Články autora

Elegantní táta pirátů v Hard Rock Café

Rick Falkvinge svým image dobře oblečeného, výřečného a sofistikovaného světáka dává slovu „pirát“ nový význam.

5.12.2011

Andrej Babiš s podporou senátorky Dernerové diskutuje o projektu ANO 2011 v DOXu.

Alena Dernerová se netajila svým obdivem k Andreji Babišovi, jehož několikrát označila jako „poslední naději” pro Českou republiku.

27.11.2011

Zrní v opuštěné Poldovce

Na natáčení tohoto klipu nás zavedlo pět Honzů a Ondra do opuštěných „brownfields” kladenské huti Poldi. 

15.11.2011

Vladimír Merta jako pouliční bard

Impromptu rozhovor a uliční vystoupení na pražské Kampě zorganizovala Iniciativa Buskerville, jejímž posláním je zpopularizovat a dekriminalizovat busking v Česku.

28.10.2011

Happening proti cenzuře webu: začíná to hazardem a končí blokováním partají

Dohodly se vládní strany na cenzuře internetu, nebo nikoliv? Od mluvčího Věcí veřejných Jakuba Žižky se piráti dozvěděli jediné: že o ničem neví.

21.10.2011

Karel Janeček: Vítěz tendru se musí svléknout donaha

To, že by se mnou pan prezident nesouhlasil, bych viděl jako plus, říká finančník Karel Janeček o snaze vymýtit korupci z veřejných zakázek.

17.10.2011

Nespresso předvedlo ekologicky šetrné umění

„Lidská populace má významný vliv na náš ekosystém a během několika posledních desetiletí téměř vyčerpala některé přírodní zdroje. Naše nenasytnost a chtivost vlastnit a konzumovat nás dovedla do bodu, kdy už nemůžeme ani jasně rozlišit, co je vzácné a co nikoli. V momentě se rozhodneme vyhodit cokoli, aniž o tom uvažujeme. Kávové kapsle Nespresso jsou pro mne výjimečné a krásné,“ řekla ke spolupráci Nolia Shakti. Svou kolekci již předvedla ve Velké Británii a Spojených státech.  „Těší nás, že Nespresso kapsle nacházejí další využití právě prostřednictvím elegantních, designových šperků, které jim dávají nový, umělecký rozměr. Proto jsme rádi, že můžeme umělkyni Nolia Shakti uvítat při její vůbec první výstavě v České republice,“ prohlásil během představení šperků, kterého se zúčastnila i ČESKÁ POZICE, šéf společnosti Nespresso v České republice Josef Voltr.

13.10.2011

Co lze stihnout za 200 vteřin

Nadějní mladí podnikatelé představují 15 zajímavých projektů při 200vteřinové rychloprezentaci.

1.10.2011

Zažít Prahu jinak

Přijďte si v sobotu 24. září užít pouliční festival Zažít město jinak, který pořádá občanské sdružení Auto*Mat.

22.9.2011

Jan Foltán: Barvy Indie

Jan Foltán: Zápasníci Kušti. Vyvolávací cena pro charitativní aukci je 4500 korun.

Fotograf Jan Foltán každý rok vyráží na dvě cesty do exotických destinací. Od 1. března vystavuje v pražské Bubenči své úlovky z Indie.

31.8.2011

Nácvik tolerance

Bližší pohled na pochod hrdosti a tolerance v rámci festivalu Prague Pride 2011.

16.8.2011

Obejmi svého devianta

Čtvrtek 11. srpna 2011 odpoledne na pražském Staroměstském náměstí.

11.8.2011

Akrobaté z Breitling Jet týmu si nechají opravit motory L-39 v LOM Praha

Státní podnik LOM Praha v posledních několika týdnech a měsících čelil kritice za údajně špatný servis armádní techniky. Projděte si s ČESKOU POZICÍ letecký závod, kde se rozebírají a zase skládají motory pro stíhačky a získejte povědomí o tom, co se odehrává za zdmi malešické továrny.

27.6.2011

Pretty in pink

“Then, the Russians were here percieved as unwelcome, and the whole society realized that,” says artist David Černý, adding, “Today, they are here, and seemingly, nobody minds.”

24.6.2011

Růžový tank se vrátil do Prahy. Na Vltavu.

„Tenkrát tady ty Rusové byli s tím, že nebyli vítaný, a uvědomovala si to celá společnost,“ řekl výtvarník David Černý v den zahájení akce k 20. výročí odchodu sovětských vojsk. Ve chvíli, kdy jeho růžový tank v pondělí vyplouval na Vltavu, dodal: „A dneska jsou tady, a zdánlivě už to nikomu nevadí.“

23.6.2011

O autorovi

Richard Cortés

Richard Cortés | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Multimediální expert ČESKÉ POZICE. Po studiích výtvarného umění působil dvacet let v Kanadě. Navrhoval multimediální instalace, výstavy, plakáty, prodejní interiéry. Vytvářel animace, dokumentární a vzdělávací pořady a první interaktivní internetové happeningy. Po návratu do České republiky byl art direktorem týdeníku Euro. Aktivně se věnuje hudbě.