfredaktora časopisu Reflex.  A takto Pavka komentuje dění: PAVEL ŠAFR: Nečase svrhlo policejní divadlo, nikoliv aféra Nagyovéhttp://www.reflex.cz/clanek/nazory/50840/pavel-safr-necase-svrhlo-policejni-divadlo-nikoliv-afera-nagyove.html
0/0
22.6.2013 4:03
Foto

L49a53d86i51s86l27a38v 79N98o93v28á55k 2707383294373

No vida, schizofrenik JanH v plné parádě...
:-)
0/0
21.6.2013 23:54
Foto

L91a13d46i67s25l32a36v 44N41o15v21á27k 2727293274523

No, možná jste nepochopil, že téma je o pádu vlády způsobeném
falešným obviněním z trestné činnosti a dezinformacemi orgánů činných v trestním řízení. Ale to asi po moci nadrženým komunistům sotva vysvětlíme.
0/0
21.6.2013 23:42