Články autora
Svět se změnil. Z pandemií v minulosti se poučit nelze

Omezení styků jako řešení koronavirové pandemie přestává s nárůstem nespokojenosti a únavy lidí fungovat. Nezmění-li se strategie, zdá se, že s nástupem nových mutací viru zůstane současné omezení styků navždy, protože počet nemocných nezačne výrazně klesat, a pokud ano, jen dočasně, než přijde nová mutace. Píše Vlastimil Podracký.
Koronavirová pandemie ukazuje, kdo myslí na národ, a kdo na sebe

Budoucnost sice ovládá koronavirus, ale víme, jak se šíří, proto by se měl každý zamyslet, jak zabránit jeho šíření, a nespoléhat jen na vládu. Měli bychom vzít protiepidemiologická opatření do svých rukou, zejména kvůli zachování kultury, národa a státu.
Svoboda projevu je třeba i v době koronavirové pandemie

Ve svobodné společnosti vždy bude někdo, kdo lže na internetu a v politice, vždy budou fake news a budeme muset argumentovat. Nutí to hledat pravdu.
Chybí nová idea, která by nahradila pocit národní jednoty
Příčinou střetu univerzalistického aktivismu a lidového konzervatismu je nesmiřitelnost aktivistů. Jde o nový konflikt obhájců konzervativních hodnot, jako je domov, rodina či stát, a těch, kteří se snaží zlikvidovat staré společenství.
Západní civilizace ničí sama sebe

Kampaň Me Too a hnutí Black Lives Matter upozorňují na vítězství ideologie rovnosti skupin nad hodnotami, jako je rovnost příležitostí či spravedlnost. Tento vývoj je možný, protože zanikla morálka a úcta k rodině, národu a státu.
Koronavirová krize může pomoci víc diverzifikovat zahraniční kapitál

Česko už je v cizích rukách, především německých. Je otázkou, co se stane, když v něm bude větší čínský vliv. Pokud to nebude spojeno s predátorskými metodami, mohli bychom zvážit „rozředění“ jednostranné závislosti na Německu.
O autorovi
Vlastimil Podracký
