Články autora

Konfrontace aneb Lidé se nechají lehce zblbnout

„Tady je názorně vidět, jak se lidé nechají zblbnout za každého režimu,“ komentuje výstavu Konfrontace jeden z jejích návštěvníků.

27.4.2012

Václav Klaus zhasnul, já jsem přišel rozsvítit

Vize Zdeňka Ponerta, pokračovatele myšlenky Skutečná demokracie, jak bychom v naší zemi mohli lépe žít. Duchovním otcem tohoto hnutí je Antonín Mareš, se kterým ČESKÁ POZICE připravuje rozhovor.

18.4.2012

Hladovkář: Už odmítám tenhle systém živit!

Vít Procházka protestuje nejen proti nynější vládě a parlamentu. A nejen hladovkou, je mnohem radikálnější: „Už je toho moc. Odešel jsem z tohoto systému.“

22.3.2012

Nebojácná řeč o naší krizi

Více o projektu a programu najdete na www.doxagora.cz a facebookovém profilu www.facebook.com/DOXagora.

15.3.2012

Busking kontra žebrota

Pražská Kampa v době, kdy se o povolení ještě muselo žádat na radnicích.

Testovali jsme, jak fungují nová svobodnější pravidla pouličního muzicírování v Praze. Co na to starostové, strážníci a bezdomovci?

12.3.2012

Busk this! Music in the streets of Prague

Hudba nejenom dodává atmosféru starým zdem Prahy. Sbližuje také lidi různých kultur a z různých kontinentů. Na obrázku z loňského léta Richard Cortés z ČESKÉ POZICE a Daniel Dubois, Boston, USA.

Beauty is in the eye (or the ear) of the beholder. Will the new rules on busking prove the saying ‘Every Czech is a musician’?

Hudba do ulic Prahy

Hudba nejenom dodává atmosféru starým zdem Prahy. Sbližuje také lidi různých kultur a z různých kontinentů. Na obrázku z loňského léta Richard Cortés z ČESKÉ POZICE a Daniel Dubois, Boston, USA.

Pouliční muzikanti se od pražského magistrátu dočkali nových pravidel pro svou uměleckou produkci.

Ples upírů, pardon, v opeře

Proti čemu brojili odpůrci luxusního plesání v pražské opeře? Mnozí vlastně nevěděli.

1.3.2012

Koto Bolofo: Jak jsem se setkal s legendárním Richardem Avedonem

„Máte jiskru, ale něco vám řeknu: Nenechte se změnit,“ poradil zkušený matador Richard Avedon začínajícímu fotografovi Kotu Bolofovi v roce 1988.

15.2.2012

Gorila v Praze?

Videoreportáž nezávislého serveru YORNET.NET.

9.2.2012

Protesty proti ACTA: Varování mládeže politikům

„Vládní strany si musí uvědomit, že pokud zaútočí na naše občanská práva a svobodu internetu, přijdou o podporu mladé generace,“ varoval během protestu proti dohodě ACTA místopředseda pirátské strany Mikuláš Ferjenčík. Další názory účastníků protestu přináší ČESKÁ POZICE ve videozáznamu. 

Soudce Sváček a Malík Urvi

Text na plakátu

MALÍK URVI III Coming Soon? 

JuDr. Jan Sváček (dnes předseda Městského soudu v Praze a poradce Václava Klause) 

Bývalý náměstek pro trestní věci Obvodního soudu pro Prahu 8, kdy v letech 1988 a 1989 byli pražskými soudy odsuzováni za demonstrace a šíření nezávislé literatury odpůrci komunistického režimu. Ze své funkce měl na starosti i realizaci trestní politiky včetně postihu odpůrců totalitního režimu v rámci naplňování politické objednávky KSČ a StB. Od 24. 6. 1987 byl kandidátem KSČ a 22. 6. 1989 se stal členem KSČ. Svou komunistickou minulost se snaží tajit. V rozporu s nálezem Ústavního soudu odmítá poskytovat údaje o politické minulosti soudců Městského soudu v Praze s argumentací, že občanům do toho nic není. JUDr. Sváček aktivně podporuje kolegy s komunistickou minulostí.

2.2.2012

90 melounů proti reformám

Po demonstraci použil vyházené melouny pivovar Bernard na pokusnou várku melounového piva.

25.1.2012

Paroubka nechtějí ani v antikvariátu

Té knihy se prý prodalo přes 40 tisíc exemplářů. Tak proč ji nikde nekoupí? ČESKÁ POZICE to vyzkoušela v antikvariátech.

15.12.2011

Jak přežít vlastní život

Autobiografie legendárního kytaristy Rolling Stones není jen výčtem mejdanů a excesů, ale i o jeho zásluze na pověsti skupiny coby renegáta.

7.12.2011

O autorovi

Richard Cortés

Richard Cortés | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Multimediální expert ČESKÉ POZICE. Po studiích výtvarného umění působil dvacet let v Kanadě. Navrhoval multimediální instalace, výstavy, plakáty, prodejní interiéry. Vytvářel animace, dokumentární a vzdělávací pořady a první interaktivní internetové happeningy. Po návratu do České republiky byl art direktorem týdeníku Euro. Aktivně se věnuje hudbě.