Články autora

Svoboda projevu je třeba i v době koronavirové pandemie

Svoboda projevu.

Snaha o dokonalost v nedokonalém lidském světě je cesta do pekel. Ve svobodné společnosti vždy bude někdo, kdo lže na internetu a v politice, vždy budou fake news a budeme muset argumentovat. Nutí to hledat pravdu. Tomáš Garrigue Masaryk řekl naprosto jednoznačně, že „demokracie je diskuse“, nikoli cenzura. Píše Vlastimil Podracký.

9.1.2021

Chybí nová idea, která by nahradila pocit národní jednoty

Lidská přirozenost není jen jedna.

Příčinou střetu univerzalistického aktivismu a lidového konzervatismu je nesmiřitelnost aktivistů. Jde o nový konflikt obhájců konzervativních hodnot, jako je domov, rodina či stát, a těch, kteří se snaží zlikvidovat staré společenství.

28.11.2020

Západní civilizace ničí sama sebe

Liberální demokracie.

Kampaň Me Too a hnutí Black Lives Matter upozorňují na vítězství ideologie rovnosti skupin nad hodnotami, jako je rovnost příležitostí či spravedlnost. Tento vývoj je možný, protože zanikla morálka a úcta k rodině, národu a státu.

8.8.2020

Koronavirová krize může pomoci víc diverzifikovat zahraniční kapitál

Je Česko na zahraničním kapitálu závislé příliš?

Česko už je v cizích rukách, především německých. Je otázkou, co se stane, když v něm bude větší čínský vliv. Pokud to nebude spojeno s predátorskými metodami, mohli bychom zvážit „rozředění“ jednostranné závislosti na Německu.

7.4.2020

O autorovi

Vlastimil Podracký

Vlastimil Podracký, spisovatel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Vystudoval VUT Brno. Pracoval v několika podnicích v Brně a Olomouci většinou jako projektant a programátor. Spisovatel, publikuje články k současné politické situaci na svém blogu.