Články autora

What awaits Prague ‘Godfather’ Roman Janoušek

Prague ‘Godfather’ Roman Janoušek questioned when drunk and released – without being charged – after drunk-driving crash

26.3.2012

Proč policisté nepočkali, až „Mazánek“ vystřízliví?

Bývalý elitní policista Zdeněk Ondráček rozebírá, co Romanu Janouškovi za jeho páteční extempore hrozí a jak to asi v praxi dopadne.

26.3.2012

Jak se žije českému policistovi

Řada policistů se v posledních letech dostala do mimořádně nepříznivé ekonomické situace. Možnosti, jak mohou reagovat, jsou přitom zúžené.

23.3.2012

The double life of a Czech police officer

Ex-elite detective Zdeněk Ondráček says police officers, now earning less, are finding legitimate (yet illegal) work to make ends meet

21.3.2012

Bezpečnostní superúřad: Kolik případů pošle do kopru?

Prozatímní ředitel GIBS Ivan Bílek má vzhledem k úkolům a možnostem nového úřadu extrémně obtížnou roli. Vyslouží si generálské epolety?

Nad nově zřízenou Generální inspekcí bezpečnostních sborů se vznáší trochu moc otazníků. 

20.3.2012

Dva trestní paragrafy na mizerné úředníky

Proč nejsou selhávající úřední osoby náležitě trestáné? Pádné právní předpisy k tomu máme.

15.3.2012

Protikorupční útvar by měl nejen vyšetřovat, ale i odhalovat

Ať už vznikne nový protikorupční útvar, či se provede reforma současného ÚOKFK, automaticky to neznamená, že boj s korupcí bude úspěšný.

20.2.2012

Who pays the penalty for the unending Czech Police reform?

The Interior Minister’s team is bent on executing a police reorganization in 2012 but continuous reforms over the past five years were all bark and no bite

9.2.2012

Kdo doplácí na permanentní reformu policie

Ministr Kubice a jeho tým jsou posedlí provést v tomto roce v policii reorganizaci. Neustálá reforma však trvá již pět let a skutek utek.

9.2.2012

A co takhle na chyby v kauze MUS použít trestní paragrafy?

Státní zástupci, policisté, úředníci a politici nestojí nad zákonem. Musejí být za svá úřední selhání odpovědní i trestně.

19.1.2012

Jak zredukovat policii a nepřijít o policisty

Odpovědní politici by měli lidem jasně sdělit, jak bude zajištěna jejich bezpečnost i po odchodu dalších téměř 10 tisíc policistů.

Policing without the police

Former top Czech police officer outlines his fears for the national force faced with cuts that could mean a quarter of staff being let go by 2014

Je na čase trestat „laxní“ policisty, státní zástupce a soudce. Paragrafy jsou po ruce.

Možná stačí jen důsledně uplatňovat zákony České republiky a vyžadovat jejich dodržování i od těch, kteří si snad myslí, že stojí mimo ně.

O autorovi

Zdeněk Ondráček

Zdeněk Ondráček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Bývalý vyšetřovatel ÚOKFK. Vedl mimo jiné vyšetřování kauzy Opencard. Absolvoval policejní akademie v Praze a Bratislavě, studoval rovněž pedagogiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Věnuje se publikační a pedagogické činnosti. Má prověrku NBÚ pro stupeň utajení přísně tajné. Od roku 2013 je poslancem za KSČM.