Diskuse k článku

Nový ředitel právníků Žákova resortu: Bez „klasického“ právního vzdělání

Ředitelem právního odboru ministerstva dopravy byl jmenován Robert Pálenský. Sám právníkem není a nikdy se nevěnoval ani veřejným zakázkám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

J59a33n 61K77u69l41i25h56r47a93c43h 9563282497436

V Česku typické: kvalifikovaní lidé zákulisí jen překážejí
Jediný uchazeč, hmmm...  Úsměvnou ironií osudu právě přicházím ze setkání, kde se mluvilo o tom, že se trh práce nelepší, i v Praze se na referentská, nebo i administrativní, místa ve státní správě i nadále hlásí až několik desítek uchazečů. (Z hlediska uchazečů to není povzbudivé, z hlediska výběru na pozice ve státní správě je to optimistické: v takovém množství budou snad i dobří uchazeči.)Něco tu zjevně nehraje a dovedu si představit několik hypotéz, proč by se na místo vedoucího odboru mohl hlásit jen jediný uchazeč. Namátkou: kokurs zveřejněn nebyl, přestože nešlo o výběr z interních pracovníků úřadu v rámci kariérního postupu; o výsledku bylo předem rozhodnuto a na MD to věděli tak jasně, že personální oddělení včas odradilo i případné naivní externí uchazeče; ministr je považován za natolik nedůvěryhodného, že nikdo slušný a kvalifikovaný nechce být podezírán z jakéhokoliv spojení s ním ("toho sem přivedl Žák"); místo je spojeno s tak vysokou mírou nepokrytých rizik, že nikdo kvalifikovaný to místo nechce, ledaže by byl blázen nebo sebevrah; místo je spojeno s nepsanou podmínkou krýt mocným  levárny, takže nikdo slušný to místo nechce; v kraji existuje přezaměstnanost, už nejsou žádné volné zdroje, ani z jiných regiónů, o kvalifikovaného odborníka nezavadíte...Bohužel mě nenapadá žádná možná příčina, která by se v současnosti  klidně mohla vyskytnout  i v transparentní a efektivní státní správě usilující o co nejlepší služby společnosti, a  která by, tak jako na MD, vyústila k obsazení funkce nekvalifikovanou loutkou.
0/0
10.12.2013 17:23
Foto

Martinn

Snad ne Vaši známí: )?
Zájem o zmíněnou pozici sice rozsvěcuje všechny kontrolky, ovšem na outsorcing právních služeb, které vesele bují na MD již dlouhých pár let nepotřebujete mít vystudováno. Agendu ve výsledku zpracovávají studentky nebo čerstvé absolventky ... Je to patrno z kvalit uzavřených a stále uzavíraných smluv. 
0/0
9.12.2013 18:33