Články autora

První máj je lásky čas, vytrhejte dlažbu

Anarchisté tentokrát upustili od standartní barevné kombinace červená černá, ne tak od svých nároků. V tomto případě na veřejný prostor.

Výzva k akci z pražských ulic: nárokujme si zpátky veřejný prostor. Jak? Snad bez větších „nároků“ na životy, zdraví a pokladnu magistrátu.

21.6.2011

Svlékněte se! aneb Miloš Zeman radí, jak na korupci

Bývalý premiér Miloš Zeman má jednoduchý recept na boj proti korupci: změnami v zákoně o státní službě a dokazováním původu příjmů a majetku. Představil ho na fóru Zlaté koruny na téma Korupce jako ekonomický fenomén.

21.6.2011

Odboráři: Reformy chceme, ale sociálně citlivé

Až se bude vláda chtít skutečně vypořádat s korupcí, pak se bavme o reformách, hřímal předseda odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík během čtvrteční demonstrace odborářů.

Džíny jako symbol mentální pohodlnosti

Jsou zcela jistě pohodlné, praktické, a dokážou zvýraznit krásu dokonalého těla.

Dle magazínu Ona Dnes džíny znovu vítězí coby univerzální oblečení. To jsme na tom opravdu tak bídně s fantazií?

31.5.2011

Draci na Vltavě!

Draci závodili na Lipně minulou sobotu, o vzrušení nebyla nouze. Zdroj www.lipno.cz.

Závody veslic mají tisíciletou tradici v Číně. Rotary klub pořádá 2. ročník charitativního závodu na Vltavě tuto sobotu. Přijďte se podívat!

27.5.2011

Proč Dánové milují natáčení filmů v Česku?

Spolupráce na filmu je jako mít poprvé sex. Skočíte do temné místnosti s naprosto neznámým člověkem a netušíte, co objevíte, říká dánský producent Peter Albak Jensen. V Česku natáčel velkofilm Královská záležitost.

22.5.2011

Kola bez brzd dorazila do Česka

Podaří se dát dohromady dokonalé kolo „Made in Czech Republic“? Zakladatelé společnosti Festka Michael Moureček a Ondřej Novotný hledají české firmy se zájmem podílet se na uskutečnění tohoto snu.

15.5.2011

Bob Dylan promluvil!

Bob Dylan se v otevřeném dopise na Facebooku snaží uvést na pravou míru údajné dezinformace o svém turné po Číně.

Zpěvák, tolikrát opěvovaný, zatracovaný, vykládaný a neporozuměný, využívá sociální sítě k přímé komunikaci s fanoušky: Pište o mně víc!

13.5.2011

Film, který nevyhrál

Javier Bardem dostal velkolepou roli a zhostil se jí zcela mimořádně.

Ne všechny filmy mohou dostat Oskara a ty, které ho dostaly, si jej bezesporu zasloužily. Film Biutiful však zaslouží možná víc než ocenění.

13.5.2011

Slavia jsou fanoušci, hráči, tradice, ne mafiáni

„Sisáku, ty jsi hovado!" znělo slávistickým kotlem při pondělním duelu s FC Slovácko. Fanouškům nezáleží na tom, jakou soutěž budou hrát, hlavně když klub bude bez dluhů a nebudou ho vlastnit mafiáni.

5.5.2011

Apolitický Dylan. Časy se měěěnííí.

Bob Dylan absolvuje ročně se svou stálou pětičlennou skupinou zhruba sto koncertů.

Bob Dylan zahájil turné v komunistické Číně a jeho první koncert v Pekingu navštívilo pět tisíc diváků. Má jim 70letý zpěvák co říct?

8.4.2011

Jakl hájí Bátoru

Je kandidatura Ladislava Bátory za Národní stranu slučitelná s postem na MŠMT? Prezidentův tajemník Ladislav Jakl odpovídá otázkou: Kolik lesa padlo v roce 1990 proti komunistickému kandidátovi a pozdějšímu náměstkovi ministra školství Jaroslavu Souralovi?

30.3.2011

Proč jít na Havlův film Odcházení

Názory Juraje Herze, Davida Černého, Karla Schwarzenberga, Ladislava Špačka, Jiřího Suchého, Tomáše Sedláčka i autora videoreportáže ze slavnostního představení.

25.3.2011

We fight for the joy of fighting, not for victory

“The highest form of martial art is to mentally force the oponent not to fight,” says Petr “Khru” Macháček in an interview for CzechPosition.com.

22.3.2011

Miso nad zlato

Polévku miso Japonci běžně jedí každý den většinou k obědu, ale i k snídani.

Tradiční japonská pasta pro přípravu polévek a omáček může ochránit lidský organismus proti neblahým vlivům radiace.

20.3.2011

O autorovi

Richard Cortés

Richard Cortés | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Multimediální expert ČESKÉ POZICE. Po studiích výtvarného umění působil dvacet let v Kanadě. Navrhoval multimediální instalace, výstavy, plakáty, prodejní interiéry. Vytvářel animace, dokumentární a vzdělávací pořady a první interaktivní internetové happeningy. Po návratu do České republiky byl art direktorem týdeníku Euro. Aktivně se věnuje hudbě.