Diskuse k článku

Obrodná akce v ČSSD: méně kmotrů, více demokracie!

ČESKÁ POZICE má dopis, v němž Bohuslav Sobotka v polovině listopadu vyzval členy sociální demokracie k vnitrostranické volební reformě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Vyšata 26.11.2013 22:56

KARL, to je bída,

kde je Rusko, herečka, hradní pán? Trochu ztrácíš údernost.
J. Kulihrach 26.11.2013 15:10

Ještě pesimistčtější vyhlídky než byly u ODS

Teprve teď se široké veřejnosti odkrývá mocenská struktura ČSSD a její fungování a fakt, že je stejné, jako u ODS. Slova jsou jen nálepky. Až donedávna tomu většina lidí nechtěla věřit, ačkoliv často něco takového dobře viděli ve vlastním kraji, ale nevěřili, že v jiných krajích je to také tak.  ODS byla vládní stranou, a proto na ni bylo v celostátních více vidět a svůj pád do propadliště dějin vykonala dříve. ČSSD začíná nyní. Bohužel očista se - z mnoha důvodů - dělá mnohem lépe, když strana není u moci. Největší pijavice samy odpadnou, strana navíc není pod exekutivním tlakem a může restrukturalizovat podle myšlenkových a morálních kritérií, ne podle "práva" silnějšího a bezskrupulóznějšího.   ČSSD byla dosud u moci i v předchozím období,  na úrovni většiny krajů, tj. přístup k velkým penězovodům až dosud měla. Teď navíc přichází k moci i na národní úrovni. Pravděpodobnost, že se čosití teď, když se neočistila v předchozích 7 letech, není vysoká. Dokonce se domnívám, že proces trestu za neočištění (od voličů) může být mnohem pomalejší než u ODS, protože typický volič ČSSD na kmotry a oligarchy příliš nevěří, a i kdyby věřil, je mu to dost fuk.  Ani jim nebude vadit, pokud budou bossové, kmotři a oligarchové hodně mlaskat, stačí když stát bude - za cenu rychlého růstu zadlužování - navyšovat sociální výdaje.
K. Vyšata 26.11.2013 21:07

Párkrát se vyspíme a jdeme k dalším volbám,

na jejich výsledku se pozná, zda voliči ČSSD spolknou bez následků Sobotkovo podvodné slibování ohledně církevních restitucí. Pak se může čistit "dočista".
P. Michal 26.11.2013 22:33

Na církev můžete i s holí, jako chlap, nejen poštvat druhé

Přes nedostatečnou intelektuální potenci nejede vlak. Čím více se dotyční snaží, čím upřímněji to myslí, tím hůře. Kdyby konali přímo, jak jim instinkt velí, minoritu mrskali, třeba jako holohlaví nacisti, bylo by přehledněji. Tragedie v Aussig an der Elbe nebyla ve zlých úmyslech, naopak, ZLE JE ZLE, VŠUDE SAMEJ DOBRÁK, jen ta kapacita chyběla. Pokud je představená osobnost směšná svým podřízeným? Kam to může vést? To byl komunismus, souzi a soušky, nastrčený hlupák manipulovaný jak třeba. Jakeš v plotě, když skončí instrukce. Někdo a bije manželku, aby ukázal, jaký je jura, to je ovšem horší.
Svaty 26.11.2013 11:57

Proč si nevemete příklad z

Proč si nevemete příklad z modrých kolibříků. Ti se obrodu v Praze pokusili. Obroditel byl odstřelen a nyní se pod novou přívětivější tváří dávají dohromady kmotři s oponenty. Je potřeba více komunikovat dovnitř strany!!! Je potřeba jít ke kořenům!!!! Kmotry si necháme, přebarvíme modrého kolibříka na růžového a pojede se dal. Tak se to dělá u moderní bezvýznamné pravicové strany.Svou touhou něco opravdu ve straně změnit se posunujete k možnosti, že vy oranžové pijavice přežijete déle a to by byla škoda. Následujte modré pijavice do propadliště dějin.