Články autora

Osm důvodů triumfu Donalda Trumpa. A několik předpovědí...

Nově zvolený americký prezident Donald Trump.

Don, naštvaný chlápek odnaproti. Mexičané si sami postaví zeď. Nepotřebuji vás. Pro každého něco dobrého. USA budou zase největší. Televizní debaty. Jsem sexista, ale ty chceš válku. Imperátor přichází.

14.11.2016

Bitva u WHO aneb Buřt versus špekáček

Špekáčky - ilustrační foto

Zpráva Světové zdravotnické organizace (WHO) o karcinogennosti „zpracovaného“ masa představuje jen jednu z bitev války, jež rozhodne o požívání buřtu, či špekáčku. O karcinogennosti dehtu v buřtu existují klinické studie, ale o karcinogennosti potravinových aditiv ve špekáčku nikoli. Přitom WHO se jimi řídí...

10.11.2015

Lze vyřešit uprchlickou krizi?

Uprchlíci právě vystoupili z vlaku v Mnichově.

Opatření, jež dosud přijali vrcholní představitelé Evropské unie, jsou účinná buď částečně, nebo z hlediska ochrany schengenského prostoru kontraproduktivní. Jediným řešením uprchlické krize je porážka Islámského státu a ukončení válečného konfliktu v Libyi, Iráku a Sýrii. K tomu však není dostatek politické vůle. Píše Tomáš Svoboda.

8.9.2015

Řecko: Změní se italská komická opera v klasické řecké drama?

Alexis Tsipras, řecký premiér jako král v klasické tragédii

Současný řecký premiér Alexis Tsipras by se mohl pokusit stát starořeckým hrdinou. Jak by taková tragédie vypadala? Ptá se a píše Tomáš Svoboda.

3.2.2015

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda, zemědělec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Bývalý český politik, v devadesátých letech 20. století poslanec České národní rady a Poslanecké sněmovny, dnes zemědělec.