Diskuse k článku

O jedné veřejné diskusi. A jedné prohrané bitvě profesora Franze.

Studenty v zaplněné aule pražské Vysoké školy ekonomické nepřesvědčil ani Přemysl Sobotka, ani Vladimír Franz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Jedlička

Slaboučcí byli kandidáti a slaboučký je i článek
Omlouvám se, ale nedočetl jsem do konce, přežvýkat tolik vaty opravdu je těžké.President = předseda..... předseda čeho?Ve Švýcarsku považují funkci prezidenta za nesmyslné reziduum feudalismu.A lze s nimi jenom souhlasit. A funkci prezidenta zrušit po švýcarském vzoru.Když zadlužením neexistujícího státu u velkých bank Masaryk zajistil vznik státu, bylo třeba (i přes upřímnou nenávist, kterou k němu "politické elity" chovaly) se mu nějak odměnit, dostal tedy hrad (a koně a princeznu :-), už to byl starý člověk a na skutečné vedení státu neměl. A tím vznikla tradice. Když se kriticky poohlédneme na defilé českých prezidentů po Masarykovi je to skutečně smutná podívaná.
0/0
25.11.2012 14:21
Foto

Stanislav Mikeska

Pane Jedličko, zapoměl jste
Pane Jedličko, zapoměl jste na Háchu, byl skutečně sám proti všem a  byl skutečný čestný člověk. Čest jeho památceP.S: Všichni ostatní po Háchovi byli jako kal ze dna...
0/0
25.11.2012 19:04
Foto

Urvisu

Čest památce Ludvíka Svobody, vy blbe.
0/0
25.11.2012 21:39
Foto

Stanislav Mikeska

Pro blba .každý blbec!! On
Pro blba .každý blbec!! On Svoboda byl lidumil, ale jen naoko!
0/0
26.11.2012 21:51
Foto

Urvisu

O žádném vojáku, který se přímo účastnil bojů na frontě, nikdy neříkejte, že je lidumil, krev na rukou člověka změní. Generál Ludvík Svoboda se dopustil určitých nezbytně nutných kompromisů během své normalizační kariéry, to však českým občanům nezabrání vidět a vážit si Svobodova státnického významu.
0/0
27.11.2012 6:08
Foto

Stanislav Mikeska

Vždyť píšu že byl lidumil jen
Vždyť píšu že byl lidumil jen na !oko!. Ty nezbytné kompromisy byl komunistický boj o moc! A jaký to byl státník?  Co tak významného provedl. Spíš byl o chlup slušnější nez ty kurvy kolem, ale jak mluvit o slušnosti když nechal popravit své spolubojovníky od Sokolova????
0/0
27.11.2012 8:11
Foto

Urvisu

Byl to voják, Ludvík Svoboda si svůj osud zcela svobodně nevybral, takže vaše osobní útoky na jeho morální integritu jsou laciné, směšné, žádný člověk nesní o tom, aby se stal vojákem a mohl zabíjet jiné vojáky. Být o chlup slušnější dokáže měnit celé dějiny, já nejsem zvědavý na nějaké zpětné věcné analýzy, kdy "po bitvě je každý generál", chcete-li soudit člověka, vraťte se v čase do okamžiků, kdy on musel vytvářet budoucnost, kterou vy vnímáte jako minulost. Historická fakta vznikají pod vlivem faktorů, fakta posbíráte jako oblázky, faktory mají povahu čisté energie, jsou neuchopitelné.
0/0
27.11.2012 9:47
Foto

Pocono

Háchova činnost ztratila
Háchova činnost ztratila jakékoliv morální opodstatnění, když po atentátu na Heydricha a následujícím masakru v Lidicích odmítl rezignovat a dělal stafáž německému běsnění.
0/0
26.11.2012 7:46
Foto

Stanislav Mikeska

Asi by to chtělo studovat
Asi by to chtělo studovat jiné prameny než ty komunistické!
0/0
26.11.2012 21:52